3p
Egyre nagyobb a gond a vendéglátósoknál, sztrájkolnak egy légitársaságnál, és kezdődik a magyar Forma-1 hétvége, de legalább az üzemanyag olcsóbb lett.

Két kézzel kell összehajkurászniuk a vendéglátósoknak a szaktudással rendelkező munkaerőt Magyarországon, akkora emberhiány lépett fel. Szinte minden szakács, pincér vagy cukrász nyugatabbra dolgozik az itthoni fizetés többszöröséért. A Privátbankár Gál Pál Zoltánnal, a Turisztikai és Vendéglátó Munkaadók Országos Szövetségének elnökével beszélgetett a helyzetről.

---

Csökkentette bruttó 2-2 forinttal a 95-ös benzin és a gázolaj literenkénti nagykereskedelmi árát pénteken a Mol Nyrt. Így a 95-ös benzin literenkénti átlagára 381-382 forintra, a gázolajé pedig 363-364 forintra csökkent.

Legutóbb szerdán változtak az árak, akkor bruttó 9 forinttal csökkent a 95-ös benzin, és 3 forinttal a gázolaj literenkénti nagykereskedelmi ára.

---

Nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségűvé nyilvánította a kormány a paksi atomerőmű kapacitásának fenntartására irányuló és a vele kapcsolatos beruházásokkal összefüggő közigazgatási hatósági ügyeket - az erről szóló kormányrendelet csütörtökön jelent meg a Magyar Közlönyben.

A kormányrendelet szerint az eljárás megindítása előtt benyújtott kérelemre a szakhatóság – a hatóság határozatának meghozataláig felhasználható – előzetes szakhatósági állásfoglalást ad ki.

---

Az Egyesült Államok a görög krízis során is többször kifejezte óhaját, hogy az ország az eurózónában maradjon, de most a brit EU-tagság miatt is aggódik. Nyilván geopolitikai aggodalmak játszottak ebben szerepet, a bökkenő csak az volt, hogy a dolognak igen nagy költségvonzata van, melyet az eurózóna tagjainak kell állni.

---

A feldolgozóipari és a szolgáltatóipari teljesítmény növekedésének lassuló ütemére utalnak az előzetes júliusi német beszerzésimenedzser-index adatai. Júliusban az előző havi 51,9 pontról 51,5 pontra csökkent a feldolgozóipari BMI előzetes értéke Németországban.

---

Felfüggesztette a hétvégére a kamionstopot a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) a tartós hőség miatt.

A minisztérium pénteki közleménye szerint a nehéz tehergépkocsik a tartós kánikula miatt, egészségvédelmi és közlekedésbiztonsági okokból július 25-én és 26-án korlátozás nélkül közlekedhetnek a magyarországi utakon.

---

Két ütemben összesen mintegy félmilliárd forint értékű bővítésbe kezdett a pacsai baromfifeldolgozót üzemeltető Pulyka-Java Kft., amely a 2012-ben nyitott, majd másfél évvel később fel is számolt egykori Zalai Baromfifeldolgozó Kft. üzemét tavaly indította újra.

---

Az Alitalia dolgozói a péntek éjfélig meghirdetett munkabeszüntetéssel szerződésük megújítását és kedvezőbb bérezési feltételeket követelnek.

A légitársaság a sztrájk okozta közlekedési káosz elkerülésére törölte több rövid és közepes távú járatát, a tengeren túli hosszú távú Alitalia-járatok forgalmában nincsen fennakadás.

---

Ingyen utazhatnak a Forma-1 nézői a MÁV Start járatain - a kedvezmény azonban csak a kedvezményes vasárnap álló jegyet vevők számára nyitott.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kármán András fontos személycserét jelentett be hirtelen
Privátbankár.hu | 2026. június 21. 17:33
Június 22-től Tardos Gergely veszi át az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) Zrt. vezetését.
Makro / Külgazdaság A hollandok simán verték a svédeket – eredmények
Privátbankár.hu | 2026. június 21. 11:52
Pontot szerzett Curacao.
Makro / Külgazdaság Nyolc hónapig is kibírnák a magyarok jövedelem nélkül?
Privátbankár.hu | 2026. június 21. 11:33
A középkorúak pénzügyi ellenállóképessége javult.
Makro / Külgazdaság A Fidesz szerint különös allkut kötöttek a tiszások (frissítve)
Privátbankár.hu | 2026. június 20. 12:58
Titkos megállapodást, paktumot feltételez a Fidesz amögött, hogy hét alkotmánybíró kizárási okot jelentett be, ami miatt lekerült az Alkotmánybíróság (Ab) napirendjéről Sulyok Tamás köztársasági elnök beadványának tárgyalása.
Makro / Külgazdaság Itt a jó hír az autótulajdonosoknak
Privátbankár.hu | 2026. június 20. 10:41
Roham indulhat a benzinkutakra annak hatására, hogy a szintén a Klasszis Médiához tartozó laptársunk Mfor Üzemanyagár-figyelője szerint a jövő héten tovább eshet a benzin és a gázolaj ára.
Makro / Külgazdaság Kemény lépésre készül a Tisza: befagyasztanák a polgármesterek fizetését
Privátbankár.hu | 2026. június 19. 17:32
Benyújtottak egy javaslatot, a főpolgármester is érintett lehet.
Makro / Külgazdaság Sulyok Tamás aláírta: Orbán Viktor soha többet nem töltheti be ezt a tisztséget
Privátbankár.hu | 2026. június 19. 14:15
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását és elrendelte a Magyar Közlönyben való kihirdetését – közölték az államfő Facebook-oldalán pénteken. Az aláírt módosítókat tartalmazó Magyar Közlöny nem sokkal péntek délután kettő óra előtt meg is jelent.
Makro / Külgazdaság Elképesztő áresés jön a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. június 19. 12:24
Szombaton folytatódik a csökkenő tendencia a hazai benzinkutakon.
Makro / Külgazdaság Kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás: éleződik a piaci verseny
Privátbankár.hu | 2026. június 19. 09:58
Az idei I. negyedév végén átlagosan 55 407 forintot fizettek a normál használatú egyedi személyautók üzembentartói.
Makro / Külgazdaság Eurostat: Ismét Magyarország az Európai Unió legszegényebb országa
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 17:40
Frissültek a tényleges egyéni fogyasztásra vonatkozó adatok: a tavalyi számok alapján még Lettország előtt állt Magyarország, a friss adatok szerint már nem. A két tagállam holtversenyben osztozik a sereghajtó pozíción. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG