2p
Villámgyorsan lépett az osztrák kormány, már ami a koronavírus gazdasági hatásait illeti, Sebastian Kurz kormánya komoly tőkeinjekciót ad.
Forrás: (Wikimedia Commons/Fotó: Annika Haas Szerző: EU2017EE Estonian Presidency)

Ausztria 4 milliárd eurót tesz elérhetővé a koronavírus negatív gazdasági hatásainak kezelésére – derült ki a kormányzati bejelentésből, amelyben egyben azt is kihangsúlyozták, hogy az eddigi költségvetési célokat újragondolják majd, és a Sebastian Kurz miniszterelnök által kitűzött költségvetési egyensúly elérését egyelőre elengedik.

A kiegyensúlyozott költségvetés mindig fontos, viszont az ország állampolgárainak egészségének, munkahelyeinek és a stabil gazdaságának megőrzése még fontosabb – fogalmazott a pénzügyminiszter, Gernot Bluemel a döntést követő sajtókonferencián.

A négymilliárd eurós „koronakrízis alap” egyebek mellett kedvezményes hiteleket nyújtana a megszoruló vállalkozások részére, valamint a cégek likviditását is megtámogatná az osztrák kormány, illetve olyan intézkedéseket is tartalmazna, amelynek segítségével csökkenthető a munkaórák száma, és az adóterheket is enyhítenék. Sebastian Kurz elmondta:

„Nem ez az végső gazdaságmentő lépés, amit tervezünk, de szükség volt a gyors beavatkozásra.”

Ausztria lényegében lezárta a határait Svájc és Olaszország felől, és egyre szigorúbb intézkedéseket hoz a mindennapi élet lelassítására és az állampolgárok elkülönítésére is. A legfrissebb adatok szerint az országban a koronavírus 504 embert fertőzött meg, illetve egy halálos áldozatot is követelt.

(Reuters)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Az Egyesült Államokban több a munkahely, de nőtt a munkanélküliség
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 18:00
Az Egyesült Államokban az elemzők által vártnál több új munkahely jött létre novemberben a nem mezőgazdasági ágazatokban, a munkanélküliségi ráta pedig az elemzők által várt stagnálás helyett emelkedett.
Makro / Külgazdaság Javultak a gazdasági várakozások Németországban és az euróövezetben
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 16:00
Decemberben a ZEW gazdaságkutató intézet németországi és euróövezeti gazdasági hangulatindexe is javult az előző havihoz képest.
Makro / Külgazdaság Hoztak is, meg nem is Varga Mihályék az Orbán-kormánynak
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 15:41
Alacsonyabb gazdasági növekedést, ugyanakkor alacsonyabb inflációt is prognosztizálnak a friss Inflációs jelentésben.
Makro / Külgazdaság Itt az év utolsó kamatdöntése, Varga Mihályékra jövőre nagy feladatok várnak
Imre Lőrinc | 2025. december 16. 14:00
Bár novemberben az infláció 3,8 százalékra, a jegybank toleranciasávjába csökkent, a Magyar Nemzeti Bank az év utolsó kamatdöntő ülésén sem változtatott a 6,5 százalékon álló irányadó ráta szintjén.
Makro / Külgazdaság Nem csökkent az euróövezet külkereskedelmi többlete
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 13:41
Októberben éves szinten nőtt, havi összevetésben stagnált az euróövezet külkereskedelmi többlete az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat kedden közzétett első becslése alapján.
Makro / Külgazdaság Mi történt az euróövezeti gazdasággal decemberben?
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 12:13
Decemberben már sorban a hetedik hónapban nőtt az euróövezeti szolgáltatóipar teljesítménye.
Makro / Külgazdaság A kormány szerint a fogyasztás jövőre is a magyar gazdaság hajtóereje lehet
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 11:47
Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségével (VOSZ) kedden Budapesten a digitális kereskedelmi és tranzakciós ökoszisztéma fejlesztéséről.
Makro / Külgazdaság Hirtelen sokkal olcsóbb lesz a tankolás
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 11:16
Jelentősen csökkennek szerdától az üzemanyag nagykereskedelmi árak.
Makro / Külgazdaság Egyre jobban szorul a hurok Ursula von der Leyenék terve körül – de csak színház lenne az egész?
Litván Dániel | 2025. december 16. 09:49
Két nappal az uniós csúcs előtt feloldhatatlannak látszik a patthelyzet az Ukrajnának a lefoglalt orosz vagyonból nyújtott uniós hitel ügyében. De csak játszanak az idegekkel az uniós vezetők?
Makro / Külgazdaság Több nagy bejelentésre is készül a 4iG Amerikában
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 09:27
Washingtonban folytat magas szintű tárgyalásokat Jászai Gellért, a 4iG Csoport elnöke.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG