3p

Erről az új francia miniszterelnök beszélt. Jean Castex szerint ehelyett célzott intézkedéseket vezetnének be, melyekkel megóvhatnák a gazdaságot.

Az új francia miniszterelnök, Jean Castex kizárta annak a lehetőségét, hogy ismét általános karantént vezet be a kormány, ha újból erőre kap a koronavírus-járvány Franciaországban. Jelezte azt is, hogy a járvány második hulláma esetén a gazdaság megóvása érdekében inkább célzott intézkedéseket tervez a kabinet.

"Nem csinálunk még egy olyan karantén, mint amilyet márciusban" - fogalmazott kedden a miniszterelnök a BFM hírtelevízióban. "A teljes karanténnak szörnyű következményei vannak, emberileg és gazdaságilag is, ezért célzott intézkedések lesznek a járvány második hulláma esetén, amelyekre szavai szerint felkészül a kormány. "Nem tudunk elviselni gazdaságilag és szociálisan még egy olyan teljes és általános karantént, mint amilyet átéltünk" - hangsúlyozta Jean Castex.

Elmondta azt is, hogy vasárnap a Brazíliával határos Francia Guyanára látogat, ahol még nem tetőzött a járvány. "Guyanára megyek, mert mint láthatták (a televíziókban), ott rosszul áll a helyzet" - ismerte el a miniszterelnök. A francia kormány már több mint 130 egészségügyi dolgozót küldött a tengerentúli francia megyébe, hogy segítsék a betegek ellátását. A 200 ezer lakosú dél-amerikai megyében csak két kórház van.

Ősszel jön, elkerülhetetlenül

Jérome Salomon, az egészségügyi tárca járványügyi igazgatója eközben a Le Figaro című napilapban megjelent interjúban elkerülhetetlennek nevezte, hogy a járvány ősszel új erőre kapjon Franciaországban. "Nem tudunk mindent ennek a még mindig jelenlévő vírusnak a szezonális változásáról" - mondta a szakember.

"A teljes államapparátus és a szakemberek a jelenlegi járványgócok kezelésén dolgoznak, és felkészülnek a járvány megerősödésére ősszel vagy télen. Azt kell megérteni, hogy a mi viselkedésünkön múlik a járvány megugrása: ha el akarjuk kerülni, akkor mindenkinek továbbra is be kell tartania az egészségügyi szabályokat, a higiéniai intézkedéseket, a fizikai távolságtartást, a maszkviselést, főleg amikor zárt térben közel vagyunk egymáshoz" - hívta fel a figyelmet Jérome Salomon.

"Ha a helyzet romlani kezd, több kockázatkezelő intézkedés is a rendelkezésünkre áll: helyi tájékoztatás, a legveszélyeztetettebbek védelme, az egészségügyi intézkedések megerősítése, mozgáskorlátozási intézkedések bevezetése például" - tette hozzá.

A járványügyi igazgató elmondta: Franciaországban hetente csaknem 300 ezer szűrést végeznek, a kijárási korlátozások feloldása óta 2 millió embert teszteltek, és ezáltal a járvány alakulásáról pontos kép alakult ki. A SARS-CoV-2-vírus úgynevezett reprodukciós rátája - Guyanát leszámítva - jelenleg 0,94, ami azt jelenti, hogy minden 100 új fertőzött átlagosan 94 embernek adja tovább a vírust.

Franciaország a koronavírus-járvány egyik fő európai gócpontja volt: csaknem 30 ezren vesztették életüket a fertőzés szövődményeiben, de az elmúlt két hétben húsz alá csökkent a halálos áldozatok napi száma. Kórházban kedd este 7594 fertőzöttet kezeltek, akik közül 538-an voltak lélegeztetőgépen. Az áprilisi tetőzéskor több mint 7200-an voltak az intenzív osztályokon, de azóta folyamatosan csökken, a két hónapig tartó nagyon szigorú általános karantén fokozatos feloldása után sem indult emelkedésnek a betegek száma. Az egészségügyi hatóságok a karantén vége óta több mint háromszáz járványgócot tártak fel, és többségüket már teljesen felszámolták.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kikecmereghetünk valaha az inflációs spirálból? Ezt is kérdezzük Zsiday Viktortól a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 5. 10:39
A Hold Alapkezelő és a Citadella Befektetési Alap portfóliókezelője augusztus 13-án szerdán 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Már közel 70 millió forinttal fogadtak Magyar Péterre – de a győzelmére vagy a vereségére?
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 5. 09:08
A világ legnagyobb fogadási tőzsdéjének előrejelzéseit a közvélemény-kutatásoknál is pontosabbnak tartják. De mekkora esélyt adnak most a Tisza elnökének a fogadók?
Makro / Külgazdaság Indiának üzent Donald Trump, de a magyar kormányban is rosszul alhatnak miatta
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 5. 06:54
Nagyon nem tetszik az amerikai vezetésnek, hogy orosz energiát vesznek, és ráadásul haszonnal adják tovább. Ismerős?
Makro / Külgazdaság Vannak kockázatai és mellékhatásai a 3 százalékos lakáshitelnek?
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 4. 18:58
A múlt héten a kormány végre rögzítette a nyilvánvalóan választási célzattal összeállított új, államilag támogatott, mindössze 3 százalékos kamatozású lakáshitel felvételének kondícióit. De vajon mindenki, aki él e lehetőséggel, tisztában van azzal, hosszabb távon milyen végkimenetelek lehetnek? Erről is elmondta a véleményét főszerkesztőnk, Csabai Károly a Trend FM hétfő délelőtti adásában.
Makro / Külgazdaság Azért az eurót bevezetett országokban sem minden fenékig tejfel
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 4. 12:37
Augusztusban váratlanul romlott a Sentix euróövezeti befektetői hangulatindexe.
Makro / Külgazdaság A háború felé tolja a világot a „békepárti” Donald Trump
Káncz Csaba | 2025. augusztus 4. 10:11
A Nobel-békedíjra áhítozó Trump intézkedései az 1945 utáni kereskedelmi rend megsemmisítését jelentik. Márpedig az 1930-as évek rámutattak, hogy egy olyan világgazdasági rend, amelyben minden ország vámokkal igyekezett védeni és előmozdítani nemzeti érdekeit, elkerülhetetlenül katonai konfliktusokhoz vezet. Káncz Csaba jegyzete.
Makro / Külgazdaság Kijöttek az új üzemanyagárak – ennyiért tankolhatunk keddtől
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 4. 09:18
A kutaknak most nincs okuk változtatni, a nagykereskedelmi árak ugyanis a hétfői szinteken maradnak.
Makro / Külgazdaság Ez lett Trump nagy fenyegetőzéséből
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 4. 06:09
Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodást Kínával.
Makro / Külgazdaság Kecskeméten lesz a legnagyobb magyarországi autógyár
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 3. 17:24
Szijjártó Péter nagy bejelentést tett a Hungaroringen.
Makro / Külgazdaság Itt a döntés, szeptembertől sokkal több olaj lesz a piacon
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 3. 16:43
Nem félnek az áreséstől.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG