2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Erőteljes földrengés volt kedd reggel a Tibeti Autonóm Terület egyik legszentebb városa, Sigace közelében, a kínai állami média szerint a rengés épületkárokat és halálos áldozatokat követelt.

A regionális katasztrófavédelmi központ jelentése szerint a kedden reggel pekingi idő szerint 9 óra 05 perckor bekövetkezett 6,8 erősségű földrengésnek 53 halálos áldozata és 62 sebesültje van, valamint több mint ezer épületben keletkeztek károk.

Az epicentrum a Tingri megyében 10 kilométer mélyen volt. Az epicentrum 20 kilométeres körzetében, 27 faluban mintegy 6900 ember él, 5 kilométeren belül hat falut érinthet a katasztrófa. Sigace városban – a Pancsen Láma székhelyén – épületekben keletkeztek károk, többek között a közeli Lhatse város boltjainak homlokzatai leomlottak. A rengést követően a Kínai Földrengésügyi Hivatal II. szintű vészhelyzeti szolgálatot indított, és munkacsoportot küldött a helyszínre, hogy segítsen a katasztrófaelhárításban.

A központi hatóságok mintegy 22 ezer katasztrófaelhárítási eszközt, köztük sátrakat, pamutkabátokat, paplanokat és összecsukható ágyakat, valamint a magasan fekvő és fagyos területekre szánt speciális segélyanyagokat küldtek a földrengés sújtotta területre. Több mint 1500 helyi tűzoltót és mentőmunkást is a helyszínre küldtek. A rengéseket Nepálban, Bhutánban és Észak-Indiában is érezni lehetett. Nepál fővárosában, Katmanduban és az indiai Bihar államban a lakosok kimenekültek otthonaikból, bár ezekről a területekről nem jelentettek nagyobb károkat vagy áldozatokat. A Himalája északi lábánál fekvő régió a tektonikus tevékenység miatt hajlamos a földrengésekre. A 2008-as szecsuáni földrengés csaknem 70 ezer halálos áldozatot követelt, a 2015-ös nepáli földrengésben pedig mintegy kilencezren haltak meg. (MTI) 
 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű A biztos szavazók között kissé erősödött a Fidesz februárban
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 09:25
Ha most vasárnap lenne a választás, a Tisza, a Fidesz-KDNP, a Mi Hazánk és a Kutyapárt jutnának az Országgyűlésbe, és vélhetően négypárti parlament alakulna – mérte a Republikon.
Közérdekű Csütörtökön meglepte a vállalkozókat a NAV
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 08:25
A sikeres tesztidőszak után már mindenki számára elérhető az egyéni vállalkozók új elektronikus bejelentőfelülete, a Vállalkozói Ügysegéd.
Közérdekű Tankolni vagy várni? Mutatjuk, mi várható a következő napokban a kutakon
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 10:34
Csütörtöktől csökkenhet a dízel nagykereskedelmi ára. 
Közérdekű Itt az új jogszabálytervezet: ingyen szerezhetnek jogosítványt a gyerekvédelemben lévő fiatalok
Herman Bernadett | 2026. február 17. 16:58
Fizetni fogja az állam a gyerekvédelemben felnövő fiatalok B és C kategóriás jogosítványát a tervek szerint. 
Közérdekű Itt a friss hír: megemelné a kormány a roma diákok ösztöndíját
Herman Bernadett | 2026. február 17. 15:47
Megemelik a Roma Nemzetiségi Tanulmányi Ösztöndíj összegét 10 ezer forinttal. 
Közérdekű Itt az újabb fejlemény az MNB-ügyben, nem csak az eltűnt pénzösszeg hatalmas
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 08:47
Komplex céghálót és pénzmozgásokat fejtenek vissza a meghatározó ügyben.
Közérdekű Rubio a pesti landolás után rögtön kacérkodni kezdett, fotó is készült
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 06:11
Ez tetszhetett meg Trump emberének a budapesti landolás első pillanataiban.
Közérdekű Új társadalmi szövetséget ajánlott Magyar Péter évértékelő beszédében
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 16:55
A Tisza Párt vezetője vasárnap délután beszélt. Nemet mondott a migrációra és az új kormány az alkotmányban kívánja rögzíteni, hogy nem lesz sorkatonaság.
Közérdekű A kormány akkumulátorgyár politikája ellen tüntettek
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 13:31
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter minisztériumának Bem téri épületénél több százan gyűltek össze.
Közérdekű Nagy beruházásra készül a MÁV a nyáron Budapesten
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 13:01
A napokban megjelentek a szükséges közbeszerzési felhívások, így 2026 nyarán felújítják a vasútvonalat a Kőbánya-Kispest és a Nyugati pályaudvar között.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG