2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Nem arról van szó, milyen kvótáink vannak és miről vitatkozunk, hanem arról, mit teszünk a következő évtizedekben, hogy jelentősen csökkentsük a menekültek mozgását - monda Sigmar Gabriel Prágában.

"Nem arról van szó, milyen kvótáink vannak és miről vitatkozunk, hanem arról, mit teszünk a következő évtizedekben, hogy jelentősen csökkentsük a menekültek mozgását. Míg mi Európában arról vitatkozunk, hány menekültet fogadunk be, addig Afrikában egyre több ember mozdul meg, mert életkörülményeik katasztrofálisak" - mondta újságíróknak a német diplomácia vezetője, miután tárgyalásokat folytatott vendéglátójával Lubomír Zaorálek cseh külügyminiszterrel.

Felhívta a figyelmet arra, hogy időközben a Földközi-tenger, amelyen keresztül a menekültek Európába igyekeznek, "egyre nagyobb temetővé válik". Sigmar Gabriel és Lubomír Zaorálek a találkozó után elismerték, hogy a menekültprobléma megoldását Németország és Csehország továbbra is eltérő módon képzeli el. Prága, és az egész visegrádi csoport, továbbra is határozottan elutasítják a menekültek elosztását kvóták szerint.

Sigmar Gabriel. Kép forrása: EPA

"Álláspontjaink valószínűleg eltérnek egymástól, de értékes, hogy készek vagyunk erről tárgyalni. Csehország tudatában van annak, hogy a problémát közösen kell megoldani. Számos dolog van, amiben egyetértünk" - nyilatkozta a cseh diplomácia irányítója.

A mostani tárgyalások alapján "jobban és mélyebben megértettem", miért utasítja el a cseh a fél a kötelező kvótákat - fejtette ki Sigmar Gabriel. Zaorálek állítólag részletesen elmagyarázta neki, miért tekintik a csehek a kvótákat beavatkozásnak nemzeti szuverenitásukba.

Zaorálek leszögezte: Csehország nem a kvótákra összpontosít, hanem arra, hogy minél hatékonyabb és nagyobb segítséget küldjön azokra a területekre, ahonnan a menekültek Európába igyekeznek. A cseh kormány a héten újabb támogatásokról döntött - jegyezte meg a miniszter.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Felfoghatatlan összeg nyomába indul az NVVH, Unger Anna első interjúját adta elnökként
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 19:43
Arról is beszélt, miért tarthatnak egyes eljárások akár hat évnél is tovább.
Makro / Külgazdaság Az NVVH elnöke és helyettese is 24 órás rendőri védelmet kap
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 17:42
Éjjel-nappal vigyáznak Unger Anna Rózára és Tasnády Katalinra.
Makro / Külgazdaság Csökkent a dízelár, de a benzinesek nem örülhetnek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 16:36
A dízel nagykereskedelmi ára változatlan marad, a benziné emelkedik szombaton.
Makro / Külgazdaság Olasz sztárcsapatok lesznek a Ferencváros ellenfelei az Európa Ligában
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 14:11
Kisorsolták az Európa Liga 2026-27-es kiírásában a ligaszakasz párosításait, a Ferencváros két olasz nagycsapattal is szembenézhet a következő időszakban.
Makro / Külgazdaság Napokon belül Budapestre jön az Európai Tanács elnöke
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 13:17
António Costa Magyar Péterrel tárgyal, a fő kérdés az Európai Unió következő hosszútávú költségvetése lesz.
Makro / Külgazdaság Unger Annát megválasztotta a tiszás kétharmad
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 12:55
Ő lett a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal elnöke.
Makro / Külgazdaság Júliusban is gyenge maradt a külső kereslet
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 10:51
Egyre kevesebb marad a külkereskedelmi többletből.
Makro / Külgazdaság Júliusban megint több volt a temetés, mint a születés
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 08:59
Júliusban 6197 gyermek született, 8,2 százalékkal, 551-gyel kevesebb, mint 2025 júliusában.
Makro / Külgazdaság Egyre kevesebben dolgoznak és több a munkanélküli Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 08:30
A munkanélküliek száma 222 ezer fő a KSH szerint.
Makro / Külgazdaság Tordai Bence szerint nyomozás indult Paks 2 miatt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 19:12
Hűtlen kezelés gyanújával nyomoz a rendőrség. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG