2p
Téli gumi nélküli autósokat kerestek.

A Téli Átállás Akcióban több mint 4000 személyszállító járművet vizsgált meg az ellenőrző hatóság, de a szakembereknek mindössze hét esetben kellett szabálysértési eljárást kezdeményezniük. A tapasztalatok szerint az enyhe időjárás ellenére a személyautók mintegy fele már téli gumival felszerelve közlekedik - közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium a Privátbankár.hu-val.

A mintegy 3400 megvizsgált személyautó több mint felének üzemeltetői az akció idejére már téli abroncsra váltottak. Az időszaknak megfelelő gumi hiányán túl az összesen ellenőrzött 4138 jármű mintegy ötödénél találtak kisebb-nagyobb egyéb hibát az ellenőrök.

Mik a legnagyobb hibák?

A leggyakrabban, minden hetedik-nyolcadik esetben a világító és jelző berendezésekkel – ideértve a rendszám megvilágítását vagy a belső térvilágítást is – kapcsolatos problémát tártak fel a szakemberek. Százból öt járműnél az ablaktörlő gumi bizonyult nem megfelelőnek, ennél kevesebbszer akadt kifogásolnivaló a gumiabroncsok műszaki állapotával kapcsolatban vagy a fagyálló elégtelen koncentrációja miatt. Az ellenőrzést végzők figyelmeztették a gépkocsivezetőket a közlekedésbiztonsági kockázatokra.

A hatóság munkatársai összesen közel 750 autóbuszt vontak ellenőrzés alá a közutakon és a szolgáltatók telephelyein. A legsűrűbben, néhány tucatszor előforduló mulasztás az ablaktörő kalapács hiánya volt. Az akció résztvevői hasonló nagyságrendben észlelték a járművek üléseinek elégtelen állapotát, nem megfelelő rögzítettségét vagy a biztonsági övek hibáját. A vizsgálat a tűzoltó készülékek állapotával kapcsolatban és a vésznyitó szerkezetekkel összefüggésben is tíznél kevesebbszer derített fel szabálytalanságot, problémát.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Fontos: eddig kell elvégezni a kiberbiztonsági auditot
Privátbankár.hu | 2025. június 27. 12:17
Új szabályok vonatkoznak a kiberbiztonsági auditokra és az auditorral kötendő szerződésekre.
Közérdekű Szijjártó Péter bejelentést tett a kimentett magyarokról
Privátbankár.hu | 2025. június 17. 07:38
Nehéz az evakuáció.
Közérdekű Ötvenkettedszer is Tisztelt Ász!
Privátbankár.hu | 2025. június 16. 14:01
Bizonyára sokáig emlegetik még a teniszrajongók a Carlos Alcaraz és Jannik Sinner által a párizsi Roland Garros-on alig egy hete megvívott álomdöntőt. Így volt ezzel a vasárnap megrendezett Tisztelt Ász! társasági tenisztorna mintegy harminc párosa is, akik a tűző napon több-kevesebb sikerrel próbálták utánozni a párizsi hősök technikai megoldásait.
Közérdekű Vége Matolcsy Györgyék nagy találmányának
Privátbankár.hu | 2025. június 12. 08:45
A Magyar Közlönyben kihirdették az MNB-törvény módosítását.
Közérdekű Bejelentést tett Orbán Viktor az erdélyi árvízkatasztrófával kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2025. június 5. 14:01
Orbán Viktor aláírta azt a kormányhatározatot, amely a „Székelyföld megsegítéséhez szükséges kormányzati intézkedéseket” tartalmazzák.
Közérdekű Osztalékot fizet a Posta az államnak, méghozzá ingatlanok formájában
Privátbankár.hu | 2025. június 3. 18:02
A Magyar Posta 2024-ben eredményesen gazdálkodott, 5,2 milliárd forint adózás előtti eredményt ért el, amelyből – 2009 óta először – osztalékot fizet a tulajdonosnak – közölte a társaság az MTI-vel kedden. 476 ingatlant ad át a Posta az államnak.
Közérdekű Orbán Viktor: Újabb termékek árát is befagyaszthatjuk
Privátbankár.hu | 2025. május 30. 08:58
Nagy Mártont nem érdekli a politika.
Közérdekű Mozgalmas volt a szerda délután – Gulyás Gergely fontos híreket hozott
Privátbankár.hu | 2025. május 28. 17:32
A szerdai Kormányinfón több bejelentés is történt.
Közérdekű A nap képe: Lázár János valakinek megörült a Karmelitában
Privátbankár.hu | 2025. május 28. 12:57
A szerdai kormányülésre jött.
Közérdekű Varga Mihályék eladják a Matolcsy-éra luxusnyaralóját
Privátbankár.hu | 2025. május 28. 08:58
Hatalmas összeget spórol meg a Magyar Nemzeti Bank.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG