2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Az iskola korábbi diákja volt a Nashville-i iskolai lövöldöző, aki három diákot és az iskola három dolgozóját, köztük az iskola vezetőjét, ölte meg hétfőn délelőtt a Covenant keresztény magániskolában.

A helyi idő szerint hétfő délután tartott sajtótájékoztatón, John Drake, Nashville rendőrfőnöke közölte, hogy a támadó otthonában búcsúüzenetet találtak, valamint az iskola részletes térképeit, amelyeken a nő felvázolta a bűncselekmény végrehajtását.

A 28 éves Audrey Hale magát transznemű férfiként határozta meg, és korábban az iskolába járt - közölte a rendőrségi vezető, aki arról is beszámolt, hogy a tettes a templommal egybeépült iskolaépületbe egy oldalajtón keresztül jutott be. Már a földszinten tüzet nyitott, majd az emelet felé vette az irányt, ahol a néhány percen belül kiérkező rendőrök lelőtték - mondta.

Joe Biden, Scott Morrison és Boris Johnson videokonferencia keretében tart sajtótájékoztatót az AUUKUS-nak elnevezett kezdeményezésről (Fotó: MTI/EPA/Sipa USA pool/Oliver Contreras)
Joe Biden, Scott Morrison és Boris Johnson videokonferencia keretében tart sajtótájékoztatót az AUUKUS-nak elnevezett kezdeményezésről (Fotó: MTI/EPA/Sipa USA pool/Oliver Contreras)

A rendőrség kora délutáni tájékoztatása szerint a hatóság néhány perccel délelőtt negyed 11 előtt kapta bejelentést az erőszakos cselekményről, és 14 perccel később ártalmatlanná tették a tettest. A lövöldözőnél két automata-jellegű fegyvert és egy kézi lőfegyvert találtak, ami a hatóság közlése szerint megerősíti, hogy előre kitervelt támadásról volt szó. A fegyverek közül legalább kettőt legálisan vásárolt az elkövető - hangzott el a tájékoztatón, ahol azt is elmondták, hogy a helyszínelés kedden is tartani fog, a támadás körülményeit megörökítő videófelvételt pedig nyilvánosságra hozzák.

A Covenant keresztény magániskolának, amelyet a Covenant Presbiteriánus Egyház alapított 2001-ben, mintegy 200 tanulója van. Az eset után Joe Biden elnök részvétét fejezte ki azt áldozatok családjának és ismét sürgette a támadó jellegű lőfegyverek betiltását.

(MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Váratlan vendég fogadta Magyar Pétert és minisztereit Brüsszelben
Privátbankár.hu | 2026. május 28. 19:23
Bart De Wever belga miniszterelnök a macskájával fogadta Magyar Pétert és Vitézy Dávid közlekedési és beruházási minisztert. Pénteken már Ursula von der Leyennel tárgyal a magyar kormányfő.
Makro / Külgazdaság Kiderült, mennyit kap meg idén Ukrajna a 90 milliárd eurós uniós kölcsönből
Privátbankár.hu | 2026. május 28. 17:32
Az ukrán parlament csütörtökön ratifikálta az európai uniós kölcsönre vonatkozó megállapodást. Kétharmadát hadiiparra, egyharmadát a költségvetés támogatására költik.
Makro / Külgazdaság Élőben kérdezhet a vagyonadóról a szakértőtől – kapcsoljuk a Klasszis Klub stúdióját
Privátbankár.hu | 2026. május 28. 15:12
A Magyar Csabával, a Crystal Worldwide vezérigazgatójával való beszélgetést fél 4-től a Klasszis Média YouTube-csatornáján és lapunk Facebook-oldalán közvetítjük.
Makro / Külgazdaság Óriási a kontraszt a tiszás és a fideszes politikusok népszerűsége között
Privátbankár.hu | 2026. május 28. 13:33
Még a legkedveltebb fideszes politikus, Orbán Viktor népszerűségi indexe is elmarad a legkevésbé kedvelt tiszásétól. Magyar Pétert több minisztere, köztük a helyettese is előzi.
Makro / Külgazdaság Ejha! Ettől kikerekedik a szeme, inkább csak holnap tankoljon
Privátbankár.hu | 2026. május 28. 13:04
Ha piaci árakon tankol, akkor ne szalassza el a rendkívüli árváltozást.
Makro / Külgazdaság Szakértő a vagyonosok megadóztatásáról: nem lenne szabad a fürdővízzel kiönteni a gyereket – Klasszis Podcast
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. május 28. 10:11
Illés Istvánnal, az Apelso Wealth Management cégtársával beszélgettünk a hazai tehetősebbekre vonatkozó kormányzati tervekről: a vagyonadóról, valamint a bizalmi vagyonkezelés és a vagyonkezelő alapítványok kvázi adómentességének megszüntetéséről.
Makro / Külgazdaság Erre is szükség lehet az uniós pénzekért: így alakíthatja át a közbeszerzési piacot a Tisza-kormány
Imre Lőrinc | 2026. május 28. 09:34
Várhatóan átláthatóbb, ugyanakkor szigorúbb szabályai lesznek a hazai közbeszerzési eljárásoknak a Tisza-kormány működése alatt. A megkérdezett közbeszerzési szakjogász szerint alapvető szemléletváltásra van szükség, aminek köszönhetően ismét megmozdulhatnak a korábban apátiába süllyedt iparágak szereplői.
Makro / Külgazdaság Áprilisban is gyengélkedett a hazai turizmus
Privátbankár.hu | 2026. május 28. 08:40
A külföldi vendégek száma 5,2, az általuk eltöltött vendégéjszakáké 8,0 százalékkal csökkent.
Makro / Külgazdaság Mi lesz a hatása a vagyonadónak, a bizalmi vagyonkezelés átszabásának? Kérdezzen Ön is a szakértőtől – ma délután a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. május 28. 08:35
A Magyar Csabával, a Crystal Worldwide vezérigazgatójával való beszélgetést fél 4-től a Klasszis Média YouTube-csatornáján és lapunk Facebook-oldalán közvetítjük.
Makro / Külgazdaság Újabb kihívás elé állíthatja a Tisza-kormányt az, ami most kiderült a dolgozó magyarokról
Privátbankár.hu | 2026. május 28. 08:30
A friss számok nem olyan kedvezőek az egy évvel ezelőttihez viszonyítva. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG