2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

A katasztrófa után öt hónapnak kellett eltelnie, a román gazdasági minisztérium korábban bírósághoz is fordult.

Öt hónappal azután, hogy a víz elárasztotta a parajdi sóbányát, leváltották a létesítményt működtető Országos Sóipari Társaság (Salrom) vezetőségét. A vezetőség leváltását a kisebbségi részvényesek szavazatával sikerült megvalósítani – írja a Telex Radu Mirutás gazdasági miniszter közleménye alapján.

A miniszter szerint a vezetőség leváltását az indokolta, hogy folyamatosan szemet hunytak a bánya bomlásának veszélye felett, ugyanakkor felesleges és költséges közbeszerzéseket hajtottak végre.

Miruta szerint minderre azért kellett több hónapot várni, mert időre volt szükség, az elemzések kidolgozásához, a tárgyalásokhoz és a dokumentumok elkészítéséhez. Augusztusban egyébként a gazdasági minisztérium bejelentette, bírósághoz fordulnak, mert a Salrom részvényesei megtagadták a közgyűlés megtartását:

Még csak most rúgták ki a beomlott parajdi sóbánya vezetőségét
Még csak most rúgták ki a beomlott parajdi sóbánya vezetőségét
Fotó: MTI / Veres Nándor

A törvények szerint a parajdi katasztrófa után az igazgatótanácsi tagok menesztésének kellett volna következnie. A részvényesek közgyűlését ugyan összehívták, de nem ültek össze megállapítani, hogy a Salrom valóban veszteséget szenvedett volna a májusi bányabeomlás következtében.

A most leváltott vezetőket ideiglenes mandátummal kinevezett szakemberek váltják, akikről sok részletet nem osztott meg a gazdasági miniszter, azt viszont elárulta, hogy az ügyvezető egy geológiai feltárások terén tapasztalattal rendelkező helybéli szakember lesz, a könyvvizsgálói tisztségbe a kiadások ellenőrzése és a hatékony menedzsment terén jártas személyt neveznek ki, és a vezetőség tagja lesz az üzletembereket tömörítő Romanian Business Leaders egy képviselője is – írja a portál.

Pár napja tették közzé azt a jelentést, mely szerint a Salrom alábecsülte és nem tekintette fenyegető veszélynek a parajdi sóbányában a vízbetörés kockázatát, illetve nem vették figyelembe azt se, milyen hatása lehet ennek a sólelőhelyre. 

Címkék: Közérdekű Bánya

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Magyar Péter bejelentette, hogy mikor állhat le teljesen Paks, összeül a Védelmi Munkacsoport
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 16:49
Kedden vagy szerdán jöhet el az a pillanat, amikor a 4. blokk termelése is leáll a Duna alacsony vízszintje miatt.
Közérdekű Megszólalt Paks, a német helyzet sem kecsegtet semmi jóval
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 14:10
A paksi atomerőmű jelenleg a névleges teljesítményének közel felén, 960 megawatton (MW) üzemel a Duna vízállásának alacsony szintje miatt – közölte az MVM Energetika Zrt. pénteken kora délután a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
Közérdekű Égett a Visegrádi-hegység egy része
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 10:13
Tegnap késő délután kigyulladt a Visegrádi-hegység Sikárosi erdészház feletti része.
Közérdekű Szentendrén már vizet kell osztani
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 10:01
7000 db zacskózott vízzel segítenek.
Közérdekű Kicsit kevésbé fogy a magyar
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 08:55
5790 gyermek született, és 9167 ember vesztette életét júniusban idehaza. Az előző év azonos hónapjához képest a születések száma 2,6, a halálozásoké 3,1 százalékkal csökkent. Többen kötöttek viszont házasságot.
Közérdekű Vasárnap újraindulhat a Dunamenti Erőmű
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 08:12
Az esti órákban Magyarország áramimportra szorul. Újra önmérsékletre kérte a nagyfogyasztókat a miniszterelnök.
Közérdekű Az adóhatóság nem tétlenkedik
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 06:52
Gyorsabbá és egyszerűbbé válik a vámeljárás, megszűnik a szén-dioxid-kvóta-adó, a visszafizetési kérelmeket még 90 napig lehet benyújtani a NAV-hoz.
Közérdekű Trónfosztás a Balatonon
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 06:14
Fordulatos, izgalmas 13 óra 27 perces vitorlázást követően az RSM katamarán szelte át elsőként a célvonalat az 58. Kékszalag Raiffeisen Nagydíjon, elhódítva ezzel az abszolút kategória leggyorsabb hajónak járó trófeát. Ezzel lezárult a Raiffeisen Audi Fifty-Fifty éveken át tartó egyeduralma, a címvédő és Kékszalag rekorder katamarán hatalmas hajrával a harmadik helyet szerezte meg. Másodikként a legendás, 13-szoros Kékszalag-győztes Litkey Farkas futott be a Process Solutions fedélzetén.
Közérdekű Nehéz napok jönnek: a következő 24-72 órában elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása
Privátbankár.hu | 2026. július 30. 14:24
A miniszterelnök délelőtt már beszélt arról, hogy ez megtörténhet. 
Közérdekű Európa az erdőtüzek szorításában: a szakértő szerint nincsenek „mágikus megoldások”
Sipos Ildikó | 2026. július 29. 18:37
Ismét égnek az erdők Délnyugat-Franciaországban, erdőtűz pusztít egy népszerű görögországi turistaparadicsomban is. Ürge-Vorsatz Diána klímakutató szerint a katasztrófák oka egyértelműen az éghajlatváltozás, amely “annyira rohan előre, hogy rövid távon nem tudunk beavatkozni”. Lapunknak nyilatkozva egyúttal globális és egyéni szintű lépéseket sürgetett. Arról is beszélt, hogy ne a tengerparti nyaralás legyen a menő, inkább tegyünk ki egy egyszerű buszos utazást háttérképnek a Facebookra.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG