3p

Ma hajnali 4 órakor teljesen lezárták a Lánchidat és környezetét a gyalogos és a közúti forgalom elől a felújítás idejére, várhatóan másfél évre.

A lezárás idején a közösségi közlekedés járművei sem hajthatnak át a hídon, ezért megváltozik a 16-os, a 105-ös, a 916-os, és a 990-es busz útvonala. A hiányzó szakaszok pótlásával összefüggő buszsávot alakítanak ki a Hegyalja úton, és új gyorsbuszjárat indul 110E jelzéssel az Apor Vilmos tértől a Bosnyák térig.

A Lánchíd rekonstrukciója során újjáépítik a közúti pályalemezt és a járdákat, javítják az acélszerkezeteket, felújítják a műemléki korlátokat, átépítik a hídfők lépcsőit, új közvilágítást és változtatható színképű díszvilágítást szerelnek fel, kiváltják a hídon lévő közműveket. Emellett restaurálják a kőoroszlánokat és visszaépítik a hiányzó műemléki elemeket.

A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) korábbi tájékoztatása szerint a közúti forgalomnak várhatóan 2022 decemberében adják vissza a hídpályát, a járdák azonban a munkák 2023-as befejezéséig lezárva maradnak. A kivitelezési munkákat előreláthatóan 2023 augusztusában fejezik be.

A BKK közlése szerint az építkezés kiszolgálására a pesti és a budai oldalon is egy-egy toronydarut használ a kivitelező, a helyszínre érkező alapanyagokat, valamint hídelemeket ezekkel mozgatja. A pesti oldalon május közepén vetették be az alapozáshoz a cölöpözőgépet, június 8-án és 9-én pedig felállították és összeszerelték a 12 tonna teherbírású toronydarut - idézték fel.

Hozzátették: a budai oldalra szerda éjszaka érkezik meg a cölöpöző, amely - az összeszerelés előtt - több mint 19 méter hosszú, és csak külön engedéllyel, fokozott óvintézkedések mellett juthat el a Lánchídhoz. A gép szállítása miatt június 16-án, szerda este előreláthatólag 22 órától másnap reggel 6 óráig lezárják a Budai alsó rakpartot a Halász utca és a Döbrentei tér között, majd az elszállítás idején - péntek este 22 órától reggel hatig - ismét forgalomzárásra kell számítani az útszakaszon. A budai oldali toronydarut várhatóan július elején állítják fel a helyszínen - közölték.

A BKK felidézte azt is, hogy a kivitelező A-Híd Zrt. április 16-án vette át a teljes munkaterületet, ezzel egy időben a pesti oldalon lezárta a gyalogos-aluljárót, a budait pedig szerdáig nyitva tartotta.

Május közepén kezdődött a Duna fém- és lőszermentesítése, majd a szakemberek a pesti oldalon felállított toronydaru alapozásán dolgoztak, elkezdték átépíteni a Clark Ádám teret, közben pedig elkészült a Lánchíd függesztett állványzata - írták.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Republikon: nőtt a Tisza előnye, hárompárti parlament alakulhat
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 11:52
Két héttel a választás előtt hibahatáron belül erősödött a Tisza, nőtt az előnye a Fidesz-KDNP-hez képest – írja a Republikon Intézet friss, március 23-a és 26-a között készített közvélemény-kutatásában.
Közérdekű Rendeletben védené a kormány a Magyarország és az Egyesült Államok közötti, minősített katonai információkat
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 08:05
Az Egyesült Államok és Magyarország kormánya közötti, minősített katonai információk védelméről szóló megállapodás létrehozásáról jelent meg kormányrendelet a Magyar Közlönyben.
Közérdekű Kémügyek és titkosszolgálati akciók – megszólalt Gulyás Gergely
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 13:12
A csütörtöki Kormányinfó túlnyomó része a különböző kém- vagy titkosszolgálati botrányokról szólt.
Közérdekű A Nézőpont szerint magabiztosan vezet a Fidesz
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 10:56
A Nézőpont szerint a Tisza 40 százalékon áll.
Közérdekű A Medián új felmérésének nagyon örülhet Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 16:22
Növekedett a Tisza előnye a felmérés szerint.
Közérdekű Ezen a 78 ezer értesítőn is múlhat az idei választás eredménye
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 16:06
.Ahol nem találták meg a címzettet, azok visszaérkeztek a Nemzeti Választási Irodához.
Közérdekű Terrorszervezetnek minősítette Magyarország a cseh gyújtogatókat
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 08:03
A Magyar Közlöny rendelkezett a részletekről a csehországi fegyvergyárnál történtek után.
Közérdekű Feltételezett világháborús bomba miatt ma lezárások lesznek az Infoparknál
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 11:15
Feltételezett világháborús bombát találtak a budapesti Infoparknál, a tűzszerészművelet idejére csütörtök délután lezárják a területet – közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ügyelete az MTI-vel.
Közérdekű Félmillióan felejtik el évről évre, már a NAV is figyelmeztet
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 11:00
Évente félmillióan felejtenek el nyilatkozni a munkáltatójuknak az adókedvezményükről. Ettől az összegtől természetesen nem esnek el az érintettek, azonban ahhoz, hogy megkapják a visszajáró összeget, az adóbevallási tervezetet ki kell egészíteniük.
Közérdekű A Nézőpontnál a Fidesz, a 21 Kutatóközpontnál továbbra is a Tisza a befutó
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 10:45
Egy százalékpontos növekedést és jelentős előnyt mért a kormányközeli Nézőpont Intézet a Fidesz támogatottságában a listás eredményeket figyelve. A 21 Kutatóközpont szerint ugyanakkor stabilan vezet a Tisza.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG