2p

Hétfőn ülésezett a Gazdaságvédelmi Operatív Törzs, ahol átfogó intézkedésekről született döntés - jelentette be ezt a pénzügyminiszter Facebook-oldalán.

A Gazdaságvédelmi Operatív Törzs ülése után Varga Mihály pénzügyminiszter egy Facebook-oldalán közzétett videóban számolt be az ülésen meghozott döntésekről. Mint mondta: olyan átfogó adóügyi könnyítésekről határoztak most, amelyek érdemben tudnak hozzájárulni a vállalkozások működéséhez és csökkentik a háztartások terheit is.

A könnyítésnek három alappillére van, melyek egyébként is évek óta az adópolitika fókuszai Varga Mihály szerint, a koronavírus-járvány azonban most felgyorsította ezeket a döntéseket:

  • adócsökkentés,
  • adminisztáricó egyszerűsítés
  • és befektetésösztönzés.

A konkrét intézkedések a következők:

  1. Jövőre még kedvezőbbé válik a kisvállalati adó. Miután tavasszal már döntöttek arról, hogy az adó kulcsa 13-ról 12 százalékra fog mérséklődni, most a bevételi értékhatár megduplázásáról döntöttek. 2021-től tehát már 3 milliárd forintig lehet élni a kisvállalati adóval.
  2. Mintegy 1,5 millió államigazgatási ügy intézése válik majd ingyenessé, amivel 5 milliárd forint maradhat a családoknál, egyben az ügyintézés is gyorsabbá válik majd.
  3. A Gazdaságvédelmi Operatív Törzs döntése alapján 2021 második félévétől az adóhivatal minden cégnek elkészíti az áfabevallását.
  4. Befektetésösztönző intézkedésként ismertette a pénzügyminiszter, hogy eltörlik a cégeknek a fejlesztési tartalék 10 milliárd forintos felső határát.
  5. Végül javaslatot tesznek arra is, hogy az összes járványügyi szűrővizsgálat adómentes legyen. Ezzel tesztenként 7000 forint spórolható meg.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Először döntöttek a kamatokról Varga Mihályék a választás óta
Privátbankár.hu | 2026. április 28. 14:01
Első kamatdöntő ülését tartotta a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az április 12-i választás és a Tisza Párt kétharmados győzelme óta. A jegybank a politikai változás ellenére nem módosított a 6,25 százalékon álló alapkamaton.
Makro / Külgazdaság Még drágább lesz a tankolás szerdától
Privátbankár.hu | 2026. április 28. 10:47
Persze csak annak, aki piaci áron tankol.
Makro / Külgazdaság Fontos hírt közölt a 4iG
Privátbankár.hu | 2026. április 28. 06:58
A felek közös célja az európai piaci jelenlét további erősítése.
Makro / Külgazdaság Széthúznak az uniós intézmények, és ezt a gazdák és a leszakadó térségek bánhatják
Vámosi Ágoston | 2026. április 28. 05:59
Az Európai Parlament azt szeretné, ha még ebben az évben véglegessé válna az Európai Unió 2028 és 2034 közötti költségvetése. A tervei azonban nagyságrendekkel többe kerülnének, mint az Európai Bizottságé. A legnagyobb különbség a mezőgazdasági támogatások és a felzárkóztatáshoz szükséges források területén van, amelyeket a Bizottság jelentősen visszavágna a versenyképességre hivatkozva.
Makro / Külgazdaság Versenyfutás az idővel: mennyi pénzt szerezhetnek vissza Magyar Péterék Brüsszelben?
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 19:06
Még meg sem alakult az új kormány, leendő képviselői máris tárgyalnak a belga fővárosban arról, hogyan lehetne feloldani a távozó Orbán-kormány jogállam-ellenes lépései miatt befagyasztott eurómilliárdokat. Az idő ugyanis szorít, augusztus 31-éig teljesíteni kell az Európai Bizottság által szabott feltételeket, december 31-éig pedig le is kell zárni a kifizetéseket. Ezt járta körül a Trend FM-ben hétfő délelőtt főszerkesztőnk, Csabai Károly, aki az adás második részében a hazai ár- és kamatstopok lehetséges jövőjéről is beszélt.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter és Vitályos Eszter is helyet kap a Fidesz padsoraiban
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 16:36
Megalakult a Fidesz frakciója.
Makro / Külgazdaság Negatívról stabilra – döntött a hitelminősítő
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 13:37
Jó hírt kapott a kínai gazdaság.
Makro / Külgazdaság Mosolyt csalt Magyar Péter arcára Mészáros Lőrinc
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 13:17
Itt a válasz a hétfői levélre.
Makro / Külgazdaság Ukrán segítséggel épülne a lengyel drónarmada
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 12:58
Kell az ukránok szakértelme.
Makro / Külgazdaság Hiába a fölényes Tisza-siker, Varga Mihályék még nem lazíthatnak
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 12:49
Ezt mutatja a Monetáris Tanács keddi kamadöntése előtt az Mfor Elemzői Konszenzus.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG