2p

A Frankfurter Allgemeine Zeitung írása szerint Varga Judit most mondta először, hogy hajlandóak a jogállamisági feltételekről tárgyalni.

Az EU igazságügyi biztosa megerősítette, hogy rendszerszintű gondok vannak a magyar és a lengyel demokráciával, sőt szerinte Magyarországon az utóbbi egy évben tovább romlott a helyzet, idézte a német lapban megjelenteket a hvg.hu. Didier Reynders a Frankfurter Allgemeine Zeitungnak elmondta, hogy a napokban találkozott Varga Judit igazságügyi miniszterrel, aki most először jelezte, hogy kormánya hajlandó tárgyalni a jogállami kérdésekről. Az is kedvező fejlemény, hogy a magyar Alkotmánybíróság úgy döntött: nem vonja kétségbe az Európai Bíróság joghatóságát.

Varga Judit eddig egészen mást állított. Fotó: Facebook / Varga Judit
Varga Judit eddig egészen mást állított. Fotó: Facebook / Varga Judit

Ezenfelül a magyar fél jelenleg együttműködik az Európai Ügyészséggel, és először vannak arra utaló jelek, hogy esetleg a csatlakozásról is szó lehet. Majd meglátjuk, hogy mi lesz a vége, ám biztos, hogy a támogatások segítségével az unió hatékony nyomást tud kifejteni – állapította meg a politikus.

Reynders hangsúlyozta, hogy ezzel párhuzamosan visszaköszön az a forgatókönyv is, hogy az Orbán-kabinet visszautasítja az Európai Bizottság kifogásait és azt állítja, hogy minden a legnagyobb rendben. Szerinte olyan konkrét reformjavaslatok kellenek magyar részről, amelyek számot vetnek a brüsszeli aggályokkal. Ez épp úgy vonatkozik a hosszú távú költségvetésre, mint az újjáépítési csomag felhasználására. Emellett az EU természetesen oda fog figyelni az ígéretek betartására is.

 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ausztriában sincs kolbászból a kerítés: több mint egyéves csúcsra pörgött az infláció
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 1. 15:46
Ausztriában a fogyasztói árak éves növekedési üteme 3,5 százalék, tavaly április óta a leggyorsabb volt júliusban, miután júniusban 3,3 százalékos emelkedést jegyeztek fel – derült ki az osztrák statisztikai hivatal (Bundesanstalt Statistik Österreich – STAT) pénteken közzétett adataiból.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter bejelentette, hogy mit lépnek a nagy vámmegállapodásra
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 1. 15:16
A kormány munkacsoportot hozott létre tíz stratégiai partnervállalattal az amerikai-európai vámmegállapodás negatív következményeinek kiküszöbölése érdekében – jelentette be a tárca közlése szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Budapesten.
Makro / Külgazdaság Kiosztott 45 milliárd forintot a kormány
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 1. 12:51
45 milliárd forintot már kifizettek.
Makro / Külgazdaság Sokan örülhetnek, újabb európai nagyvárosba indít járatot a Wizz Air
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 1. 12:17
Az első menetrend szerinti járat 2025. október 28-án indul.
Makro / Külgazdaság Infláció a kutakon, még drágább lesz a tankolás
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 1. 10:32
A héten szombaton tovább emelkednek a hazai üzemanyagárak.
Makro / Külgazdaság Aggasztó jelek: gyengélkedik a magyar ipar
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 1. 09:29
A beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított júliusi értéke: 50,7.
Makro / Külgazdaság Volt jegybankelnök: Jobb az óvatosság
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 1. 09:05
Bod Péter Ákos a hitelezési folyamatokat mutatta be közelebbről.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor élőben jelentette be: két új akcióterv jön
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 1. 08:47
Az állami médiában beszélt a miniszterelnök.
Makro / Külgazdaság Megdöbbentő adatot közölt a KSH a lakásépítésekről
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 1. 08:33
Nagyon kevés új lakás épül, főleg vidéken.
Makro / Külgazdaság Mit ártott Donald Trumpnak a szélenergia?
Litván Dániel | 2025. augusztus 1. 05:59
Elképesztő állításokkal támadta a szélenergiát az amerikai elnök még az Ursula von der Leyennel folytatott vámtárgyalásokon is. De mi igaz abból, amit mond, és miért zavarják ennyire a szélerőművek?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG