3p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben! Early bird jegyek február 16-ig!

Részletek és jelentkezés >>

A 4iG Nyrt. éves rendes közgyűlése 29 forintos részvényenkénti osztalék fizetéséről döntött, amely több mint 30 százalékkal meghaladja a 2020-as üzleti év utáni 22,9 forintot (a 2019-es eredményből 22 forint volt az osztalék).

A jövőbeni osztalékkilátások pozitívak. A közgyűlés döntése értelmében a 2021. december 31-én forgalomban lévő, 103 207 921 darab törzsrészvény után összesen 2,99 milliárd forintot fizet ki a vállalat. Az osztalék alapját a 4iG 2021. évi 3,97 milliárd forintos adózott eredménye képzi, amely több mint negyedével (25,6 százalékkal) haladja meg a 2020-as 3,16 milliárd forintos jövedelmezőségét - áll a cég lapunkhoz eljuttatott közleményében.

A 4iG Nyrt. közgyűlése személyi változásokról is döntött, miután a felügyelőbizottságból leköszönt Simon Zoltán és Kunosi András.

A 4iG igazgatóságának javaslatára a részvényesek két új, a távközlés, valamint a gazdasági és pénzügyi élet területén is jelentős tapasztalatokkal rendelkező tagot választottak. Az EuroAtlantic alapító-elnökét Dr. Fellegi Tamás, valamint a Széchenyi Alapok Zrt. elnök-vezérigazgatóját Jobbágy Dénest. 

Dr. Fellegi Tamás korábbi fejlesztési miniszter átfogó üzleti, kormányzati és akadémiai tapasztalattal rendelkezik, többek között a MATÁV vezetésében is részt vett. Jobbágy Dénes egyedülálló karriert futott be, mely során olyan kiemelt pénzügyi intézmények vezetésében is szerepet vállalat, mint az Eximbank, az MFB, illetve a Diákhitel Zrt., továbbá a – jelenleg a 4iG Csoporthoz tartozó – Hungaro DigiTel létrehozásában is szerepe volt, amelyet követően a MATÁV vezérigazgató-helyettesi pozícióját is betöltötte.

A 4iG 2021-es évre vonatkozó egyedi beszámolóját, mérlegét és eredménykimutatását, valamint konszolidált mérlegét, eredménykimutatását és éves beszámolóját is elfogadta a társaság közgyűlése. Az ülésen újraválasztották a társaság könyvvizsgálóját, illetve elfogadták az igazgatósági és felügyelőbizottsági tagok tiszteletdíjának változását. A Cégcsoport nemzetközi pénzügyi beszámolási standardok (IFRS) szerinti konszolidált értékesítési árbevétele korábban nem látott magas szintre, 93,65 milliárd forintra emelkedett 2021-ben, amely 63 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbit.

A 4iG vállalatcsoport olyan infokommunikációs nagyvállalat, amely a hazai IT területén elsőszámú rendszerintegrátor céggé lépett elő 2021-ben, valamint meghatározó távközlési piaci szereplő Magyarországon és a Nyugat-Balkánon. A vállalat üzleti eredményessége jelentősen javult, a cégcsoport EBITDA-ja meghaladta a 12,09 milliárd forintot, amely 140 százalékkal magasabb a 2020-as mutatónál.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Gondot jelez a mutató Romániában, de van remény
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 19:21
Romániában 0,9 százalékkal csökkent az ipari termelés 2025-ben – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Makro / Külgazdaság Pozitív inflációs meglepetés Amerikában
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 16:41
Az Egyesült Államokban az elmezők által vártnál jelentősebben lassult az éves fogyasztóiár-emelkedés üteme januárban az amerikai munkaügyi minisztérium statisztikai hivatala, a U.S. Bureau of Labor Statistics pénteken közzétett adatai alapján.
Makro / Külgazdaság Repülőrajt Szlovákiában
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 15:01
A múlt év utolsó negyedévében gyorsuló ütemben nőtt a szlovák gazdaság teljesítménye, éves összehasonlításban 1 százalékos GDP-növekedést könyvelt el – közölte a szlovák Statisztikai Hivatal (SÚSR) pénteken.
Makro / Külgazdaság Meglepetés az orosz jegybanktól
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 14:01
Az orosz jegybank pénteken 16,0 százalékról 15,5 százalékra csökkentette az irányadó jegybanki kamatot, miközben a szakértők a kamat szinten tartására számítottak.
Makro / Külgazdaság Lesújtó ítéletet mondott Bod Péter Ákos a hazai korrupció okairól
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 13:01
A korrupció intézményesülésének megfordítása erkölcsileg, társadalmilag és gazdaságilag is hasznos lenne.
Makro / Külgazdaság Megnézhetjük, mennyibe kerül a rezsivédelem
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 12:19
A villamosenergia-, a földgáz- és a távhőszolgáltatók is pénzt kapnak rezsivédelmi szolgáltatásra, együttesen több mint 363 milliárd forintot. Ennek nagy része csak az idei első negyedév költsége.
Makro / Külgazdaság Nézőpont: 6 százalékkal vezet a Fidesz a Tisza előtt
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 11:27
A Fidesz-KDNP listájának népszerűségét 46 százalékra, a Tisza Pártét 40 százalékra mérte a Nézőpont Intézet februárban. A Magyar Kétfarkú Kutya Párt az előző felmérésük szerint bejutott volna a parlamentbe, de azóta csökkent a népszerűségük.
Makro / Külgazdaság Vadul hullámzik a magyar építőipar teljesítménye – elemzői verdikt a KSH-adatról
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 11:07
A novemberi nagy zuhanás után decemberben ismét növekedett az építőipari termelés. 
Makro / Külgazdaság Ennyivel drágult a benzin péntekre
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 10:31
Február 13-ára, péntekre 5 forinttal emelkedett a 95-ös benzin átlagára, szombaton viszont nem várható változás a nagykereskedelmi árakban.
Makro / Külgazdaság Egyre kevesebb a bizonytalan választó, erősödhetnek a kis pártok
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 09:57
Közzétette friss közvélemény-kutatási adatait az Idea Intézet: eszerint a Tisza Párt és a Fidesz-KDNP között továbbra is 10 százalékos a különbség, de egyre kevesebb a bizonytalan szavazó, ami a kis pártok népszerűségét növelheti.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG