4p

Miből lesz pénz a választási osztogatásra?
Mit okoz az árrésstop?
Mit kellene tenni a költségvetéssel?

Online Klasszis Klub élőben Békesi Lászlóval!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. június 11. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Ez a cikk Privátbankár.hu / Mfor.hu archív prémium tartalma, amelyet a publikálástól számított egy hónap után ingyenesen elolvashat.
Amennyiben első kézből szeretne ehhez hasonló egyedi, máshol nem olvasható, minőségi tartalomhoz hozzáférni, akár hirdetések nélkül, válasszon előfizetői csomagjaink közül!

Mi történik, ha a vakcina-időpontfoglalása ellenére halaszthatatlan dolog miatt nem tud megjelenni az ember minden jószándéka és akarata ellenére? Próbál új időpontot foglalni. Nem árt tudni, hogy erre 19 napot kell várni, ha valaki szabálykövető állampolgár. 

„Amennyiben foglaltál időpontot koronavírus elleni oltásra, ám úgy alakult, hogy mégsem tudtál megjelenni az adott időpontban, de szeretnél egy másik időpontot foglalni, a rendszer nem fog beengedni” – írta meg tapasztalatait a reddit.com-on egy fiatalember, aki pusztán csak egy új időpont gyors megadásában reménykedett, ehelyett kálváriát járt. Pedig csak be akarta tartani a szabályokat.

Nem árt tudni, hogy 19 nap, mire újra tud az ember regisztrálni. Fotó: mfor.hu
Nem árt tudni, hogy 19 nap, mire újra tud az ember regisztrálni. Fotó: mfor.hu

A posztból kiderül, hogy nem lehet egykönnyen új időponthoz jutni az időpontfoglaló rendszerben, mert az eredeti foglalás 19 napig marad aktív, ezért ennyi ideig nem tud módosítást kérni az illető.   

„Joggal merülhet fel a kérdés, hogy akkor mégis miként tud az ember ismét belépni és oltáshoz jutni ... Átolvastam többször is az érintett honlapok GYIK-szekcióját, és elárulom: nem adnak rá választ” – írja a pórul járt kommentelő.

Elsőként azt a telefonszámot hívja, amit a visszaigazoló emailben kapott, de a hívott fél többszöri próbálkozás ellenére sem elérhető. Következik az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér (EESZT) ügyfélszolgálata, amelyet 1 óra kitartó hívogatás után el is ér. Azt az információt kapja, hogy le kellett volna telefonon mondania a foglalt időpontot maximum az előző napon, az adott oltópontnál. (Ebben van igazság, de jól tudjuk, mindig adódhat olyan helyzet, amikor nem marad idő erre). Itt azt a tanácsot kapja, hívja fel az oltópontot, hogy töröljék utólag a foglalását.

De míg pédául a mozijegy foglalásakor a visszaigazoló emailben ott szerepel egy link, amelyen keresztül le lehet mondani a foglalást (vagy ha nem veszik át a jegyet kezdés előtt, akkor törlődik a foglalás), addig a vakcinaregisztráció visszaigazoló e-mailjében semmi ilyesmi nincs feltüntetve – hogy szánt szándékkal, vagy véletlenül, azt nem lehet tudni.

Az oltakozni akaró illető tehát hívja az oltópontot, de a hívott szám átmenetelig nem kapcsolható. Előveszi hát a kreativitását, s tárcsázza a kórház Google-ban található központi számát, amelybe ideiglenesen beköltöztették az oltópontot. Kiderül, hogy ami a kórház központi telefonszámaként van megadva, az a gyógyszertárban csörög. A gyógyszerész meglepődik, de segítőkész, és mond egy telefonszámot, ám a hívott számon előfizető nem kapcsolható. Az újratárcsázott segítőkész gyógyszerész további négy központi számot is megad, hátha valamelyik tényleg jó lesz végre.  

40 perc után a túloldalon végre felveszi a kagylót az oltópont. Dióhéjban elmondja, milyen helyzetbe került, és kéri a segítségét, mert jó lenne végre megkapni az oltást, ha már az első héten regisztrált, még decemberben.

"Sajnos utólag nem lehet törölni időpontfoglalást. Azt csak az azt megelőző napon engedi a rendszer. Várni kell 19 napot, mert csak azután törlődik automatikusan” – kapja meg választ, mire hihetetlen önuralommal arra hivatkozik, hogy az EESZT Ügyfélszolgálata javasolta, hogy mondja le utólag. "Jó, hát meg lehet próbálni... Mondjon egy TAJ-számot!"

Majd a nevet és a születési dátumot is meg kell adnia, amely után feszült másodpercek telnek el a telefonban, ami alatt az egérrel klikkel az egészségügyis dolgozó, aki kis idő múlva közli: "rendben, törölve az időpont".

"Időpontfoglalásod törlésének még nem örültél ennyire. Eddig bent tartott levegő kifúj. Burkolt eufóriával megköszönöd a szíves segítséget és további szép napot kívánsz. Boldog vagy. Az új időpontra pedig, ha kell, négykézláb mászol el, mert ezt a kört nem akarod újra lefutni" - áll a poszt végén.

A beírás alatt többen is azt javasolják, hogy ha odamegy valaki másnap az oltópontra, s azt mondja, a főnök nem engedte el, 95 százalékos eséllyel beoltják, hiszen benne van a rendszerben. Más azt tapasztalta, hogy valaki véletlenül rossz időpontban állt be a sorba, mégis minden gond nélkül megkapta az oltását. Ezek szerint, ha nem szabálykövetők, sokkal inkább kreatívak vagyunk, minden megoldható. Hiszen az oltások korábbi szakaszában (mikor a hétvégi 70 ezres kampány meghiúsult) is előfordult, hogy aki épp egy oltópont felé járt, azt regisztráció nélkül beoltották. 

Egyébként az újraregisztrálás okozhat még problémát. Például egyesek már azt pedzegetik, hogy a kínai oltás után végzett antitestvizsgálat miatt szeretnének harmadik oltást, mert a Sinopharm nem adott számukra megfelelő védelmet. Így viszont, amíg meg nem oldják ezt a problémát, bajos lesz napokon belül újraregisztrálniuk a rendszerbe.

 

 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Elemzők szerint meg sem közelíti a kormány reményeit az idei GDP-növekedés
Privátbankár.hu | 2025. június 3. 11:03
Az első negyedév számai alapján a kormány 2,5 százalékos becslésének messze alatta maradnak a szakértők várakozásai.
Makro / Külgazdaság Svájcban kicsit örülhettek a trumpi vámoknak
Privátbankár.hu | 2025. június 3. 10:38
Gyorsult a gazdasági növekedés.
Makro / Külgazdaság Elkészült Magyarország recessziós bizonyítványa
Privátbankár.hu | 2025. június 3. 08:30
A friss GDP-adatok alapján az összkép nagyon elkeserítő. 
Makro / Külgazdaság Kiábrándító helyzetben a magyar gazdaság bástyája
Privátbankár.hu | 2025. június 3. 07:20
Elég mélyről kellene visszajönni. 
Makro / Külgazdaság Magyar akkumulátorral az új elektromos Dacia
Privátbankár.hu | 2025. június 3. 06:56
Érkezik a Dacia elektromos autójának új verziója. 
Makro / Külgazdaság Másik irányba ment a forint
Privátbankár.hu | 2025. június 3. 06:29
Kedd reggelre 403 forint fölé drágult az euró. 
Makro / Külgazdaság Kína Európába tart – Magyarországon keresztül
Kovács-Angel Marianna | 2025. június 3. 05:42
Magyarország lett a kínai ipari tőke új európai központja: 2024-ben az öreg kontinensen megvalósított érkező kínai beruházások harmada ide érkezett, többségük az elektromos járműiparba. A látványos növekedés mögött stratégiai szándék húzódik: Kína nemcsak gyártani akar, hanem hosszú távon befolyást is szerezni a régióban – figyelmeztet egy friss elemzés.
Makro / Külgazdaság Ismét irigykedhetünk az olaszokra
Privátbankár.hu | 2025. június 2. 14:21
Olaszországban az elemzők által várttal összhangban 1,7 százalékkal nőttek a fogyasztói árak májusban éves összevetésben – derült ki az olasz statisztikai hivatal, az Istat előzetes adataiból.
Makro / Külgazdaság Tankolni menne? Jól nézze meg ezeket a számokat!
Privátbankár.hu | 2025. június 2. 12:48
Nagyon olcsó azért nem lesz...
Makro / Külgazdaság Mit tenne Nagy Márton helyében? Ezt is megkérdezzük Békesi Lászlótól a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2025. június 2. 11:46
A volt pénzügyminiszter június 11-én, szerdán délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG