2p
Lojalitásáról biztosította az amerikai hírszerzői közösség Donald Trumpot.
(MTI/AP/Charles Rex Arbogast)

Az amerikai hírszerzés csúcsvezetője közleményében biztosította Donald Trump megválasztott elnököt az amerikai hírszerzői közösség lojalitásáról. James Clapper szokatlan közleményben nyújtott békejobbot a megválasztott amerikai elnöknek és biztosította: a hírszerzői közösség készen áll arra, hogy segítse. Clapper ezen felül ismételten kifejtette fenntartását arról a kiszivárogtatásról, miszerint Oroszországnak terhelő dokumentumai lennének Trumpról.

A közlemény szerint Clapper személyesen fejezte ki sajnálatát a sajtóban megjelenő kiszivárogtatások miatt. Mindketten egyetértünk, hogy ezek rendkívül romboló hatásúak és kárt okoznak nemzetbiztonságunknak – tette hozzá.

Nem hiteles a dokumentum

A 35 oldalas dokumentumot a Buzzfeed nevű baloldali hírportál hozta nyilvánosságra, amelyben arról esik szó, hogy Oroszországnak állítólag terhelő és zsarolásra alkalmas dokumentumai lennének Donald Trumpról. A komoly amerikai lapok visszautasították a korrupcióról és perverz szexuális viselkedésről szóló dokumentumok közlését - éppen azok megbízhatatlanságára és ellenőrizhetetlenségére hivatkozva,  egyedül az elnökválasztási kampányban mindvégig nyíltan Trump ellen kampányoló CNN hírtelevízió vállalkozott erre.

Trump Twitter-üzenetében cáfolta a Buzzfeed dokumentumait. A hírszerző szerveknek soha nem lett volna szabad megengedniük, hogy ezeket a hamis híreket kiszivárogtassák a nyilvánosságnak. Még egy utolsó lövés rám. A náci Németországban élünk? – írta.

A megválasztott elnök sajtószóvivője épp ezért nem engedte meg a CNN tudósítójának, hogy kérdéseket tegyen fel.  A hírtelevízió újságírója válaszul végig kiabált és pár percre zűrzavarba fullassztotta a sajtóeseményt.

Clapper szerint a kiszivárogtatott dokumentum nem a hírszerzői közösség produktuma, s nem a hírszerzési igazgatóságtól került ki. Trump későbbi Twitter-üzenetében ismét élesen bírálta a CNN-t és leszögezte: Az egész hamis és kitalált jelentés.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Az orosz külügy ismét egy budapesti békecsúcsról beszél
Privátbankár.hu | 2025. november 14. 16:16
Nyitottak arra, hogy Vlagyimir Putyin és Donald Trump Budapesten találkozzon. Múlt héten Trump is arról beszélt, hogy örülne, ha Budapesten találkozhatna az orosz elnökkel.
Makro / Külgazdaság Csak úgy tűnik, hogy nincs, de Európának is lehet aduásza
Imre Lőrinc | 2025. november 14. 14:52
Egyre inkább a racionalitás veszi át a szerepet az európai fenntarthatósági gyakorlatokban a zöld illúziók kergetése helyett. Az ESG-szempontok figyelembevétele ugyanis az adott cég üzleti megtérülése miatt fontos. A geopolitikai síkon pedig az új iparágak feletti kontroll az adott ország befolyásszerzését is elősegítheti. A Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia keretében Wieder Gergő, a KPMG szakértője arról is beszélt, hogy Kína és az Egyesült Államok szorításában mi lehet az Európai Unió ütőkártyája.
Makro / Külgazdaság A Tisza gazdaságpolitikusa szerint az Orbán-Trump deal nem helyettesítheti az uniós forrásokat
Privátbankár.hu | 2025. november 14. 14:31
A vissza nem térítendő támogatások helyébe nem léphet az amerikai devizacsere-ügylet, amelyről Orbán Viktor megállapodott Donald Trumppal. Kármán András szerint a költségvetési hiány sem finanszírozható az érkező dollárokból.
Makro / Külgazdaság Álhír terjed a magyar nyugdíjrendszer változásáról: szakértő tisztázta, mi lesz jövőre
Privátbankár.hu | 2025. november 14. 13:47
Gyökeres változásról szóló álhírek jelentek meg a magyar nyugdíjrendszerről, de egy nyugdíjszakértő megerősítette: jövőre sem változik a nyugdíjba vonulás folyamata. A korhatár is marad.
Makro / Külgazdaság Döntött a kormány: újabb csoport veheti igénybe a CSOK Pluszt
Privátbankár.hu | 2025. november 14. 13:31
Eddig legfeljebb 40 éves nők igényelhették a hitelkonstrukciót, a kormány most eltörölte a felső korhatárt.
Makro / Külgazdaság Erre a listára nem lehetünk büszkék, a svédek annál inkább
Privátbankár.hu | 2025. november 14. 13:00
A második becslés is megerősítette, hogy éves szinten és havi alapon is nőtt az euróövezet és az Európai Unió gazdasága.
Makro / Külgazdaság Ha a benzinkutakon múlik, nyugodt hétvégénk lesz
Privátbankár.hu | 2025. november 14. 12:45
Egyik típus sem lesz drágább holnaptól. Sajnos olcsóbb sem.
Makro / Külgazdaság Új szelek fújnak, hihetetlen pénzeket önthetnek a német gazdaságba
Privátbankár.hu | 2025. november 14. 11:18
A német Bundestag költségvetési bizottsága péntek reggel véglegesítette a 2026-os büdzsét, amely jelentős gazdaságélénkítő beruházásokat tartalmaz.
Makro / Külgazdaság A franciák tényleg földre vitték az inflációt
Privátbankár.hu | 2025. november 14. 10:50
1 százalék alá esett az éves szintű áremelkedési ütem Franciaországban.
Makro / Külgazdaság Több száz milliárd forintos mozgástere lett a kormánynak
Imre Lőrinc | 2025. november 14. 10:03
Egészen pontosan 860 milliárd forintnyi.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG