2p
A szaktárca becslése szerint legalább ennyi közfoglalkoztatott találhat új munkát.

A kormány reményei szerint a Pénzügyminisztérium által most elindított új munkaerőpiaci program legalább 50 ezer embernek tud segíteni a versenyszférában való elhelyezkedésben. A új program rugalmasabbá teszi a foglalkoztatás ügyintézését - mondta Varga Mihály az M1-en.

Varga Mihály a Központi Statisztikai Hivatal mai adatait kommentálva elmondta, a munkanélküliségi ráta 3,6 százalékon áll, amivel Magyarország a harmadik helyet foglalja el az uniós rangsorban Németország és Csehország után. Soha nem dolgoztak még ilyen sokan Magyarországon. (Részleteket ebben a cikkünkben talál >>>>>)

Hazajönnek a magyarok?

Ezzel együtt a közfoglalkoztatottak és a külföldön munkát vállalók száma is csökkent. A KSH közlése szerint a május-júliusi időszakban az előző év azonos időszakához képest 50 ezer emberrel, 4 millió 484 ezerre nőtt a foglalkoztatottak száma, a versenyszférában 92 ezerrel többen dolgoznak.

A miniszter szerint a KSH mostani adataiból is látszik, hogy a külföldön dolgozó magyarok száma csökkent, közülük többen visszajönnek Magyarországra.

A miniszter ugyan azt nem mondta, nem az összes, külföldön dolgozó magyarokat jelenti az adat, csak a külföldi telephelyeken dolgozók száma csökkent; ebből esetleg lehet következtetéseket levonni a külföldön dolgozók teljes létszámában bekövetkező változásokra is. A KSH adataiból kiderül: a tavalyi második negyedévhez képest valóban csökkent a külföldi telephelyen dolgozók száma, viszont az idei második negyedévben megtört a csökkenő trend és újra emelkedett a létszám:

Forrás: KSH / Privátbankár
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Az iráni háború világszerte elhozza a háborús inflációt
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 06:26
A közel-keleti konfliktus a Nemzetközi Valutaalap (IMF) értékelése szerint magasabb inflációt és lassabb globális növekedést fog eredményezni – közölte hétfőn Kristalina Georgieva, az IMF vezetője.
Makro / Külgazdaság Bezuhantak a Szegeden is jelen lévő kínai autógyár eladásai
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 14:31
Csökkentek márciusban a kínai BYD Co. és az XPeng járműeladásai az egy évvel korábbihoz képest, eközben növelte értékesítését a Li Auto és a Nio.
Makro / Külgazdaság Minimálisan csökkent a munkanélküliség az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 13:01
A vártnál több munkahely jött létre az Egyesült Államokban márciusban a mezőgazdasági szektoron kívül, miközben a munkanélküliség csökkent februárhoz képest a munkaügyi minisztérium adatai szerint.
Makro / Külgazdaság Félmilliárd forinttal több jut a hungarikum pályázatokra
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 12:46
Az agrártárca 500 millió forint többlettámogatást biztosít a hungarikum pályázatokra – jelentette be az agrárminiszter húsvéthétfőn közösségi oldalán.
Makro / Külgazdaság Főleg a marketingesek használják a mesterséges intelligenciát
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 15:15
A vállalati edukációban még jelentős tartalékok vannak.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter is beülne Orbán Viktor mellé a Védelmi Tanácsba
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 13:38
A Tisza Párt elnöke felszólította a miniszterelnököt, hogy haladéktalanul tájékoztassa a fejleményekről.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter: Megtámadták a szuverenitásunkat!
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 12:53
A külügyminiszter szerint megvédik a rezsicsökkentést.
Makro / Külgazdaság „Nem lehetetlen a hosszú élet, de tenni is kell érte” – mondja Kóka János, a Doktor24 alapító tulajdonosa
Kormos Olga | 2026. április 5. 11:31
A hosszú élet titkáról, a longevity egyszerűen vagy kicsit nehezebben megvalósítható feltételeiről beszélt Kóka János, a Doktor24 Medicina Zrt. alapító tulajdonosa a Klasszis Média Longevity és egészséggazdaság című konferenciáján.
Makro / Külgazdaság Részletes ábra érkezett a tojás áráról
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 09:07
Érdekesen alakult a tojás ára.
Makro / Külgazdaság Sorsdöntő adatok érkezhetnek még a választás előtt
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 08:27
Szerdán jelenik meg a fogyasztói árak márciusi adata.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG