1p
A japán jegybank a gyenge gazdasági teljesítmény és a romló növekedési kilátások miatt folytatja az erőteljes monetáris lazítást.

A japán jegybank tisztában van annak fontosságával, hogy a gazdaság a lehető leghamarabb felülkerekedjen a defláción, és fenntartható növekedési pályára lépjen megfelelő árstabilitás mellett - közölte a jegybank elnöke, aki hangsúlyozta: az árszint éves összevetésben jelenleg stagnál, amely mérsékelt előrelépést jelent az elmúlt időszak árcsökkenéséhez képest.


Sirakava Maszaki közölte, hogy az ország exportteljesítménye és ipari termelése csökken, amelynek fő okaként az európai adósságválság és a Kínával szembeni politikai feszültségek okozta tengerentúli keresletmérséklődést nevezte meg. A tőkebefektetések mértéke alacsony, és a gazdasági szereplők várakozásai is "óvatosak" - tette hozzá. A jegybank most közzétett negyedéves értékelésében az ország 9 régiójából 8-ra vonatkozóan lefelé módosította.


A tokiói kormány, amely a múlt héten 20 ezer milliárd jenes gazdaságélénkítő csomagot jelentett be, korábban többször is újabb erőteljes monetáris lazítóintézkedéseket sürgetett a jegybank részéről, amely a múlt évben többször növelte eszközvásárlási programjának mértékét. Abe Sindzó miniszterelnök 2 százalékos inflációs cél meghatározását várja a nemzeti banktól, amelyet a kabinet és a jegybank közös nyilatkozatban rögzíthet a japán monetáris tanács jövő heti ülésén.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Az évszázad gólja és a szigetekért vívott háború: Anglia és Argentína viszonya a pályán kívül is feszültséggel teli
Vámosi Ágoston | 2026. július 13. 19:23
Öt emlékezetes világbajnoki mérkőzés után ismét egymás ellen küzd az angol és az argentin válogatott, ezúttal a döntőért. A fogadóirodák az angolok mellett állnak, a csapatuk pedig az öt legértékesebb játékos nélkül is többet ér az argentin válogatottnál a Transfermarkt szerint. De ki a legértékesebb játékos, miért fontos a kivásárlási záradék, és hogyan mondhat könnyedén nemet egy csapat, amikor 150 millió eurót ajánlanak az argentin csatáráért?
Makro / Külgazdaság Megkapta az igent az alaptörvény módosítása, Sulyok Tamás hamarosan búcsúzhat
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 18:35
Átment a módosítás.
Makro / Külgazdaság A nap képe: Kátai-Németh Vilmos nem mindennapi fotóval vágott vissza
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 14:26
A miniszter a Facebookon tette közzé a képet a Tisza Párt frakciójáról.
Makro / Külgazdaság Ennek az adatnak Putyin sem örülhet
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 14:01
Oroszországban gyorsult az infláció havi és éves szinten júniusban a statisztikai hivatal adatai szerint.
Makro / Külgazdaság Visszhangzik a magyar sajtó a 107 eurós törölközőtől – valóban drágább a horvát tengerpart a Balatonnál?
Vámosi Ágoston | 2026. július 12. 16:49
Miután tavaly végigfutott a délszláv hírportálokon, a napokban Magyarországon is megjelent a dubrovniki boltban készült videó, amelyen egy csomag törölköző 107 euróba kerül. A Privátbankár megnézte a szállások és a vendéglátóhelyek árait, és annak a boltnak az akciós újságját is, ahol a felvételt készítették.
Makro / Külgazdaság A legjobb hír érkezett meg Brüsszelből, sokan erre vártak
Privátbankár.hu | 2026. július 10. 13:49
Bréking: az imént kapta meg Magyarország uniós újjáépítési terve az uniós pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását!
Makro / Külgazdaság Euró: nem jó hír a Tisza-kormánynak – egyetlen kritériumnak sem felel meg Magyarország
Czwick Dávid | 2026. július 10. 11:42
Lesújtó képet fest az Európai Központi Bank friss konvergenciajelentése Magyarországról. Már csak öt ország szerepel a jelentésben, ennyien maradtak az uniós csatlakozó tagállamok közül, amelyek vállalták az euró valamikori bevezetését. Közöttük Magyarország a szégyenpadon csücsül, más régiós tagállamok legalább részsikereket tudtak felmutatni. 
Makro / Külgazdaság Komoly befektetést jelentett be a Micron
Privátbankár.hu | 2026. július 10. 08:46
A cég közölte, hogy 3 milliárd dollárt fektet be az Egyesült Államok félvezetőipari ellátási láncának megerősítésébe.
Makro / Külgazdaság Brüsszelben küzd az uniós pénzekért Kármán András
Privátbankár.hu | 2026. július 10. 07:04
Az uniós pénzügyi vezetőkön múlik minden.
Makro / Külgazdaság Kilőtt az M1 nézettsége az adásszünet után
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 19:25
A fekete-fehér felirat alatti nézettséget nem tudták mérni, de kétmillió környékére becsülik.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG