1p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Az uniós intézményrendszer megfelelő ütemben dolgozza fel a beérkezett pályázatokat és fizeti ki a támogatásokat. A 2013-as év közepére a szükséges ütemben folynak a kifizetések és szerződéskötések. Magyarországon az Európai Unióhoz való csatlakozásunk óta soha akkora összeg nem áramlott a gazdaságba, mint ebben a félévben - tájékoztatta szerkesztőségünket a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség.

A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) a 2007-2013-as fejlesztési időszakban rendelkezésre álló mintegy 8200 milliárd forintnyi forrás 98 százalékáról döntött, illetve a keret már csaknem 50 százalékát ki is fizette a nyertes pályázóknak. Az NFÜ összesen közel 60 ezer projektet támogatott (59 846), ennek a duplája érkezett be: több mint 120 ezer.

1000 milliárdnál is többet kapunk idén

A kifizetések már meghaladták a 4 ezer milliárd forintot, támogatási döntés pedig majdnem 8 ezer milliárd forintról született: pontosan 7871 ezer milliárdról. Az összeg folyamatosan változik, hiszen hetente 20-30 milliárdos kifizetések történnek; csak ebben az évben eddig 658 milliárd forint kifizetése történt meg. Az új pályázatok kiírása folyamatos, a szerződéskötések is jó ütemben haladnak, az uniós csatlakozás óta a gazdaságba még soha annyi pénz nem áramlott, mint az idei első félévben.

A 2012-es év kiemelkedően jó volt, mivel rekordot döntöttek a kifizetések. A jelenlegi eredmények alapján elmondható, hogy a számlakifizetések idén is a vártnál nagyobb arányban, jóval 1000 milliárd fölött lesznek.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Elindult az olaj a Barátság vezetékben, ekkor érkezhet meg Magyarországra
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 14:03
Csütörtökön már Magyarországon lesz az olaj.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij örülhet: elfogadták a 90 milliárd eurós csomagot
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 13:42
Véget ért a magyar és szlovák vétó.
Makro / Külgazdaság Két új minisztert jelentett be Magyar Péter, az egyik névre biztosan felkapja a fejét
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 12:16
A területfejlesztési miniszter a frakcióból, a Miniszterelnökséget vezető miniszter viszont a képernyőkről érkezik.
Makro / Külgazdaság Meddig mehet ez így tovább? Újabb árcsökkenés a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 11:59
Az elmúlt napokban hatalmasat estek a piaci árak, de még csütörtökön is van tovább.
Makro / Külgazdaság „Néhány órán belül” újraindul az olaj a Barátságon Magyarországra
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 10:43
Ezt mondta egy ukrán tisztviselő szerda délelőtt.
Makro / Külgazdaság Leáll a Barátság északi ágán az olajszállítás – Németországban szomorkodhatnak
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 10:24
Állítólag csak ideiglenesen, de májustól nem érkezik több kazah olaj Németországba.
Makro / Külgazdaság Tagadja a vádakat Matolcsy György, furcsa levelet küldött
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 09:59
Áll a vizsgálatok elébe, ha azok elfogulatlanok és szakmai alapokon nyugvók lesznek.
Makro / Külgazdaság A Tiszával együtt jöhet a vagyonadó is: megnéztük, milyen hatásai lennének
Imre Lőrinc | 2026. április 22. 09:16
Európában csak 3 országban létezik teljes körű vagyonadó, aminek az intézménye az 1990-es években volt igazán népszerű, majd hanyatlani kezdett. A legtöbb esetben ugyanis nem hozta el a kívánt eredményeket, a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) sem javasolja a bevezetését. Ha viszont egy állam mégis így dönt, akkor a hamarosan kormányra kerülő Tisza Párt javaslata és határértékei szerint érdemes megtennie.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor ma végre tényleg törli a vétóját Ukrajna ügyében?
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 07:28
Szerdán hagynák jóvá az Ukrajnának szánt 90 milliárdos hitelt – a leköszönő magyar kormány kezében a döntés.
Makro / Külgazdaság Robert Fico is beáll az uniós sorba – ha kap orosz olajat
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 06:41
Jöhetnek az újabb szankciók Oroszország ellen – ha érkezik az olaj a Barátság vezetéken.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG