3p

Ez a cikk Privátbankár.hu / Mfor.hu archív prémium tartalma, amelyet a publikálástól számított egy hónap után ingyenesen elolvashat.
Amennyiben első kézből szeretne ehhez hasonló egyedi, máshol nem olvasható, minőségi tartalomhoz hozzáférni, akár hirdetések nélkül, válasszon előfizetői csomagjaink közül!

A Nemzeti Fejlesztési Programiroda tendereit győzőtt a Mészáros Lőrincék vezette konzorcium. Észak-Magyarországon kaptak munkákat. 

A Nemzeti Fejlesztési Programiroda több, víz- és szennyvíz-hálózattal kapcsolatos tenderén győzőtt már Mészáros Lőrinc érdekeltsége valamilyen formában. A hagyományok pedig nem törnek be, ami bevált, azon nem kell változtatni, így nem csoda, hogy újabb nagyértékű munkákat nyert el a felcsúti polgármester cégének konzorciuma. Ezúttal két közbeszerzésről van szó, ám mindkettő hasonló feladatok elvégzésére vonatkozik csak más-más régióban. 

Az egyik, kisebb értékű tender nettó 11,3 milliárd forintról szól, a másik pedig 36,5 milliárdos. 

Az kisebb értékű szerződés három részből áll, ám mindhárom részfeladatot a Mészáros és Mészáros Kft.- EuroAszfalt Kft. párosa nyerte el. A feladatok a következők: 

  • Komárom város ivóvízellátásának bővítése - parti szűrsésű fúrt kutak felújítása,
  • Komárom Ipari Park víziközmű-hálózatának fejlesztése érdekében projekt tervezési és kivitelezési feladatok, 
  • valamint Komárom városi ivóvízellátás bővítése - kutak gyűjtővezetékeinek és udvartéri vezetékeinek,  valamint Komárom-Ács közötti távvezeték kiváltásának tervezési és kivitelezési feladatai. 

Töretlen lendületben (Fotó: MTI)
Töretlen lendületben (Fotó: MTI)

A munkára Mészárosék mellett még hárman jelentkeztek: 

  • a Szabadics Közmű- és Mélyépítő Zrt., 
  • a Swietelsky Magyarország Kft., 
  • és a Colas Alterra Zrt. 

A másik, nagyobb értékű közbeszerzés kicsit komplexebb kihívás elé állítja a nyertes konzorciumot, ugyanis négy részfeladatból áll:

  • a gödi ipari-innovációs fejlesztési terület víziközmű hálózatok infrastruktúra-fejlesztésén belül szennyvízelvezetés és -tisztítás tervezési és kivitelezési feladatai, 
  • szintén a gödi ipari-innovációs fejlesztési területen az ivóvíz és ipari víz ellátás tervezési és kivitelezési feladatai, 
  • Szikszón új ivóvíz távvezeték és a hozzá kapcsolódó műtárgyak, tartozékok, berendezése, és egyéb kiegészítő elemek fejlesztése,
  • és végül Szikszón a városi törzshálózat rekonstrukció tervezési és kivitelezési feladatai. 

Ebben az esetben is 3 versenytársat utasítottak maguk mögé Mészárosék, köztük olyanokat is, akikkel már dolgoztak együtt. Pályázott

  • a Szíjj László érdekeltségébe tartozó Hódmezővásárhelyi Útépítő Kft., 
  • a Swietelsky, 
  • valamint a Penta Általános Építőipari Kft.

Az EuroAszfalt egyébként legalább akkora nagyhal az építőiparban, mint a Mészáros és Mészáros Kft. Az éves beszámolók szerint az elmúlt néhány évben töretlen felívelő pályán van a cég. Míg 2016-ben 14,6 milliárdos árbevételt ért el, addig 2019-ben már 39 milliárdosat, és a koronavírus-járvánnyal terhelt 2020 sem hozott nagy lendületvesztést, hiszen ennek ellenére 36 milliárd forint ugyanúgy befolyt a cég kasszájába. Az elmúlt három évben pedig már 1-1,5 milliárdos tiszta nyereséget tudnak kimutatni. 

Mészáros Lőrinc cége még ennél is nagyobb lendületben van. A 2016-os 9,2 milliárdos árbevétel után 19,7 milliárdot könyvelhetett el, amit 2018-ben 50,6 milliárdos, majd 87,3, tavaly pedig már 112,8 milliárdos árbevétel követett. Tavaly ebből már 15,5 milliárdos tiszta profitot termelt a cég. 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Megvan a megállapodás! Januártól ennyivel nő a minimálbér és a garantált bérminimum
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 21:16
Sajtóértesülés szerint megegyeztek a felek. 
Makro / Külgazdaság Magyarország szembemegy az Európai Unióval
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 16:11
Javult a gazdasági hangulatindex az euróövezetben és az Európai Unióban novemberben az előző hónaphoz képest, miközben Magyarországon romlott – derült ki az Európai Bizottság gazdasági és pénzügyi főigazgatóságának (DG ECFIN) végleges adataiból.
Makro / Külgazdaság Körbeudvarolták Orbán Viktort Szabadkán
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 15:14
A miniszterelnök Aleksandar Vucic szerb elnökkel találkozott. 
Makro / Külgazdaság Az elemzői várakozásokat is túlszárnyalta a németek hangulata
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 15:11
A vártnál jelentősebben javult a GfK decemberre vonatkozó fogyasztói hangulatindexe.
Makro / Külgazdaság Irigykedve nézhetünk Horvátországra
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 14:08
Az idei harmadik negyedév sorrendben a 19. negyedév volt, amikor bővült a horvát gazdaság.
Makro / Külgazdaság Már a kormány is visszafogott, bemondta Nagy Márton, hogy mennyivel nőhet jövőre a gazdaság
Imre Lőrinc | 2025. november 27. 13:10
Jövőre 2-3 százalékos növekedéssel számol a kormány – jelentette be Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter.
Makro / Külgazdaság Délnyugati szomszédunk alaposan lepipált minket
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 12:35
A horvát gazdaság 2,3 százalékkal nőtt a harmadik negyedévben az előző év azonos időszakához viszonyítva. Ez lassabb dinamikának számít, mint amit az előző negyedévben láthattunk – közölte a horvát statisztikai hivatal.
Makro / Külgazdaság Jött egy jó hír az autósok számára
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 11:20
Mindkét üzemanyagtípus ára csökken.
Makro / Külgazdaság Köhög az ipar, egyre többen emelnének árat
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 11:07
A GKI Gazdaságkutató Zrt. – az EU támogatásával végzett – felmérése szerint novemberben az üzleti szektor kilátásai alig változtak, míg a fogyasztók kissé borúlátóbb várakozásokat fogalmaztak meg, mint októberben.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktornak olyan pénz kell, aminek az elköltését senki nem ellenőrizheti – véli Petschnig Mária Zita
Izsó Márton - Csabai Károly | 2025. november 27. 10:24
A Pénzügykutató Zrt. tudományos főmunkatársa a november 26-ai élő műsorunk vendége volt. Az 5. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 88. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG