3p

Kövesse velünk élőben, percről percre a választási eredményeket vasárnap 19 órától!

A kedd reggeli koronavírus-adatok ezúttal is kedvezőbben alakultak a legutóbbi napokhoz képest. Alacsonyabb számban azonosítottak új fertőzöttet, de a halottak száma változatlanul magas. 

Folyamatosan zajlik az oltás, a beoltottak száma 2 969 647 fő, közülük 1 250 582 fő már a második oltását is megkapta - kezdi szokásos napi jelentését az Operatív Törzs. Bár nem írják, de teljesen egyértelmű, hogy órákon belül elérjük a 3 millió oltottat Magyarországon. Húsvét óta ugyanis már napi 70 ezer körül mozog az oltások száma, tehát bőven meglesz a következő mérföldkő, mellyel kapcsolatban legutóbb Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter azt közölte, hogy ezen a ponton újabb döntéseket hoz majd a kormány a fokozatos újraindítással kapcsolatban. (Tegnapi előrejelzésünkben a szóba jöhető lépéseket és a várható menetrendet részletesebben is kifejtettük.) 

Az, hogy ma meglesz a 3 millió oltott személy, azt is jelenti egyben, hogy az elmúlt egy hétben több mint félmillió embert oltottak be. 

Ami a járványhelyzettel kapcsolatos friss számokat illeti, azok felemásan alakultak - mondhatnánk, szokás szerint. Kedd - vagyis hét eleje lévén - rendre kevesebb új fertőzöttet azonosítanak a megelőző pár nap és a hétvégi alacsonyabb tesztszámok révén. Így az elmúlt 24 órában diagnosztizált 2837 új fertőzött még csalóka adat, ennek örülni legfeljebb csak a következő napok számai ismeretében lehet. Kevesebb tesztet is végeztek, 15 467-et, ami azt jelenti, hogy a pozitivitási arány még mindig magas, 18,34 százalék. 

A járvány kezdete óta összesen 728 078 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 272 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 23 980 főre emelkedett. A gyógyultak száma jelenleg 431 124 fő, de az aktív fertőzöttek száma is már 272 974 főre emelkedett.

10 818 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 1 209-en vannak lélegeztetőgépen.

Magyarország a második az uniós oltási ranglistán. A magyar lakosság 30 százaléka már kapott oltást, szemben az uniós 15 százalékos átlaggal. A járvány harmadik hullámának tetőzése érzékelhető, de még most is nagyon sokan fertőződnek meg, ezért a védelmi intézkedések betartása továbbra is fontos. Ma Pfizer, AstraZeneca, Szputynik oltóanyagok érkeznek, és megérkezik a Janssen első szállítmánya is. A háziorvosoknál és a kórházi oltópontokon folytatódik a regisztráltak oltása. A következő napok oltási tervéről az Operatív Törzs mai sajtótájékoztatóján számolunk be.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű A Fidesznek kedvezhet a magas részvétel?
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 14:58
Trump kutatója szerint igen.
Közérdekű Megvan, mikortól kezdenek jönni a választási eredmények
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 14:32
A Nemzeti Vélasztási Iroda várhatóan este 8-tól közli az adatokat.
Közérdekű Országszerte tömegesen, szervezetten szállítják a cigányokat szavazni – feljelent a Mi Hazánk
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 11:40
Novák Előd lapunknak küldött közleménye szerint a buszos szállítás különösen Északkelet-Magyarországra jellemző.
Közérdekű Orbán Viktor a szavazás után elmondta, veresége esetén gratulálna-e Magyar Péternek
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 09:29
Rögtönzött sajtájékoztatót tartott a miniszterelnök.
Közérdekű Mutatjuk, hogyan ismerje fel a választási csalást, és mit tehet ellene
Herman Bernadett | 2026. április 12. 05:41
Sokan tartanak a választási csalásoktól. Az Amnesty International tájékoztató levelet küldött a választóknak, amelyben leírja, melyek a gyanús jelek, és mit lehet tenni, ha valaki csalásra gyanakszik.
Közérdekű Senki ne dőljön be ennek a választási álhírnek
Privátbankár.hu | 2026. április 11. 13:45
Szándékosan megtévesztő e-mailt küldenek csalók a Magyarország.hu ügyfélszolgálata nevében, melyben a lakcímkártyájuk „bizonytalan státuszával” riogatják a címzetteket. 
Közérdekű Reuters: 16 év alatt először szembesül az Orbán-kormány kiélezett választásokkal
Privátbankár.hu | 2026. április 10. 18:31
A Reuters összegezte Orbán Viktor 16 éves kormányzását, mint írják, ez idő alatt Magyarország politikai rendszere centralizáltabbá, társadalompolitikája konzervatívabbá, külpolitikája pedig a keleti és nyugati érdekek közötti egyensúlykeresés irányába mozdult el. A mostani választás tétje így nemcsak a kormányváltás lehetősége, hanem az elmúlt másfél évtized politikai irányának megítélése is. Sajtószemle.
Közérdekű Kiderült, mennyi pénz áramlott a Puskás Akadémiához az Orbán-kormány eddigi évei alatt
Privátbankár.hu | 2026. április 10. 18:00
Felkerült a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia honlapjára az NB I-es csapat mögött álló kft. és az alapítvány 2025-ről szóló éves beszámolója.
Közérdekű Magyar Péter is reagált a Medián legújabb mandátumbecslésére
Privátbankár.hu | 2026. április 8. 15:01
A közvélemény-kutató a Tisza kétharmados győzelmét jelzi előre.
Közérdekű Iránytű Intézet: magabiztosan vezet a Tisza
Privátbankár.hu | 2026. április 8. 07:12
A teljes népesség körében 7, a pártot választani tudók és a biztos szavazók között 9 százalék Magyar Péterék előnye a Fidesszel szemben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG