2p

A horvátoknál a hónap végén, október elején jöhet a negyedik hullám tetőzése.

Meghaladta az ezret a napi új koronavírus-fertőzöttek száma Horvátországban és Szlovéniában is - derült ki a válságstábok szerdai jelentéséből.

Szlovéniában szerdára 1093 új koronavírus-fertőzöttet szűrtek ki. Az országban április óta nem volt ilyen magas a napi új esetek száma. A vírus okozta Covid-19 szövődményeiben az elmúlt napon három beteg halt meg. A koronavírusos betegek közül 243-an vannak kórházban, 61-en intenzív osztályon.

A valamivel több mint kétmillió lakosú Szlovéniában eddig 1 008 808-an kaptak védőoltást, közülük 921 538-an már a második adagot. Ez az oltásra jogosult lakosság 48, illetve 44 százaléka.

Janez Poklukar egészségügyi miniszter szerdán egy kórházi látogatás alkalmával azt mondta: a kórházban kezelt betegek kétharmada nincs beoltva. Ez azt bizonyítja, hogy az oltás megvéd a Covid-19 súlyos szövődményeitől - tette hozzá.

"Mindenkit arra kérek, hogy legyen szolidáris és felelősségteljes. Itt az ideje az észszerűségnek és védőoltás felvételének" - üzente a tárcavezető.

A szomszédos Horvátországban az elmúlt 24 órában 1237 új esetet azonosítottak, így a járvány kezdete óta a SARS-CoV-2-koronavírussal fertőzöttek száma meghaladta a 379 ezret. A vírus okozta Covid-19-ben az elmúlt napon tíz beteg halt meg, ezzel a járvány halálos áldozatainak száma 8395-re emelkedett. Kórházban 540 beteget ápolnak, 62-en vannak lélegeztetőgépen.

A valamivel több mint négymillió lelket számláló Horvátországban eddig 1 747 068-an kaptak védőoltást - a jogosultak 43, a felnőtt lakosság 51,6 százaléka -, közülük 1 636 849-en már a második adagot is.

Az országban a harmadik hullám csúcsán, április 14-én 2203 új estet azonosítottak. A mostani, negyedik hullám tetőzését szeptember végére, október elejére várják a szakemberek.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kitört az optimizmus Európában?
Privátbankár.hu | 2026. június 22. 19:46
Javul a hangulat.
Makro / Külgazdaság Az új gazdasági éra egyik fontos lépését tehetik meg Varga Mihályék
Imre Lőrinc | 2026. június 22. 19:22
Jegybanki célsáv alatti infláció, tovább javuló nemzetközi befektetői megítélés, többéves csúcsokat döntő forint, csökkenő olajárak – úgy tűnik, összeálltak a csillagok ahhoz, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) kedden, február után ismét lejjebb vigye a jelenleg 6,25 százalékon álló alapkamatot. Az egyetlen intő jel a kiszámíthatatlan geopolitikai környezet mellett az, hogy a világ nagy központi bankjai ismét a monetáris szigorítás útjára léptek vagy léphetnek – erről beszélt kollégánk, Imre Lőrinc, az Mfor és a Privátbankár újságírója a Trend FM hétfői adásában.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter bejelentette: itt a Tisztítótűz Művelet, így távolítják el Sulyok Tamást
Privátbankár.hu | 2026. június 22. 13:45
A miniszterelnök a parlament előtt beszél.
Makro / Külgazdaság Nagyot mentett a májusi számokon az új kormány
Privátbankár.hu | 2026. június 22. 11:58
Éves szinten 173 milliárd forinttal jobb adat.
Makro / Külgazdaság Szakértő: ha a Monetáris Tanácsban ülnék, 50 bázispontos kamatcsökkentésre szavaznék – Klasszis Podcast
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. június 22. 10:14
Pleschinger Gyula Márkkal, a Wood & Company magyarországi vagyonkezelési részlegének vezetőjével a keddi kamatdöntés előtt beszélgettünk a világgazdaságban zajló folyamatokról, azok várható magyarországi hatásairól. 
Makro / Külgazdaság Kármán András fontos személycserét jelentett be hirtelen
Privátbankár.hu | 2026. június 21. 17:33
Június 22-től Tardos Gergely veszi át az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) Zrt. vezetését.
Makro / Külgazdaság A hollandok simán verték a svédeket – eredmények
Privátbankár.hu | 2026. június 21. 11:52
Pontot szerzett Curacao.
Makro / Külgazdaság Nyolc hónapig is kibírnák a magyarok jövedelem nélkül?
Privátbankár.hu | 2026. június 21. 11:33
A középkorúak pénzügyi ellenállóképessége javult.
Makro / Külgazdaság A Fidesz szerint különös allkut kötöttek a tiszások (frissítve)
Privátbankár.hu | 2026. június 20. 12:58
Titkos megállapodást, paktumot feltételez a Fidesz amögött, hogy hét alkotmánybíró kizárási okot jelentett be, ami miatt lekerült az Alkotmánybíróság (Ab) napirendjéről Sulyok Tamás köztársasági elnök beadványának tárgyalása.
Makro / Külgazdaság Itt a jó hír az autótulajdonosoknak
Privátbankár.hu | 2026. június 20. 10:41
Roham indulhat a benzinkutakra annak hatására, hogy a szintén a Klasszis Médiához tartozó laptársunk Mfor Üzemanyagár-figyelője szerint a jövő héten tovább eshet a benzin és a gázolaj ára.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG