Rekordmagas szintre, jenről átszámítva 8700 milliárd dollárra emelkedett Japán államadóssága 2024 végére – áll az ország pénzügyminisztériumának a jelentésében.
Az adósság egy év alatt 205 milliárd dollárral nőtt. A japán államadósság a hazai össztermék (GDP) mintegy 250 százaléka.
Elemzők szerint a jelenlegi japán kormány valószínűleg nem tudja csökkenteni az államadósságot, mivel nincs többsége a költségvetést jóváhagyó parlamenti alsóházban, miközben folyamatos nyomás nehezedik rá az ellenzék részéről, amely adócsökkentést és a kiadások növelését követeli, különösen az oktatás területén.
Japán költségvetési hiánya a március végével záródó pénzügyi évben várhatóan mintegy 230 milliárd dollár lesz, amit államkötvény-kibocsátással fedeznek.
(MTI)