3p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

A koronavírus-járvány két legfertőzöttebb gócpontjában, az Egyesült Államokban és Brazíliában továbbra is erős tempóban terjed a betegség.

Donald Trump amerikai elnök szombaton rendelettel határozott a koronavírus-járvány miatt nehéz helyzetbe került munkavállalók, munkanélküliek, diákok és bérlők további támogatásáról, miután pénteken délután megszakadt az egyeztetés az új gazdaságélénkítő csomagtervről az amerikai kongresszusban.

Az elnök azzal vádolta a demokrata párti képviselőket, hogy gátolják az észszerű javaslatokat a kongresszusban. "Elég volt" - jelentette ki Trump a rendeletek aláírásakor New Jersey állambeli golfklubjában. A rendeletek értelmében mérséklik a járulékokat az évi 100 ezer dollárnál kisebb keresetű munkavállalók számára, időlegesen felfüggesztik bizonyos esetekben a kilakoltatásokat, 400 dollárral megemelik a hetente folyósított munkanélküli segélyt az év végéig és felkarolják az eladósodott diákokat is. A kiadásokat részben a tagállamok fedeznék.

Donaldt Trump maszkban (Fotó: EPA/Chris Kleponis)
Donaldt Trump maszkban (Fotó: EPA/Chris Kleponis)

Trump emellett bejelentette, hogy megvizsgálják a személyi jövedelemadó és a tőkejövedelem-adó mérséklésének lehetőségét, illetve kilátásba helyezett további adócsökkentéseket is újraválasztása esetére. Az elnök bár bizakodónak mutatkozott, az egyelőre kérdéses, hogy végre tudja-e hajtani a rendeletekben foglalt intézkedéseket, ugyanis az amerikai alkotmány értelmében a kongresszus hatáskörébe tartozik az adók és állami kiadások megállapítása.

Trump azzal kerülné meg a problémát, hogy meglévő forrásokat csoportosít át részben korábbi gazdaságélénkítő csomagokból. "Sok pénz van még, amit nem költöttünk el" - mondta. Mindemellett a heti 400 dolláros munkanélküliségi gyorssegély negyedét a tagállamok fedeznék, ami szinte biztosan ellenállásba fog ütközni, hiszen a járvány miatt jelentősen megcsappantak bevételeik.

Eközben Dél-Amerikában továbbra is komoly problémát jelent a járvány, Brazíliában szombaton meghaladta a hárommilliót a koronavírussal fertőzöttek és a százezret az elhunytak száma - közölte a latin-amerikai ország egészségügyi minisztériuma. Az utóbbi 24 órában 49 ezer 970 új fertőzöttet és 905 halálesetet regisztráltak.

Brazília a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem adatai szerint második helyen áll a világon a fertőzöttek számát tekintve. Dél-Amerika legnagyobb és 210 milliós lakossal legnépesebb országában eddig 3 millió 12 ezer 412 ember szervezetében mutatták ki a vírust, akik közül 100 ezer 447-en hunytak el a kórban. Az egészségügyi tárca adatai szerint a fertőzöttek 70 százaléka (2 millió 94 ezer 293 ember) meggyógyult, míg az aktív fertőzöttek száma 817 ezer 642.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Lélegzetvisszafojtva figyelnek a cégek: a kettős adóztatás is múlhat Orbán Viktor washingtoni útján
Imre Lőrinc | 2025. október 31. 17:01
November 7-én találkozik egymással Donald Trump és Orbán Viktor Washingtonban. Az amerikai elnök és a magyar miniszterelnök energetikai, hadiipari és pénzügyi együttműködésekről egyeztetnek majd, de szóba kerül az orosz-ukrán háború lezárásának kérdése, és az amerikai olajszankciók is.
Közérdekű Előre lépett a Tisza októberben
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 10:58
A Tisza Párt 6 százalékponttal vezet a Fidesz-KDNP előtt októberben a teljes népességben, 30 százalék szavazna Magyar Péter pártjára. A pártválasztók körében 2 százalékpontot erősödött a Tisza, így az előnye a kormánypártokkal szemben immár 8 százalékpont, az állás 43-35.
Közérdekű Rossz hír az autósoknak: szerdától folytatódik a drágulás a kutakon
Privátbankár.hu | 2025. október 28. 12:42
A benzin ára literenként 2 forinttal, a gázolajé 8 forinttal emelkedik. 
Közérdekű Olcsó, öreg benzines – ezt keresik a piacon a magyarok
Privátbankár.hu | 2025. október 28. 10:47
Az idén szeptemberben a hazai használtautó-piacon kínált személygépkocsik 38,3 százaléka volt 2,5 millió forint alatti, 26,8 százaléka 2,5-5 millió forint közötti, 21,6 százaléka 5-10 millió forintos árkategóriába tartozott, míg 13,4 százalékuk 10 millió forint fölötti volt a használtautó.hu és a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kedden kiadott szeptemberi jelentése szerint.
Közérdekű Fontos információt közölt a NAV az anyák szja-mentességéről
Privátbankár.hu | 2025. október 28. 09:24
A családi kedvezmény és a családi járulékkedvezmény a családi jövedelem függvényében akár az utolsó fillérig igénybe vehető.
Közérdekű Orbán Viktor nevet a végén, ha visszalép a Mi Hazánk?
Privátbankár.hu | 2025. október 27. 17:27
Egy új felmérés szerint a kormánypártok járnának jól egy ilyen visszalépéssel.
Közérdekű Az orosz külügy is kitette a magyar riporter által készített Lavrov-interjút
Privátbankár.hu | 2025. október 27. 11:15
Az Ultrahang YouTube-csatorna kérdezte az orosz külügyminisztert Moszkvában.
Közérdekű Fával fűt, kandallója, gáztűzhelye van? Olyan hatása lehet, mint a dohányzásnak
Bózsó Péter | 2025. október 26. 06:18
Még a modern kályhák is jelentős beltéri légszennyezést okoznak. A gázfőzés sem veszélytelen.
Közérdekű És elfogyott a pénz – mondta Orbán Viktor a reggeli rádióműsorban
Privátbankár.hu | 2025. október 24. 10:25
„Szép és felemelő nemzeti ünnepünk volt – mondta a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában, amelyet a közmédia brüsszeli stúdiójából közvetítettek.
Közérdekű Elárulta Magyar Péter, mik lennének a kormánya első intézkedései
Imre Lőrinc | 2025. október 23. 18:45
Magyar Péter 17 óra előtt pár perccel kezdte el ünnepi beszédét a Hősök terén. A Tisza Párt elnöke zászlót lengetve lépett színpadra.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG