2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalban szán szerepet Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke Szabó Bencének és Pálinkás Szilveszternek.

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalban szán szerepet Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke Szabó Bencének és Pálinkás Szilveszternek nagypénteki Facebook-bejegyzése alapján. Szabó Bence nemrég a Tisza Párt informatikusai ellen zajló állítólagos titkosszolgálati akciókról beszélt a nyilvánosságnak, Pálinkás Szilveszter pedig a Honvédelmi Minisztérium és a katonai vezetésről nyilatkozott a Telexnek. A százados egyebek mellett arról beszélt, hogy Orbán Viktor miniszterelnök fiát, Orbán Gáspárt akkor is kiszolgálja a katonai vezetés, ha nem fűződik magyar nemzeti érdek a missziójához. A csádi katonai misszióban például Orbán Gáspár 50 százalékos harcértékveszteséggel számolt, vagyis azzal, hogy az általa vezetett katonák fele meg fog halni. 

A magyar kormány és az érintett állami szervek elutasították Szabó Bence állításait, és büntetőfeljelentést tettek ellene. 

Pálinkás Szilveszter nyilatkozatára Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter a Facebookon reagált. „A Magyar Honvédség pártpolitikától független intézmény — és az is marad. Éppen ezért sajnálatos, amikor egyes személyek Ruszin-Szendi Romulusszal az élen politikai célok szolgálatába állítják azt. A fegyveres erők politizálástól való távol tartása mindannyiunk közös érdeke és kötelessége.” – írta. 

„Egy olyan időszakban, amikor a hazai kritikus energetikai infrastruktúra válhat támadások célpontjává, hazánk energiabiztonsága minden magyar állampolgár egyik legfontosabb ügye. Ukrajna felrobbantotta az Északi Áramlatot és elzárta a Barátság kőolajvezetéket. Egy ilyen környezetben a kritikus energetikai infrastruktúra védelme nem politikai kérdés — minden katona kötelessége. Sajnálatos, hogy Pálinkás százados számára ez nem egyértelmű.” – tette hozzá a honvédelmi miniszter.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Jön Magyar Péter és Zelenszkij találkozója? Ekkor tárgyalhatnak
Privátbankár.hu | 2026. május 20. 13:08
Különleges helyszínen, Beregszászon valósulhat meg a kétoldalú találkozó.
Közérdekű Nagy nehezen kiadtak egy dokumentumot az MNB-ügyben érintett kecskeméti alapítványnál
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 12:40
205 nappal az adatigénylés beadása után kiadta a Neumann János Egyetemért Alapítvány a KecsUP Híreknek a tavaly nyári intézkedési tervét.
Közérdekű Újabb miniszterelnök-helyettest nevezett ki Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 11:35
A kormányfő úton Lengyelországba, első hivatalos külföldi látogatására írt arról a közösségi oldalán, hogy miniszterelnök-helyettesnek nevezi ki Ruff Bálintot. 
Közérdekű Szoros versenyben dőlt el a Footgolf Csúcs Kupa
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 11:30
Európa egyetlen footgolf pályáján rendezték meg tucatszor a Footgolf Csúcs Kupát. Újságíró nyerte az egyéni versenyt, míg csapatban a színészek diadalmaskodtak.
Közérdekű „Nem sok, de életmentő” – Vitézy Dávid elkezdte a tűzoltást a vasúton
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 09:10
Tíz darab, első osztályú Intercity vasúti kocsit bérel a MÁV a nyári hónapokra. A bérjárműveket a Balaton környéki viszonylatokon állítják szolgálatba.
Közérdekű Ebből a pénzből lehet megújulni? Nyereséges volt tavaly a Fidesz
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 08:45
Elkészült a Fidesz Magyar Polgári Szövetség tavalyi, 2025-ös pénzügyi beszámolója, amit a Magyar Közlöny hivatalos értesítőjében tettek közzé hétfő este.
Közérdekű Első külföldi útjára indul miniszterelnökként Magyar Péter, Orbán Anita nagy bejelentést tett
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 08:20
Magyar Péter miniszterelnököt több minisztere is elkíséri ma Lengyelországba, az új magyar kormányfő első hivatalos külföldi útjára. Eközben Orbán Anita külügyminiszter bejelentette, hogy hazarendeli Magyarország varsói nagykövetét.
Közérdekű Megjelentek a határozatok: ezeket a szervezeteket és ügyeket vizsgálják felül Magyar Péterék
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 07:28
A Magyar Közlönyben teljes körű és soron kívüli felülvizsgálatokat rendelt el a miniszterelnök.
Közérdekű Magyar Péter az uniós pénzekről: a jövő héten megszülethet a megállapodás Brüsszellel
Privátbankár.hu | 2026. május 18. 17:47
Ezt a miniszterelnök az új kormány második ülése utáni tájékoztatón jelentette ki.
Közérdekű Kormányüléssel kezdték a hetet Magyar Péterék – a kegyelmi botrány is szóba került
Privátbankár.hu | 2026. május 18. 16:07
Részleteket 17 órakor lehet megtudni.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG