2p

Méregdrága felújítás után még nem ért véget a bonyodalmak sora.

Magyar Nemzeti Bank (MNB) 2025 elején költözött vissza felújított székházába, a Szabadság térre, ám az átvétel után súlyos hiányosságok sorára derült fény. A Telex összeállítása dokumentumok alapján megállapítja, hogy a jegybank összesen 4436 különböző hibát rögzítettek az épületben.

A kivitelezést végző Raw Development több javítási határidőt is elmulasztott, ezért a Varga Mihály vezetése alatt álló jegybank kénytelen volt érvényesíteni a szerződésben szereplő biztosítékot.

Az intézmény a 7,99 milliárd forintos keretösszegű bankgaranciából végül 3,03 milliárd forintot hívott le a fennmaradó hiányosságok miatt. Bár a kivitelező vitatta a döntést, a Teljesítésigazolási Szakértői Szerv vizsgálata jogosnak ítélte a kártérítést, megállapítva, hogy 3585 hiba kijavítása maradt el.

Akadt 200 milliós tétel is

A szakvélemény különösen zavarónak nevezte az álmennyezetből szivárgó vizet, a mozgó lépcsőkorlátokat és a folyamatosan világító kültéri lámpákat.

A legsúlyosabb tétel egy 200 millió forintra becsült gépészeti hiba volt.

A cszivattyúk nem megfelelő működése miatt a rendszer csak gazdaságtalan üzemmódban tudott hűteni. A szakértők szerint bár az épület alkalmas a feladat ellátására, a rengeteg tervezési és kivitelezési hiba jelentősen megnöveli az üzemeltetési költségeket és zavarja a napi munkavégzést. 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Hogyan lehet féken tartani és kezelni a kényszervásárlási függőséget?
Elek Lenke | 2026. március 29. 16:34
A fogyasztói társadalom XX. század végi és XXI. század elejei rákfenéje a kényszervásárlás. Mit tudunk tenni ellene? Miképpen álljunk ellent a saját pillanatnyi vágyainknak, és hogyan ne ugorjunk be az online webshopok csábításának? Ma már kereskedelmi szakemberek, szociológusok és pszichológusok foglalkoznak ezzel a problémával.
Közérdekű Víztárolót csapott az aszfalthoz az orkán, fotó is készült
Privátbankár.hu | 2026. március 29. 10:42
Szerencsére nem sérült meg senki. Mondjuk az útburkolatról inkább ne beszéljünk.
Közérdekű Figyelem! Önt megint meglopták – új időre virradtunk
Privátbankár.hu | 2026. március 29. 08:57
Ebből ma csak 23-at kereshet, mert egy bizony hiányozni fog. 
Közérdekű Választások: fontos nap a mai azoknak, akik külföldön szavaznak
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 14:08
Mától lehet leadni a levélszavazatokat a kijelölt külképviseleteken.
Közérdekű Republikon: nőtt a Tisza előnye, hárompárti parlament alakulhat
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 11:52
Két héttel a választás előtt hibahatáron belül erősödött a Tisza, nőtt az előnye a Fidesz-KDNP-hez képest – írja a Republikon Intézet friss, március 23-a és 26-a között készített közvélemény-kutatásában.
Közérdekű Rendeletben védené a kormány a Magyarország és az Egyesült Államok közötti, minősített katonai információkat
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 08:05
Az Egyesült Államok és Magyarország kormánya közötti, minősített katonai információk védelméről szóló megállapodás létrehozásáról jelent meg kormányrendelet a Magyar Közlönyben.
Közérdekű Kémügyek és titkosszolgálati akciók – megszólalt Gulyás Gergely
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 13:12
A csütörtöki Kormányinfó túlnyomó része a különböző kém- vagy titkosszolgálati botrányokról szólt.
Közérdekű A Nézőpont szerint magabiztosan vezet a Fidesz
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 10:56
A Nézőpont szerint a Tisza 40 százalékon áll.
Közérdekű A Medián új felmérésének nagyon örülhet Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 16:22
Növekedett a Tisza előnye a felmérés szerint.
Közérdekű Ezen a 78 ezer értesítőn is múlhat az idei választás eredménye
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 16:06
.Ahol nem találták meg a címzettet, azok visszaérkeztek a Nemzeti Választási Irodához.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG