3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Oltanak a kínai vakcinával, összesen több mint 42 ezer ember sértette meg a kijárási tilalmat - egyebek mellett erről is szó volt az operatív törzs mai tájékoztatóján. 

A mai tájékoztatón elsőként Kiss Róbert rendőr alezredes, az operatív törzs ügyeleti központjának vezetőhelyettese ismertette a szabálysértési statisztikákat. A maszkviselés hiánya miatt:

  • közterületen 92,
  • a tömegközlekedésen 7,
  • míg a boltokban és más intézményekben 20 esetben intézkedtek a rendőrök.

A kijárási korlátozások megsértése miatt 397 személy ellen kellett fellépni. Az intézkedés bevezetése óta összesen 42 064 esetben intézkedtek a rendőrök a korlátozások megsértése miatt.

Így alakultak a hétvégi karanténszámok

A hétvégén 5098 új házi karantént rendeltek el, így összesen 27 737-en vannak jelenleg ilyen korlátozás alatt. A rendőrség 10 255 karanténellenőrzést végzett, az alkalmazáson keresztül 2710-en kommunikálnak a hatósággal.

Zajlik a harmadik hullám

Müller Cecília országos tisztifőorvos a tájékoztatója elején elmondta, hogy egyértelműen zajlik a harmadik hullám, amelynek jelenleg a felszálló ágában vagyunk – ezt igazolják az elmúlt 24 óra adatai is:

2855 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 410 129 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 102 beteg, így az elhunytak száma 14 552 főre emelkedett.

Az oltásokkal kapcsolatban elmondta, hogy már a háziorvosoknál van a kínai Sinopharm – 50-55 fő számára elegendő oltóanyag érkezik minden praxisba, de az olyan körletekben, ahol több az idős páciens, akár 70 főnek is juthat elegendő vakcina.

Müller Cecília (Forrás: M1, YouTube)
Müller Cecília (Forrás: M1, YouTube)

Mint Müller Cecília elmondta, a jövő héttől jelentős mennyiségű oltást tudnak beadni, mert a Sinopharm vakcina mellett az Astra Zeneca és a Pfizer-BioNTech készítményeivel is zajlik majd a vakcinálás. Felhívta a figyelmet arra is, hogy sok idősnél és krónikus betegnél a napokban „csörögni fog a telefon” az oltakozási lehetőséggel kapcsolatban.

Oszlassák el a félelmeket a kínai és orosz vakcinákkal szemben!

 – tette hozzá az országos tiszti főorvos.

A szennyvízvizsgálati eredményekkel kapcsolatban azt közölte, hogy a brit mutáns előfordulása nő Budapesten és Debrecenben, míg számos városban stagnál az örökítőanyag jelenléte. A brit mutánst eddig 400 embernél mutatták ki, míg 9 főnél a cseh variánst sikerült beazonosítani.

Végül szóba került a reggeli egyeztetés is Orbán Viktornál, amelyen arra tettek javaslatot, hogy akinél a védettség kialakult, annál oldják fel a teljes idősotthoni elzárást.

Kérdések

Az újságírói kérdések nyomán kiderült, hogy az autoimmun betegeknek tanácsolják a vakcina beadatását, azonban minden betegnél szükséges az egyedi elbírálás. Új oltópontokat pedig akkor nyitnak majd, hogy ha nagy mennyiségű vakcinaszállítmány érkezik.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Már 12 halálos áldozata van az M3-ason történt hajnali balesetnek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 16. 08:50
Több ember is életét vesztette az M3-as autópályán szombatról vasárnapra virradó éjszaka történt buszbalesetben – közölte a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI megkeresésére.
Közérdekű Magyarország is több helyen lángokban áll: szombaton is egymást érték a tűzesetek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 16. 08:22
Szombat délután is több szabadtéri tűzhöz riasztották a katasztrófavédelem munkatársait országszerte.
Közérdekű Orbán Anita a nyaralókhoz szólt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 15. 10:55
Európa több pontján is tűzvészekkel küzdenek, ezért utazás előtt és közben is tájékozódjon mindenki! – erre hívja fel a figyelmet Orbán Anita külügyminiszter. 
Közérdekű Akkora a baj, hogy már délután be kell avatkozni Pakson
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 14. 16:26
Várhatóan még péntek késő délután megkezdődik a két, nyolcvan méter hosszúságú bárka irányított süllyesztése.
Közérdekű Már a NER is segít Pakson: Szijj László cége válaszolt Magyar Péter felszólítására
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 14. 13:30
Két azonnali intézkedéssel segíti a paksi felkészülést a Duna Aszfalt.
Közérdekű Még kevesen tudják, hogy kicsoda az új államfő
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 14. 09:35
Baka András támogatottsági adatai jobbak, mint elődjéi, Sulyok Tamáséi bármikor is voltak egy felmérés szerint.
Közérdekű Akkora a baj, hogy azonnal hatmilliárdot kap Gajdos László minisztériuma
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 12. 17:10
Az  aszály és vízhiány ellen sürgősen védekezni kell. 
Közérdekű Kész tervek vannak – Így akadályozná meg a kormány az atomerőmű leállítását Pakson – FRISSÍTVE
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 12. 15:33
Készenlétbe helyeznek két nyolcvan méter hosszú bárkát is. 
Közérdekű Vitézy Dávid népszerűbb Magyar Péternél?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 12. 10:58
Az Europion kutatása szerint 60 százalék fölötti a kormánypárt támogatottsága.
Közérdekű A nap képe: így ünnepelték a tiszás képviselők az új államfőt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 11. 16:57
Baka András lett Magyarország új köztársasági elnöke.  
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG