2p

Mi és ki ránthatja ki a gödörből a magyar gazdaságot?
Elkerülhetőek még a megszorítások?
Kik állják a 14. havi nyugdíj cechét?

Online Klasszis Klub élőben Petschnig Mária Zitával!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. november 26. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A kibertámadások, a dezinformáció és a természeti katasztrófák a legnagyobb kockázati tényezők.

A kibertámadások, a dezinformáció, az éghajlatváltozás okozta természeti katasztrófák és a külföldi beavatkozások jelentik a legnagyobb kockázati tényezőt Belgium biztonságára nézve a következő években – olvasható a vészhelyzetekre és válságokra adott reagálás koordinálásával foglalkozó belga krízisközpont (NCCN) legfrissebb kockázatelemzésében.

Október elején több kormányzati, banki, hírszolgáltatási és egyéb honlapot vettek célba feltételezhetően orosz támogatással tevékenykedő hackerek, hogy destabilizálják az állami intézményeket, azonban a műveletek hatása korlátozott volt
Október elején több kormányzati, banki, hírszolgáltatási és egyéb honlapot vettek célba feltételezhetően orosz támogatással tevékenykedő hackerek, hogy destabilizálják az állami intézményeket, azonban a műveletek hatása korlátozott volt
Fotó: Depositphotos

Az NCCN háromévente kockázatelemzést készít, amely 140 különböző szervezet 160 szakértőjének kétéves kutatásán alapul. Legutóbbi elemzése összesen 118 olyan kockázati tényezőt vizsgál, amellyel Belgiumnak 2026-ig szembe kell néznie. A kockázatokat valószínűségük és potenciális hatásuk szerint értékelték.

„A rosszindulatú szereplők jelentette kockázatok különösen nagy hatással bírnak, legtöbbjük a jelenlegi geopolitikai helyzethez kapcsolódik, és elsősorban kiberkockázatként jelentkeznek. Ilyen például egy alapvető szolgáltatás megzavarása kibertámadás vagy szabotázs által” – olvasható a jelentésben.

A krízisközpont elemzése szerint a vegyi, biológiai, és nukleáris fegyverek és a robbanóanyagokkal dolgozó létesítmények elleni támadások kevésbé valószínűek, de kivitelezésük esetén hatalmas károkkal járnának. Az NCCN a megzavaró kibertámadásokra is figyelmeztetett.

A krízisközpont felhívta a figyelmet, hogy jelentős károkat okozhat egy kormányzati intézmény elleni szabotázsakció.

„Meggátolhatja a nyugdíjak kifizetését vagy bizonyos engedélyek kiadását. Az is előfordulhat, hogy érzékeny technológiai, pénzügyi vagy orvosi információk kiszivárognak vagy ellopják őket. Az olyan kritikus szereplők, mint a bankok, a kórházak, a honvédelem vagy az igazságszolgáltatás kötelesek védekezni a kibertámadások ellen, és jelenteni őket” – áll a jelentésben. (MTI)

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Elbukni látszik Karácsony Gergely főpolgármester-helyettes jelöltje
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 12:55
Magyar Péter és Vitézy Dávid is a szocialista polip visszatérésétől óv a jelöllttel kapcsolatban, akit nem tudnak támogatni.
Közérdekű Feltette Karácsony Gergely a tétjét a jelöltjére
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 11:22
Főpolgármester-helyettest javasolt, miután egy évvel ezelőtt két jelöltjének sem sikerült bizalmat szereznie a Fővárosi Közgyűlésben.
Közérdekű A november jól sikerült a Tiszának – ismét elhúztak a biztos szavazó pártválasztók közt
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 10:31
A legfrissebb felmérés szerint a Tisza 48, a Fidesz 39 százalékon áll – közölte a Publicus Intézet.
Közérdekű Lemondott Virág Barnabás az MNB alelnöke, már meg is van az utódjelöltje
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 09:41
Banai Péter Benőt november 25-én hallgatja meg az Országgyűlés Gazdasági bizottsága a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elemzésekért, pénzforgalomért és jegybanki programokért felelős alelnök-jelöltjeként.
Közérdekű Oda a tiszteletdíj, a piacon boldogulna Novák Katalin
Privátbankár.hu | 2025. november 20. 07:30
Novák Katalin a civil szervezetnél betöltött munkája mellett a piacra is kilépett.
Közérdekű Trump: az „Epstein-iratok kikerülése demokrataprobléma”
Imre Lőrinc | 2025. november 20. 06:23
Donald Trump amerikai elnök bejelentette, hogy aláírta azt a törvényjavaslatot, amely elrendeli minden, a néhai szexuális bűnöző, Jeffrey Epsteinnel kapcsolatos irat nyilvánosságra hozatalát.
Közérdekű Januárban tárgyalhat egymással a kormány és Karácsony Gergely
Privátbankár.hu | 2025. november 19. 07:05
A kormányzat januárban megkezdi a tárgyalásokat az önkormányzatokkal a szolidaritási hozzájárulás rendszerének jövőbeni reformja érdekében, amire Karácsony Gergely főpolgármestert is várják. A  választások előtt azonban nem látják reálisnak a változtatást – mondta a hirado.hu-n interjúban Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter.
Közérdekű Nyilvánosak lesznek az Epstein-akták, melyik politikusnak lehet félnivalója?
Imre Lőrinc | 2025. november 19. 06:32
Egyhangú döntés értelmében nyilvánosságra kerülhetnek az Epstein-iratok, amikben Donald Trump neve is többször előkerül.
Közérdekű Rossz hír az autósoknak: nem csökken az üzemanyag ára
Privátbankár.hu | 2025. november 18. 11:46
Csak 3 forintra van már a 600-tól a dízel ára. 
Közérdekű Megjelent a rendelet: karácsonyi ajándékot ad Szalay-Bobrovniczky Kristóf
Privátbankár.hu | 2025. november 18. 06:48
Legfeljebb 120 ezer forintot kapnak SZÉP Kártyára a honvédelmi alkalmazottak. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG