2p

Csanádpalotánál is várakozni kell.

Csütörtök reggel 6 órakor a magyar-román határ valamennyi átkelője megnyílt - és kettőnél egyből torlódások alakultak ki.

A nagylaki közúti határátkelőhely kilépő oldalán három órát kell várakozniuk az átlépésre a személyautóval közlekedőknek, közölte a rendőrség a honlapján. A csanádpalotai autópálya-határátkelőhelyen pedig mindkét irányban egyórás a sor.

Tudnivalók az átutazásról

A rendőrség honlapja szerint a Nyugat-Európából, illetve a nyugat-európai úti céllal történő tranzit átutazás továbbra is biztosított mindkét irányban.

A tranzitlehetőségek bővültek a személyautókkal, autóbuszokkal és a kisbuszokkal szállított azon román állampolgárok részére, akik Budapestről repülővel utaznak tovább, vagy Magyarországra érkezik a repülőgépük, és hazautazási céllal közlekednek.

A rendőrség kitér arra is, hogy az e célból érkező gépkocsivezetők és utasaik a beutazás során mentesülnek a hatósági házi karantén elrendelése alól. Utazásuk során, Magyarország területén csak az elengedhetetlenül szükséges alkalommal, a kijelölt üzemanyagtöltő állomáson és pihenőhelyen állhatnak meg.

A Liszt Ferenc repülőtérre utasokat szállító gépkocsivezetőnek 24 órán belül a belépés helye szerinti határátkelőhelyen, a tranzitáló autóbuszokkal utazóknak az utazáshoz szükséges legrövidebb időn belül a kijelölt útvonalon el kell hagynia Magyarország területét.

A tranzitutasok beléptetésének feltétele, hogy alávetik magukat egészségügyi vizsgálatnak, koronavírus-fertőzés gyanúja nem állapítható meg, valamint rendelkeznek a schengeni határellenőrzési kódexben előírt beutazási és továbbutazási feltételekkel. Az autóbusz, illetve kisbusz vezetője hitelt érdemlően igazolja menetlevéllel a repülőtérre történő szállítás tényét, a szállított utasok hitelt érdemlően igazolják, hogy rendelkeznek érvényes repülőjeggyel, továbbá azt, hogy a célországba történő belépésük biztosított.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Magyar Péter vagy Orbán Viktor? Megvan, ezúttal kinek a javára billent a mérleg
Privátbankár.hu | 2025. december 17. 08:20
Új közvélemény-kutatás adatai érkeztek. 
Közérdekű Tavasztól még jobban felpezsdül a Budapest-Peking vonal
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 11:45
Szijjártó Péter bejelentése szerint az Air China tavasztól a jelenlegi heti négy helyett naponta indít járatot Budapest és Peking között.
Közérdekű Magyar halottja is van az ausztrál terrortámadásnak
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 10:40
Összesen 15 ember vesztette életét a vasárnapi merényletben.
Közérdekű Tartja az előnyét a Tisza a Fidesz előtt
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 10:00
Az IDEA Intézet december elején lezárt, országos reprezentatív felmérése szerint december elején továbbra is a felnőttek bő harmada szavazott volna a Tisza Pártra egy „most vasárnap” sorra kerülő parlamenti választáson, miközben a Fidesz-KDNP-t több mint egynegyedük támogatta volna.
Közérdekű Síelni menne? Ennyiért köthet most biztosítást
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 09:45
Az idei szezonban naponta és személyenként átlagosan 870 forint körül alakul a síbiztosítás díja, ami mintegy 3 százalékkal haladja majd meg az előző szezon 845 forintos átlagát – jelzi előre az Insura.hu az aktuális utasbiztosítási módozatok és az eddigi, előzetesen megkötött szerződések ismeretében.
Közérdekű Orbán Viktor átülhet az államfői székbe?
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 14:54
A választás utánra készül a miniszterelnök. 
Közérdekű Kormányinfó: egyelőre nincs írásos megállapodás az amerikai pénzügyi védőpajzsról
Privátbankár.hu | 2025. december 10. 10:53
Voltaképpen ezt mondta Gulyás Gergely kancelláriaminiszter a szerda reggeli Kormányinfón. 
Közérdekű Erősödik a Fidesz? Ennek a felmérésnek Orbán Viktor örülhetett
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 19:39
Megjelent a Závecz legújabb közvélemény-kutatásának eredménye. 
Közérdekű Ki nevet a végén? Itt a legújabb felmérés a Fidesz és a Tisza közti harcról
Privátbankár.hu | 2025. december 3. 12:55
Így áll a küzdelem a választók kegyeiért.
Közérdekű Térképünkön megnézheti a Tisza Párt jelöltjeit
Privátbankár.hu | 2025. december 3. 12:40
Nézegesse velünk a jelölteket.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG