2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

A 100 leggazdagabb magyar idei listája új rekordot mutat: az összvagyon 12 579 milliárd forintra nőtt, miközben az élmezőnyben továbbra is stabil a sorrend, és új szereplő is bekerült a top 10-be.

Tovább nőtt a 100 leggazdagabb magyar összvagyona, amely 2026-ban már 12 579 milliárd forintra emelkedett – derül ki A 100 leggazdagabb magyar idei kiadványából. Ez 1559 milliárd forintos, 14 százalékos éves bővülést jelent, és új történelmi csúcsot a 25 éves rangsorban.

A növekedés üteme ugyanakkor lassult: a megelőző évben még 22 százalékos volt a bővülés. A lista szerkesztői szerint az elmúlt negyedszázadban az összvagyon ugyan többször is megtört lendülettel, de hosszú távon szinte folyamatosan emelkedett.

Változatlan élmezőny, új szereplő a top 10-ben

Az első helyen idén is Mészáros Lőrinc áll 1604 milliárd forintos becsült vagyonnal, őt követi Csányi Sándor 935 milliárddal, majd Felcsuti Zsolt 594 milliárd forinttal.

A top 10-ben egy új szereplő is megjelent: Dr. Pavelka Tibor, aki 309 milliárd forintos vagyonával rögtön a tizedik helyre került.

A lista további élmezőnyében változatlan sorrendben szerepel többek között Veres Tibor, Gattyán György, Szíjj László és Jellinek Dániel is.

Az idei bekerülési küszöb 20 milliárd forint volt, ami enyhén emelkedett a tavalyi szinthez képest. A listára négy új szereplő került fel, köztük az ingatlan.com alapítója, valamint egy OTP-s felsővezető is. A kiadvány szerint a száz leggazdagabb közül 75 esetében nőtt a vagyon, 20-nál csökkent, egy esetben pedig stagnált az érték. A legnagyobb növekedés elérte a 60 százalékot, míg a legnagyobb visszaesés 48 százalék volt.

A rangsor 25 éves története alatt az összvagyon a korábbi 616 milliárd forintról több mint hússzorosára bővült. A szerkesztők szerint a 2009-es pénzügyi válság idején és a koronavírus-járvány alatt voltak megtorpanások, de a hosszú távú trend egyértelműen emelkedő.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű A nap képe: ő lett az új alkotmánybíró, döntött az Országgyűlés
Privátbankár.hu | 2026. július 27. 16:41
Sonnevend Pál, a Tisza-frakció jelöltje lett az új alkotmánybíró. 
Közérdekű Telex: magyar egyetemistákat cserkészhet be az orosz titkosszolgálat
Privátbankár.hu | 2026. július 27. 12:44
Hálózatépítésben utazhat az orosz állami gépezet, melyben a magyar hallgatók az eszközük.
Közérdekű Visszaesett Magyar Péter pártja – megbosszulta magát a sietség
Privátbankár.hu | 2026. július 27. 07:51
Ilyen még nem volt – derül ki egy frissen közölt kutatásból.
Közérdekű Schiffer Andrást jelöli alkotmánybírónak a Mi Hazánk – Magyar Péter máris reagált  
Privátbankár.hu | 2026. július 26. 21:01
Schiffer András ügyvéd, politikus jelölését alkotmánybírónak vasárnap késő délután jelentette be az X-en Toroczkai László, a Mi Hazánk Mozgalom elnöke.
Közérdekű Az ELTE egykori dékánját jelöli új alkotmánybírónak a Tisza
Privátbankár.hu | 2026. július 25. 14:31
Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció – jelentette be Facebook-oldalán Bujdosó Andrea, a képviselőcsoport vezetője szombaton.
Közérdekű Több mint 1000 milliárd forintos Eximbank-ügyek miatt tett feljelentést a gazdasági tárca
Privátbankár.hu | 2026. július 24. 19:12
Négy nagy összegű finanszírozási ügyletben tett feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, miután az állami tulajdonú Eximbank átvilágítása során gyanús körülményeket és gyenge biztosítékokat azonosítottak – közölte a szaktárca.
Közérdekű Kapitány István leváltotta Paks 2 vezérigazgatóját
Privátbankár.hu | 2026. július 24. 13:45
Felmentette tisztségéből Jákli Gergelyt, a Paks II. Atomerőmű Zrt. vezérigazgatóját Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter. A tárcavezető délután be is mutatta utódját.
Közérdekű Csökken az állami cégvezetők bére, feljelentés az EXIM Bank gyanús ügyeiben – ez történt a kormányszóvivőin
Sipos Ildikó | 2026. július 23. 16:04
3,6 millió forint lesz a bérplafon, többek között ez is kiderült a csütörtöki kormányszóvivői tájékoztatón.  
Közérdekű Kiderült, mekkora megtakarítással lép le Sulyok Tamás a színről
Privátbankár.hu | 2026. július 23. 12:30
Sulyok Tamás záró vagyonnyilatkozata szerint a volt köztársasági elnöknek továbbra sincs autója vagy nagy értékű ingósága, ugyanakkor öt ingatlanban rendelkezik tulajdonrésszel, valamint több mint 77 millió forintos megtakarítással állampapírban, kötvényekben, NYESZ-en és bankszámlán.
Közérdekű Magyar Péter áfamentességet jelentett be a vényköteles gyógyszerekre
Privátbankár.hu | 2026. július 23. 09:55
Az intézkedés szeptemer 1-től lesz érvényes.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG