3p
Az sem baj, ha sérült az utalvány, mert a Magyar Államkincstárnál be lehet cserélni, ezt a postafiókban kell kérnie a címzettnek.

Érdemes váratlan vendégre számítani mától a nyugdíjas háztartásokban, a postás ugyanis már ma kézbesítheti a rezsiutalványokat. A három darab, egyenként 3000 forint értékű utalványt a gáz- illetve az áramszámlák rendezésére lehet fordítani - írja az mfor.hu.

A Magyar Posta tájékoztatása szerint a kézbesítésre szeptember 2. és 30. között kerül sor. Az utalványokat 2020 március 31-ig lehet felhasználni.

A jogszabályi előírásoknak megfelelő rezsiutalványt - amely gyűrődhet, lehet foltos, beszakadhat a széle, ha a biztonsági kódok leolvashatók, akkor felhasználható - minden sárga és fehér csekk szolgáltatás ellátását végző posta elfogadja. (Akkor sincs baj, ha sérült az utalvány, ilyenkor a Magyar Államkincstártól kehet kérni cserét a postafiókokban.) A papírt nem lehet pénzre váltani, csak a rezsi kifizetésére használható fel és csak magánszemély számlájára fordítható. A szolgáltatói kör is meghatározott, az NKM Energia Zrt., az Elmű-Émász társaságcsoport és az E.ON, mint kedvezményezett számlatulajdonosok részére történhet csak befizetés.

Fontos, hogy bár a posta érintettenként három utalványt kézbesít, a felhasználást ebben a tekintetben nem korlátozza a jogszabály. Egyszerre akár három darabnál is több utalványt lehet fizetéskor felhasználni, egy vagy több csekk esetében. Annyi a kikötés, hogy a számlák összege nem lehet kisebb az utalványok összegénél. Ha pedig több, akkor a különbözetet csak készpénzzel lehet rendezni.

Vagyis az utalványokat nem csak a címzettek használhatják fel, azt oda lehet ajándékozni rokonnak, ismerősnek. Erre egy példa lehet, amit ebben a cikkben bemutattunk, hogy a nyugdíjas a gyerekeivel és unokáival él együtt egy háromgenerációs háztartásban, és a számlák nem az utalvány címzettjeinek nevén vannak. Ilyen esetben nem vész el az utalvány, azzal fizethet a számla tulajdonosa.

Akik utalással rendezik rezsiszámlájukat, azoknak a szolgáltatójuknál kell jelezniük, hogy fel akarják használni a korábbi Erzsébet-utalványok papírjára nyomott utalványt. Itt sem akadály, ha nem a címzett intézkedik, a jogszabály alapján meg lehet kérni ismerőst, hogy eljárjon az esetleg mozgásképtelen vagy beteg nyugdíjas helyett.

Kimaradnak viszont a fűtésszámla rendezést lehetővé tévő juttatásból a fával, szénnel tüzelők, de náluk is van jó eséllyel villany, így arra elkölthetik az utalványt.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Befékeztek az euróval rendelkező országok
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 18. 12:34
Az euróövezet külkereskedelmi többlete a vártnál kisebb lett júniusban.
Makro / Külgazdaság Durván felborult az ukrán-kínai egyensúly
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 18. 12:01
Míg az ukránok több mint 50 százalékkal kevesebbet exportáltak Kínába, addig az importjuk 25 százalékkal nőtt.
Makro / Külgazdaság Bejött a Harcosok Klubja? Közelebb került a Fidesz a Tiszához
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 18. 11:14
Az Idea Intézet legfrissebb közvélemény-kutatása azt is kimutatta, hogy amennyiben a nyár közepén parlamenti választásokra került volna sor Magyarországon, akkor valószínűleg hárompárti parlament alakult volna, mert a két „nagy” párton kívül csak a DK érte volna el a frakcióalapításhoz szükséges 5 százalékos parlamenti küszöböt.
Makro / Külgazdaság Már Svájc se a régi?
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 18. 10:44
Csökkent a helvétek ipari termelése.
Makro / Külgazdaság Tovább csökkenhetnek az árak a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 18. 09:47
Már ha érvényesítik a nagykereskedők lépését.
Makro / Külgazdaság Visszaszivároghat a szankcionált külföldi energetikai multi Oroszországba
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 18. 08:34
Egy új orosz rendelet teszi lehetővé az Exxon visszatérését.
Makro / Külgazdaság Valami történt Pakson: hiba az egyik reaktorblokknál
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 17. 12:05
Közleményt tett közzé weboldalán vasárnap késő délelőtt az Országos Atomenergia Hivatal.
Makro / Külgazdaság Trump tényleg megbünteti azokat, akik Oroszországgal üzletelnek?
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 17. 08:02
Az amerikai kereskedelmi tárgyalók augusztus 25-29-re tervezett újdelhi látogatását lemondták, ami késlelteti a tervezett kétoldalú kereskedelmi megállapodásról szóló tárgyalásokat – jelentette szombaton az indiai üzleti és pénzügyi hírhálózat, az NDTV Profit.
Makro / Külgazdaság Fontos hírt kapott Magyarország szomszédja
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 16. 13:22
Megerősítette Románia hosszú futamidejű, devizára denominált szuverén kötelezettségeinek „BBB-” besorolását a Fitch Ratings.
Makro / Külgazdaság Miközben Trump már Putyinra melegít, fontos adatok érkeztek az amerikai gazdaságról
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 15. 18:02
Az amerikai fogyasztói hangulatindex romlott, az ipari termelés csökkent, a kiskereskedelmi forgalom ugyanakkor nőtt.    
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG