3p
A korrupciós botrányért felelős döntéshozó naponta találkozhat a cégvezetőkkel.

Bár a dél-koreai cégvezető továbbra is a rácsok mögött van, rengeteg látogatót fogadhat, ezzel pedig továbbra is kulcsfigurája maradhat a vállalatvezetésnek – annak ellenére, hogy hivatalosan már nem ő a konglomerátum irányítója. A többek között megvesztegetéssel és sikkasztással vádolt Jay Y. Lee-t egyelőre távol tartják a többi fogvatartottól a Szöuli Fegyházban. A dél-koreai Pak Kunhje miniszterelnök távozásához is vezető korrupciós botránynak több vádlottja is van, többek között a volt elnöki tanácsadó - írja a Reuters.

Teljes munkaidőben konzultálhat

A dél-koreai törvényeknek köszönhetően a Samsung alelnöke igénye szerint szabadon, időkorlát nélkül fogadhatja ügyvédjeit hétfőtől szombatig, munkaidőben. Egyik képviselője szerint – bár az ügyészség az évszázad peréről beszél – Lee minden ellene felhozott vádat tagad.

Mint minden előzetesen fogvatartottnak, Lee-nek is rendelkezésére áll naponta fél óra (vagy havi 12 óra) látogatóidő, így akár napi szinten tud egyeztetni a Samsung leányvállalatainak vezetőivel. A fegyház felügyelője szerint a cégvezető-helyettesnek különleges találkozókra is lehetősége nyílik a látogató szobában – és mivel az ilyen helyeken nincsenek elválasztva a rabok és a látogatók, Lee képes volt hívásokat fogadni és hivatalos dokumentumokat is ellenőrizni.

A Samsung nem erősítette meg ezeket a találkozókat, továbbá nem kívánták kommentálni, milyen szinten maradt az irányítás az alelnök kezében. Bár a cég megerősítette, hogy a jogi képviselők rendszeresen találkoznak Lee-vel, részletekbe nem bocsátkoztak. A Samsung egyelőre nem nevezett ki helyettest. Bennfentes információk szerint Lee nem a napi ügyekért volt felelős, sokkal inkább a vállalatot érintő új beruházások és strukturális átalakítások fő döntéshozójaként működött.

Jay Y. Lee, a Samsung alelnöke újságírók körében a 2017.01.12-i kihallgatása előtt. Fotó:MTI/EPA/Getty/Csun Szung Dzsun/pool

Nem neveznek ki helyettest

Nincs B tervünk – mondta egy neve elhallgatását kérő ügyvezető. Meggyőződésünk, hogy az alelnök ártatlan, és ha ezt az elsőfokú döntés is alátámasztja, nincs értelme alternatív megoldásokon gondolkodni. A Samsung az óta felfüggesztette a vállalat stratégiai irodájának működését, ami az illegális tevékenységek központja volt a vádak szerint.

Bár a vállalat alelnöke nem használhat számítógépet a majd hét négyzetméteres cellájában, ügyvédein és a cég vezetőségén keresztül továbbra is hozzáférhet a céget érintő fontos dokumentumokhoz – ezeket az iratokat ugyanakkor nem viheti vissza a cellájába. Fegyházi felügyelettel még telefonálnia is szabad, ezeket a hívásokat viszont a hatóság felügyeli. Lee legalább szeptemberig marad letartóztatásban, amikor is az ügy a legfelsőbb bíróság elé kerülhet. Esetleges óvadék kiszabásáról még nem döntöttek.

Vér folyt Dél-Koreában: elzavarták az elnököt, ketten meghaltak

Megfosztották jogkörétől Park Geun-hye-t, óriási tüntetés és belharc indult az utcákon. Tovább>>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Pogátsa Zoltán: Nagy hiba lenne, ha megszorítana az új kormány és elkezdené az államadósságot csökkenteni
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. április 25. 11:11
A közgazdász, szociológus, a Soproni Egyetem docense az április 23-ai élő műsorunk vendége volt. A 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 96. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Az EU más intézmények kedvét is meghozta Ukrajna hitelezéséhez
Privátbankár.hu | 2026. április 25. 09:05
Naperőmű építését finanszírozza az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD).
Makro / Külgazdaság Magyar Péter hallgatott az iskolaigazgatókra: nem az lesz az oktatásügyi miniszter, akire számítottak
Privátbankár.hu | 2026. április 24. 14:34
Váratlan lépés: Magyar Péter Lannert Juditot jelölte az alakuló gyermek- és oktatásügyi minisztérium vezető pozíciójára.
Makro / Külgazdaság Kátyúmentesítés, leszámolás a gyorshajtókkal, új tarifarendszer: ez jöhet a Vitézy Dávid-érában
Privátbankár.hu | 2026. április 24. 14:01
Megosztotta vízióit a közlekedési és beruházási miniszteri szék várományosa, Vitézy Dávid. A vasút mellett a közúti közlekedés is nagy szerepet kap a programjában, lecsapna az illegális gyorsulási versenyekre is. 
Makro / Külgazdaság Jászai Gellért új üzleteket szimatol
Privátbankár.hu | 2026. április 24. 09:10
Az iráni háború által fenyegetett Egyesült Arab Emírségekben tárgyalt a magyar hadiipar egyik vezetője.
Makro / Külgazdaság Kiderült, miért zsarolhatta meg az MNB volt alelnöke az Erste vezérét
Privátbankár.hu | 2026. április 24. 09:03
Simor András megkritizálta a Matolcsy György vezette jegybankot, ezért kellett mennie.
Makro / Külgazdaság Egyre kevesebb magyar dolgozik a friss adatok szerint
Privátbankár.hu | 2026. április 24. 08:30
A munkanélküliek száma 219 ezer fő.
Makro / Külgazdaság Már a svájci jegybank sem a régi
Privátbankár.hu | 2026. április 24. 08:18
Újra veszteséges lett a devizapiac pánikszobája.
Makro / Külgazdaság Brutálisan megdrágult a tengeri szállítás, vagyonokat kérnek a konténerhajóktól
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 17:09
Egyes hajók áthaladási foglalásáért a Panama-csatornán több mint egymillió dolláros (312 millió forint) díjat fizettek a közelmúltban árverésen – közölte csütörtökön a Panama-csatorna Hatóság, hozzátéve, hogy a szokatlanul magas árak inkább a kereslet ideiglenes emelkedését tükrözik, és nem tartós torlódást a csatornán.
Makro / Külgazdaság Kapcsoljuk Pogátsa Zoltánt – a Klasszis Klub stúdiójában
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 15:11
A közgazdásszal, szociológussal a Soproni Egyetem docensével való beszélgetést fél 4-től a Klasszis Média YouTube-csatornáján és lapunk Facebook-oldalán közvetítjük.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG