|
| Karácsony Gergely főpolgármester a Főpolgármesteri Hivatal 1956-os rendezvényén a Városháza parkolójában 2019. október 23-án. Illusztráció. (Fotó: MTI/Kovács Tamás) |
A kormány egy december 30-án, késő este megjelent határozattal helyben hagyta a fővárosi közgyűlés által november végén meghatározott feltételeket a budapesti atlétikai világbajnokságról, ezzel pedig biztossá vált, hogy megrendezzük a 2023-as tornát, írja a hvg.hu.
A főváros egyebek mellett azt kérte, hogy 50 milliárd forintot kapjanak a kerületek az egészségügyi ellátás fejlesztésére a kormánytól, valamint hogy maradjon érvényben a kormány még Tarlós Istvánnal kötött, budapesti közlekedésfejlesztésre vonatkozó megállapodása, továbbá hogy nem csökkenhet a zöldfelület nagysága a stadion megépítésével, sőt, új, minőségi zöldfelületeket kell létrehozni.
Karácsony Gergely főpolgármester december 31-ig adott időt a kormánynak, hogy kormányhatározatban fogadja el a feltételeket, különben Budapest nem rendezi meg az atlétikai vébét.
A kormány végül az utolsó pillanatban kötélnek állt, a december 30-án este megjelent 1819/2019. számú kormányhatározat üdvözli, hogy a fővárosi közgyűlés egyhangúlag támogatta a 2023-as atlétikai világbajnokság megrendezését és az atlétikai központ megvalósítását, egyúttal megállapítja, hogy a fővárosi közgyűlés által megszavazott feltételek egybeesnek a kormány szándékaival, ezért ezeket
„elfogadja és támogatólag megerősíti”.
(hvg.hu)
Karcos vélemény Győrfi Pál utódlása kapcsán.

A magyar eszközök most immunisak a globális válságra – Klasszis Podcast
Uniós pénzek, hozamok és a hatékonyság csapdája – Klasszis Podcast
Így néz ki a kormány célkeresztjébe került bizalmi vagyonkezelői piac
Új korszak a magyar alternatív befektetéseknél, lebomlanak a falak a lakosság előtt – Klasszis Podcast
Vége a korlátoknak: Új korszak indul a magyar alternatív befektetéseknél




