Folytatódott a Nébih fejvadászata, ezúttal – a görögdinnye-szezon közeledtével – a budapesti nagybani zöldség és gyümölcs piacon tartott razziát a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal. A vizsgálatban összesen hat importőrt ellenőriztek, ebből kettőnél mindent rendben találtak. A maradék négy azonban több százezer forintos büntetésre számíthat.
A vizsgálat során több mint 43 tonna ismeretlen eredetű zöldséget és gyümölcsöt foglaltak le, a többségnél azonban a forgalmazók időben bemutatták a hiányzó dokumentumokat. Így végül a hatóság két tonna rohadt termék – főleg alma, avokádó, jégsaláta, nektarin és őszibarack – megsemmisítését rendelte el.
|
Miért nem adják inkább a szegélyeknek vagy az állatoknak a lefoglalt élelmiszert? Minden alkalommal, amikor a hatóság több tonna ismeretlen eredetű élelmiszert semmisít meg, felhördül az internet népe: miért nem adták inkább a szegényeknek vagy legalább az állatoknak a zöldséget, gyümölcsöt? Erről itt írtunk korábban. >>> |
Friedrich Merz kudarcnak nevezte a szavazás végeredményét.

Vége a korlátoknak: Új korszak indul a magyar alternatív befektetéseknél
Így fektetnek be Magyarország legjobb szakemberei
Nem a piac a legnagyobb ellenség, hanem mi magunk – interjú
Az AI olyan lesz, mint a mobiltelefon – Klasszis Podcast
A forint is azt jelzi, hogy Magyarországon kiengedtük a kéziféket – interjú



