1p
Ezúttal egy kisrepülő okozott némi galibát.

A Honvédelmi Minisztérium közleménye szerint szombaton éjszaka nem sokkal éjfél előtt Beregsuránynál lépett be Magyarország légterébe egy kisrepülő, amely nem létesített kapcsolatot a magyar polgári légiforgalmi irányítással. Ezért a NATO Integrált Légivezetési Központ riasztotta a Magyar Honvédség készültségi szolgálatát.

A szolgálat Gripenje az azonosítatlan légi jármű felett fedélzeti infracsapda alkalmazásával jelezte jelenlétét. A kisgép többszöri irányváltás után hajnali fél egy előtt néhány perccel Beregdarócnál hagyta el a magyar légteret.

Néhány nappal ezelőtt nagyobb baj volt

Május végén 28 repülő és helikopter repült be engedély nélkül a magyar légtérbe. A Franciaországból Románia felé tartó 28 légijármű előzetesen nem nyújtott be légtérhasználati kérelmet, az ország légterébe való belépéskor nem vették fel a kapcsolatot a polgári légiforgalmi hatósággal.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Jó hír az autósoknak, kellemes meglepetéssel várják őket a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 10:54
Az idén olcsóbb a benzin és a dízel, mint tavaly. 
Közérdekű Fontos közlemény jött, ezt kell tenni az adómentességhez
Privátbankár.hu | 2026. január 1. 12:30
Január elsejétől szja-mentességet kap minden 30 év alatti anya és a két gyereket nevelő, 40 év alatti anyák is.
Közérdekű Lángra kapott és leégett Amszterdam egyik szimbóluma az újév első napján
Privátbankár.hu | 2026. január 1. 11:00
A környéken élőket is ideiglenesen ki kellett költöztetni.
Közérdekű Több tucat ember halt meg újév napján, egy svájci bárban történt robbanásban
Privátbankár.hu | 2026. január 1. 08:50
Az olasz külügyminisztérium szerint mintegy 40-en.
Közérdekű Kocintott már petnattal? Buboréktrendek, pezsgő illemtan
Elek Lenke | 2025. december 31. 17:01
Hajdanán a szilveszteri házibuli előtt beugrottunk valamelyik közértbe és egy üveg Törleyvel vagy orosz pezsgővel beállítottunk a barátokhoz, meg sem néztük, hogy száraz-e az ital vagy édes. Arról sem volt talán fogalmunk, hogy mi a hagyományos erjesztésű és a tankpezsgő közötti különbség. Alkoholmentes változat nem is létezett. Újabban azonban buborékszakértők lettünk – legalábbis egy szűk réteg.
Közérdekű Immár tény: ennyi lesz a minimálbér és a garantált bérminimum 2026-ban
Privátbankár.hu | 2025. december 24. 10:12
Ez is benne van a legfrissebb, kedden késő este megjelent Magyar Közlönyben.
Közérdekű Új program indul az egyetemisták számára
Privátbankár.hu | 2025. december 23. 16:35
Ezt Varga-Bajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, valamint fiatalokért felelős államtitkára jelentette be.
Közérdekű Érkezik a dupla családi adókedvezmény, mutatjuk, hogyan
Privátbankár.hu | 2025. december 23. 14:30
A 2025 év eleji összeghez képest jövőre megduplázódik a családi kedvezményként igénybe vehető összeg: 2026. január 1-től egy gyerek után már havonta nettó 20 ezer, két gyermek esetében gyermekenként 40 ezer, három vagy több gyermeknél pedig gyermekenként 66 ezer forint jár a családoknak. A tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos eltartottak után jövőre pedig már havi nettó 20 ezer forint kedvezmény vehető igénybe.
Közérdekű Ezt érte el a hétfői kamionos tüntetés, megszólalt a főszervező
Privátbankár.hu | 2025. december 23. 14:15
Orosz Tibor Facebook oldalán értékelte a megmozdulást és annak eredményeit.
Közérdekű Az év legsötétebb napja után jön a fordulat
Privátbankár.hu | 2025. december 21. 11:05
December 21-e a téli napforduló napja, vagyis ezen a napon a legrövidebb a nappal és a leghosszabb az éjszaka.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG