4p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Már az ehhez szükséges új sportaréna projektjében is megtették az első lépéseket.
illusztráció

Magyarország 2022-től gyorsaságimotoros-világbajnoki (MotoGP) futamot rendezhet - jelentette be a Nyíregyházán és környékén zajló rali Európa-bajnoki futam szombati napján Palkovics László innovációs és technológiai miniszter. Palkovics László azt mondta, hosszabb ideje folytattak tárgyalásokat a MotoGP kereskedelmi jogait birtokló céggel, amellyel szándéknyilatkozatot is aláírtak, a következő lépés pedig az, hogy a kormánynak február 28-ig végleges döntést kell hoznia többek között a helyszínről és a rendezéshez kapcsolódó intézkedésekről.

"November folyamán, december elején a kormány elé kerül a magyar autó- és motorsport fejlesztésére kidolgozott stratégia, amely számos célt és intézkedést tartalmaz, és amelyre többek között a sportági eredményességen, valamint a turizmusra gyakorolt hatáson túl azért is van szükség, mert Magyarországon az autóipar erőteljesen meghatározza a gazdaság sikerességét" - jelentette ki az innovációs és technológiai miniszter. Hozzátette, hogy az idei év második negyedévében 5,2 százalékkal nőtt a magyar gazdaság, amely kiemelkedő adat Európában.

"A stratégiát tartalmazó dokumentum szerint a legfontosabb beavatkozási területek a Hungaroring és a hazai sportinfrastruktúra fejlesztése, az újabb nemzetközi sportrendezvények hazai megrendezése lehetőségének feltérképezése, közlekedésbiztonsági akcióterv kidolgozása, valamint a versenymérnök-képzés fejlesztése" - foglalta össze a stratégia elemeit Palkovics László.

Kósa Lajos, az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottságának elnöke a sajtótájékoztatón arról beszélt, hogy a MotoGP-futam megrendezésének érdekében új versenypálya épülhet Kelet-Magyarországon, és kiemelte, a gyorsaságimotoros-vb egy futamának megrendezése önmagában óriási ismertséget képes adni Magyarországnak, ugyanakkor a közlekedésbiztonsági kérdésekben is hasznos lehet.

"Olyan ez, mint egy piramis, amelynek az alján az utcai motorozás, vagy akár a robogók, elektromos kétkerekű közlekedési eszközök találhatók, a tetején pedig a MotoGP" - fogalmazott Kósa Lajos. Hozzátette, határozott szándék, hogy az új pálya olyan kelet-magyarországi helyszínen legyen, ahol a nyári időszakban a rendezvénynapok száma teljes.

PB-szerk.: Az új motorsport-aréna projektjével kapcsolatban épp a minap számoltunk be arról, hogy a megvalósíthatósági tanulmány készítésére tavasszal kiírt közbeszerzési eljárás nemrég zárult le. December 31-ig kell elkészítenie a nyertes cégeknek a tanulmányt, amiért nettó 215 millió forintot kapnak. Az egyik szerencsés vállalkozás az a cég, mely operatív igazgatóként foglalkoztatja Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter testvérét. Az aréna egyébként több milliárd forintos beruházás lesz.

"A kétkerekű járműveket érintő közlekedésbiztonsági intézkedésekkel foglalkoznunk kell, mert Magyarországon jelenleg 200 ezer aktív, a járművét szezonban heti rendszerességgel használó motoros van, további 100 ezer ritkábban motorozik, viszont a regisztrált motorkerékpárok száma az országban több mint egymillió" - hangsúlyozta, kiemelve, hogy a nagyvárosi közlekedésben a "kétkerekű alternatíva" a különböző vizsgálatok eredményeit elnézve "ígéretesnek tűnik". Talmácsi Gábor, a sportág egyetlen eddigi magyar világbajnoka sajtótájékoztatón elmondta, üdvözli a kormányzat célkitűzéseit, fontosnak tartja, hogy legyen az országnak autó és motorsport stratégiája. A jövő tehetségeinek felfedezése és kinevelése ugyanis a kormány támogatása nélkül nem biztosítható-tette hozzá a világbajnok."A MotoGP család örökös tagjaként óriási lehetőséget jelent a hazai rendezésű futam" - húzta alá Talmácsi.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Uniós pénzekre várva: mire költhetnénk az eurómilliárdokat?
Imre Lőrinc | 2026. április 20. 19:16
Sürget az idő a befagyasztott európai uniós források, különösen a Helyreállítási Alap vagy teljes néven Helyreállítási és Rezilienciaépítési Eszköz (RRF) milliárdjainak hazahozatala szempontjából. Nem véletlen, hogy a hétvégén az Európai Bizottság delegációja Budapestre látogatott, hogy a leendő Tisza-kormány képviselőivel tárgyaljon a pénzek feloldásáról – hangzott el a Trend FM hétfői adásában.
Makro / Külgazdaság Ezekért a termékekért érheti meg a szlovákiai bevásárlás
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 19:01
Vöröshagymáért, vagy almáért megéri átmenni a határ túloldalára, és az Unicum is olcsóbb. Az uborka ára viszont Magyarországon alacsonyabb.
Makro / Külgazdaság Csak a dollárral szemben tudott erősödni a forint hétfőn
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 18:26
Továbbra is 307 közelében áll a dollár-forint árfolyam, a magyar fizetőeszköz még erősödni is tudott hétfőn. Hasonló árfolyamot utoljára 2021-ben láthattunk. Az euróval és a svájci frankkal szemben viszont gyengült a forint.
Makro / Külgazdaság Feleannyira sem emelkedett az átlagnyugdíj értéke, mint az átlagfizetésé
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 16:08
Az átlagkereset reálértéke 4,8 százalékkal emelkedett, eközben az átlagnyugdíjé csak 2,3 százalékkal. Tovább folytatódik tehát a nyugdíjak leszakadása a fizetésektől.
Makro / Külgazdaság Kiderült, kik vezetik az új kormány hét minisztériumát
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 15:25
A pénzügyminiszter, illetve a gazdasági és energetikai miniszter neve mellett öt másik embert is bejelentett Magyar Péter hétfőn délután. Az is kiderült, mivel foglalkoznak majd azok a minisztériumok, ahol egyelőre nincs kijelölt vezető.
Makro / Külgazdaság Katasztrofális a magyarok mentális állapota
Vámosi Ágoston | 2026. április 20. 15:01
Magyarországon az egészségügyre fordított kiadások GDP-hez viszonyított aránya elmarad a visegrádi országokétól. A változás első lépése az lehet, ha a kormány valóban prioritásnak tekinti az egészségügyet. A legnagyobb megtérülés a gyerekek és a nők egészségi állapotának javításában mutatkozik, de a mentális egészség terén is bőven van fejlődési lehetőség.
Makro / Külgazdaság Így nézhetnek ki a magyar parlamenti bizottságok a következő négy évben
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 14:18
Szétválasztják a parlament Kulturális Bizottságát és a Népjóléti Bizottságot is, újdonság lehet a Digitális, Innovációs Bizottság és a Társadalmi Részvétel Bizottsága. Hamarosan jönnek a miniszterek nevei is.
Makro / Külgazdaság Több száz dolgozót vesz fel a Lidl, a rutinos targoncások és raktárosok bruttó 800 ezer felett is kereshetnek
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 13:55
Közzétette idei béreit az egyik legnagyobb, Magyarországon is jelen lévő kiskereskedelmi üzletlánc. Ősszel új logisztikai központot nyitnak, ahova több száz emberre lesz szükség, és azt is megtudtuk, mennyit kereshetnek a targoncavezetők, vagy a raktári dolgozók.
Makro / Külgazdaság Most érkezett: tovább szakadnak a piaci árak a benzinkúton
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 12:09
Újabb lépéseket tesznek az üzemanyagéárak a normalizálódás irányába.
Makro / Külgazdaság Kétezer milliárd forint zúdulhat a Tisza-kormánnyal az építőiparba
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 08:23
A legfontosabb szakági tömörülés vezetője szerint ez komoly fegyvertény lenne.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG