3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Március óta csütörtökön volt a legmagasabb a pozitív koronavírus-tesztek aránya az országban.

Már 6000 fölötti a koronavírus új fertőzöttjeinek napi száma Izraelben - jelentette a Jediót Ahronót című újság hírportálja, a ynet pénteken.

Csütörtökön 6083 izraelinél mutatták ki a fertőzést az elvégzett mintegy 123 000 teszttel, melyek közül - a gyógyultak tesztjét leszámítva - 5,03 százalék volt a pozitív vizsgálatok aránya, március óta a legmagasabb.

A 44 188 aktív fertőzött közül 758-an szorulnak kórházi kezelésre, közülük 462-en súlyos betegek, 75-en lélegeztetőgép segítségére szorulnak. A súlyos betegek közül 42-en 50 év alattiak, akik közül csak öten vették fel korábban az oltást. A súlyos beteg ötvenesek 40-en vannak, közülük 14-en oltatták be magukat, s 26 -an nem.

Mivel ezekben a korosztályokban több mint 85 százalékos az átoltottság, a számítások szerint a beoltatlan ötvenesek 16-szor nagyobb valószínűséggel válhatnak súlyos beteggé, mint a beoltottak.

Csütörtökön kilencen haltak bele a Covid-19 betegség okozta szövődményekbe, augusztusban már 133-ra nőtt az összes koronavírus-járvány miatti halálesetek száma Izraelben.

Péntek reggel Nachman As professzor, az egészségügyi minisztérium főigazgatója bejelentette, hogy elfogadja a szakmai tanácsadó testület javaslatát, és már meg is kezdték az egészségbiztosítók oltópontjain az 50 évesek és idősebbek, az egészségügyi személyzet, a háttérbetegségben szenvedők, a büntetés-végrehajtó intézményekben élő rabok és a velük érintkező személyzet harmadik oltását.

Eran Szegal professzor, a Weizmann intézet kutatója a 12-es kereskedelmi tévében elmondta, hogy véleménye szerint előbb-utóbb minden izraeli megfertőződik majd a koronavírussal, az a fő kérdés, hogy szervezetük mennyire lesz felvértezve oltásokkal a védekezésre, és az oltakozásra szólított fel mindenkit saját egészsége védelmében.

A járvány fokozódása miatt az ország térképe egyre "pirosabb": az egészségügyi minisztérium már csak 74 izraeli települést tekint "zöldnek", vagyis alig vagy egyáltalán nem fertőzöttnek, miközben 69 helyet kissé fertőzöttnek, "sárgának", 92 várost és falut közepesen fertőzöttnek, "narancssárgának" és 45 települést nagyon fertőzöttnek, "pirosnak" határoztak meg.

Az oltási kampány december végi kezdete óta Izrael mintegy 9,3 millió lakosából 5 822 097-et (tizenkét évesnél idősebbeket) már legalább egyszer beoltottak a Pfizer vakcinájával. Ez az ország lakosságának 62,61 százaléka, azonban ez nem bizonyult elégnek a koronavírus erősen fertőző delta variánsa által okozott újabb járványhullám megfékezésére. A pandémia megjelenése óta 927 016 koronavírus-fertőzöttet azonosítottak, a betegségben tavaly február óta 6611-en haltak meg Izraelben.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Változnak a feladatok az iparkamaránál, meg is van az első vezéráldozat
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 20. 14:18
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara indoklása szerint a jövőben változnak a feladatok, ezért más típusú vezetés szolgálja jobban a hazai vállalkozói közösség érdekeit.
Makro / Külgazdaság Itt van Magyar Péter jó híre
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 20:06
Nem kell leállítani az üzemelő turbinákat.
Makro / Külgazdaság Közelít a nyugat-nílusi láz Magyarország felé?
Kormos Olga | 2026. augusztus 19. 18:44
Európában nyáron ismét több nyugat-nílusi láz okozta megbetegedést jelentenek, a héten épp Hollandiában diagnosztizálták egy páciensnél hat év után újra. Egyelőre Magyarország tiszta ebből a szempontból. De van-e okunk félni?
Makro / Külgazdaság Ön is ellenőrizheti, hogy mit csináltak Magyar Péterék 100 nap alatt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 18:14
Erről Magyar Péter videóban számolt be.
Makro / Külgazdaság Véget ért az ukrán pénzszállítók kalandos története
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 15:22
Nem történt bűncselekmény.
Makro / Külgazdaság Ilyen is van: Magyarország lepipálta Németországot és Franciaországot
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 11:26
Az Eurostat mai közlése megerősíti a Privátbankár Európai Inflációs Körkép megállapításait, miszerint a júliusi 1,6 százalékos harmonizált fogyasztóiár-indexünknél az Európai Unióban csak két országé volt alacsonyabb, Svédországé és Csehországé.
Makro / Külgazdaság Az előző rendszerek egyik aduászához nyúl hozzá a Tisza-kormány
Imre Lőrinc | 2026. augusztus 19. 10:34
A kormány több, jelentős helyi tiltakozást kiváltó beruházás nemzetgazdasági szempontból kiemelt státuszát visszavonja – jelentette be a héten Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter. A tárcavezető korábban azt is jelezte, hogy módosítják az építészeti törvényt abból a célból, hogy a kiemelt beruházások esetében se kerülhessenek háttérbe a településfejlesztési, környezetvédelmi és természetvédelmi szempontok.
Makro / Külgazdaság Brüsszel még a korábbi pozitív magyar hírekre is rátromfolhat
Csabai Károly | 2026. augusztus 19. 05:45
Az Európai Bizottság statisztikai hivatala ma délelőtt megjelenő adatai szerint a 27 európai uniós tagország közül már csak kettőben lehetett alacsonyabb júliusban az Eurostat által számolt inflációs mutató, a harmonizált fogyasztóiár-index, mint nálunk. De az általános inflációk összevetésében is a negyedik legalacsonyabb a miénk az unióban, valamint az adataikat cikkünk megjelenéséig közlő 40 kontinentális állam között egyaránt – derül ki lapunk friss Privátbankár Európai Inflációs körképéből.
Makro / Külgazdaság Megint drágul az üzemanyag
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 18. 13:24
Jelentősen emelkednek az üzemanyagok nagykereskedelmi árai augusztus 19-től. A 95-ös benzin és a gázolaj beszerzési ára is bruttó 8 forinttal lesz magasabb a szerdai változással.
Makro / Külgazdaság Új vezető érkezik az MBH Bankhoz
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 18. 10:41
Gózon Gergelyt nevezték ki az MBH Bank stratégiáért és pénzügyekért felelős vezérigazgató-helyettesének.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG