2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

A prognózisok alapján jövőre lassul a gazdasági bővülés üteme – derült ki egy szakmai konferencián.
A 2020. évi költségvetési törvényjavaslat (Fotó: MTI/Kovács Tamás)

A Költségvetési Tanács (KT) munkáját segítő elemzők többsége idén 4,5 százalék körüli növekedést vár, jövőre a prognózisok alapján lassul a gazdasági bővülés üteme - ez derült ki a tanács és a Magyar Közgazdasági Társaság (MKT) közösen rendezett konferenciáján pénteken Budapesten.

Kovács Árpád, a KT elnöke elmondta: a Költségvetési Tanács évről évre azért rendezi meg ezeket a tanácskozásokat, hogy bemutassa a tudományos közösségnek, a közgazdász-társadalomnak: döntései megalapozásához kikéri és figyelembe veszi a szakmai műhelyek legszélesebb körének véleményét.

A tanácskozáson Baksay Gergely, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) igazgatója elmondta: reális a költségvetésben az idei és a jövő évre kitűzött hiánycél. Rámutatott: ha 2020-ban a költségvetési tartalékokat teljesen felhasználják, akkor 1,4 százalék lehet a hiány, míg ha nem költik el a tartalékokat, akkor csupán 0,6 százalék lesz a deficit a GDP-hez mérten, mindkét esetben anticiklikusnak mondható a költségvetés.

Simon József, az Állami Számvevőszék ellenőrzés-vezetője kiemelte: a büdzsé idei bevételeit tekintve a társasági adó a leginkább kockázatos tényező, ugyanis pénzforgalmi szempontból idén 80-100 milliárd forint bevétel hiányzik a tervezetthez képest. A bevételek növeléséhez elengedhetetlen a gazdaság további kifehérítése. A büdzsé kiadásait nézve viszont időarányos teljesítés látható az év eddigi részében - mondta a számvevőszék szakembere.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Magyar vezérigazgatói felmérés: romlott a bizalom
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 17:48
A magyar cégvezetők fókuszában a technológiai átalakulás kényszere áll – közölte a PwC nemzetközi tanácsadó cég szerdán az MTI-vel a magyar vezérigazgatók körében végzett felmérése alapján.
Makro / Külgazdaság A Barátság vezeték leállásnál sokkal nagyobb veszteség éri most Magyarországot
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 16:45
A magyar kormány ugyan az energiáit az Ukrajnával való vita köti le, energetikai szempontból számunkra az iráni háború sokkal nagyobb költséggel jár számunkra nemzetgazdasági szinten, áll az Mfor kedd reggel megjelent elemzésében.
Makro / Külgazdaság Minden korábbi várakozást felülírt a közel-keleti háború a magyar gazdaságban
Herman Bernadett | 2026. március 4. 16:31
A korábban biztosra vett márciusi kamatvágás elmaradhat, az infláció emelkedhet a közel-keleti konfliktus miatt. 
Makro / Külgazdaság Itt nézheti élőben, mit mond Bod Péter Ákos és Pleschinger Gyula a Klasszis Klubban
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 15:13
Fél 4-től a Klasszis Média YouTube-csatornáján válaszol a mi és olvasóink, nézőink kérdéseire a volt jegybankelnök és a Monetáris Tanács 2013-2025 közötti tagja.
Makro / Külgazdaság Már a cseresznyevirágzás előtt kitavaszodott Japánban
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 14:59
Februárban csaknem hétéves csúcsra, 2019 áprilisa óta a legmagasabb szintre emelkedett a japán fogyasztói bizalmi index.
Makro / Külgazdaság A legnagyobb vagyonkockázat, amiről nem készül portfólióelemzés
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 14:26
A Klasszis Média Lapcsoport idei egészségügyi konferenciájának témája az egyre divatosabb longevity.
Makro / Külgazdaság Itt a döntés: a Mol és a Slovnaft együtt lép fel a JANAF-fal szemben
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 13:54
A magyar és a szlovák cég feljelentette a horvát kőolajszállító vezetéket üzemeltető vállalatot. 
Makro / Külgazdaság Közel félmilliárd forintért újítják fel a Biodómot a nyitásra
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 13:36
A hányattatott sorsú Biodóm nyáron végre megnyithat, de előtta többszáz milliós karbantartáson kell átesnie. 
Makro / Külgazdaság Szabadesésben az indiai rúpia
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 11:15
Az indiai rúpia szerdán története során először gyengült 92-es szint fölé a dollárral szemben, miközben a Közel-Keleten eszkalálódó háború megrázta a globális piacokat. A jegybank várhatóan igyekszik fékezni Ázsia idei legrosszabbul teljesítő devizájának további gyengülését.
Makro / Külgazdaság Februárban esett a regisztrált munkanélküliek száma
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 10:52
A csökkenés 6 ezer fő az előző év februárjához képest.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG