2p

Elnöki beiktatása után két hónapon belül állampolgárságot kapnak az illegális bevándorlók - jelentette be Joe Biden, az Egyesült Államok várható elnöke az NBC televíziónak kedden este adott interjújában.

Biden hangsúlyozta: már elnöksége első száz napjában kötelezettséget vállal az állampolgárság megadására mintegy 11 millió illegális bevándorlónak, és az erről szóló törvénytervezetet átküldi a kongresszusnak. Kifejtette azt is, hogy elnöksége első száz napjának legfontosabb feladata a bevándorlási reform megvalósítása és a koronavírus-járvány gazdasági következményeinek enyhítését célzó csomagterv elfogadtatása lesz. Részletekkel is szolgált.

Joe Biden egy kampányrendezvényen Des Moinesben (Iowa) 2020. február 3-án. EPA/JIM LO SCALZO
Joe Biden egy kampányrendezvényen Des Moinesben (Iowa) 2020. február 3-án. EPA/JIM LO SCALZO

Ígéretet tett rá, hogy jelentős mértékben megnöveli az Egyesült Államokba befogadandó menekültek számát. Donald Trump, a hivatalban lévő republikánus elnök 15 ezer főben szabta meg az évente befogadható menekültek számát, Biden most azt ígérte, hogy ezt a kvótát évi 125 ezer főre emeli. Eltörli a Trump-kormányzat azon tiltó rendelkezését is, amelynek értelmében meghatározatlan időre felfüggesztették a beutazást azokból az országokból, amelyeket a terrorizmus melegágyának minősítettek.

A politikus azt mondta, hogy korrigálni fogja, illetve semmisnek mondja ki azokat a korábbi, Trump által hozott elnöki rendeleteket, amelyek szerinte kártékonyak voltak, és - úgy fogalmazott - "jelentékenyen befolyásolták a klímaviszonyok romlását, és ezzel egészségtelenebbekké tettek bennünket".

Az interjúban Biden megerősítette, hogy megkezdődött a hatalom átadásának folyamata, s a jelenlegi elnök nemzetbiztonsági csapata már meg is kereste az ő munkatársait. Korábban - még kedden délután - újságíróknak azt is megerősítette, hogy naponta megkapják majd a szigorított titkosítású hírszerzési jelentéseket is. Biden hangsúlyozta: "ez nem egy harmadik Obama-ciklus lesz, mert... teljesen más a világ ma, mint az Obama-Biden adminisztráció idején volt".
 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kemény lépésre készül a Tisza: befagyasztanák a polgármesterek fizetését
Privátbankár.hu | 2026. június 19. 17:32
Benyújtottak egy javaslatot, a főpolgármester is érintett lehet.
Makro / Külgazdaság Sulyok Tamás aláírta: Orbán Viktor soha többet nem töltheti be ezt a tisztséget
Privátbankár.hu | 2026. június 19. 14:15
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását és elrendelte a Magyar Közlönyben való kihirdetését – közölték az államfő Facebook-oldalán pénteken. Az aláírt módosítókat tartalmazó Magyar Közlöny nem sokkal péntek délután kettő óra előtt meg is jelent.
Makro / Külgazdaság Elképesztő áresés jön a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. június 19. 12:24
Szombaton folytatódik a csökkenő tendencia a hazai benzinkutakon.
Makro / Külgazdaság Kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás: éleződik a piaci verseny
Privátbankár.hu | 2026. június 19. 09:58
Az idei I. negyedév végén átlagosan 55 407 forintot fizettek a normál használatú egyedi személyautók üzembentartói.
Makro / Külgazdaság Eurostat: Ismét Magyarország az Európai Unió legszegényebb országa
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 17:40
Frissültek a tényleges egyéni fogyasztásra vonatkozó adatok: a tavalyi számok alapján még Lettország előtt állt Magyarország, a friss adatok szerint már nem. A két tagállam holtversenyben osztozik a sereghajtó pozíción. 
Makro / Külgazdaság Erről tárgyalt az Európai Parlament elnökével Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 14:25
A Magyarországgal szembeni, 7-es cikkely szerinti eljárást belátható időn belül lezárhatják.
Makro / Külgazdaság Újabb fontos döntéseket hozott a kormány – itt vannak a bejelentések
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 14:04
Csütörtökön 11 órától tartották a kormányszóvivői sajtótájékoztatót, amelyen ismét kormánydöntésekről, valamint az uniós pénzek hazahozatalának állásáról is szó esett.
Makro / Külgazdaság Kulcsfontottságú rendeletet adott ki a kormány az uniós forrásokról
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 13:50
A Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszközből (RRF) 3680 milliárd forint jut Magyarországnak. Ennek a felhasználásáról hónapokon belül dönteni kellene, de a kormány talált módot arra, hogy ne kelljen kapkodni.
Makro / Külgazdaság Energianagyhatalom lehet Magyarország, ezt kell hozzá tenni
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 13:30
Magyarország hosszabb távon a közép-európai energiakereskedelem meghatározó szereplőjévé válhat, ha a tárolási és hálózati infrastruktúra fejlesztése lépést tart a termelés bővülésével – írta a GKI Gazdaságkutató Zrt. legújabb elemzésében.
Makro / Külgazdaság Fellélegzett az olajpiac, de ekkor nyugodhat meg igazán
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 13:10
Az Arab-öböl menti államok olajtermelése valószínűleg októberre helyreáll, de a Hormuzi-szoroson áthaladó szállítmányok mennyisége így sem haladja meg a háború előtti szint 70 százalékát – vélik az amerikai Goldman Sachs bank szakértői, akiket a Bloomberg idézett csütörtökön.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG