2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Mit lép erre Minszk?

Az Egyesült Államok vízumkorlátozásokkal sújtott 25 személyt, köztük fehérorosz parlamenti képviselőket, amiért "aláássák a demokráciát" a külföldre szökött Szvjatlana Cihanouszkaja volt elnökjelölt és más ellenzékiek elleni, politikai indíttatású perekkel - jelentette be kedden Antony Blinken amerikai külügyminiszter.

Antony Blinken amerikai külügyminiszter egyértelműen fogalmazott. Fotó: MTI/EPA/Robert Ghement
Antony Blinken amerikai külügyminiszter egyértelműen fogalmazott. Fotó: MTI/EPA/Robert Ghement

Antony Blinken szerint a szankciós listára azért kerültek fel képviselők is, mert szerepet játszottak annak a törvénymódosításnak az elfogadásában, amely lehetővé teszi, hogy a terrorizmusért elítélteket halálbüntetéssel sújtsák. A tárcavezető kiemelte, hogy ilyen vádak alapján próbálják meg elhallgattatni az ellenzéket az országban.

Hozzátette, hogy a képviselők közül egyesek olyan elnyomó jellegű intézkedéseket is támogattak, mint például a szélsőségességgel vádolt, de külföldön tartózkodó fehéroroszok állampolgárságának megvonása, illetve "a Fehéroroszországgal szemben barátságtalan cselekményeket" elkövetők helyi vagyonának elkobzása.

"Nem fogjuk tétlenül nézni, ahogy ez a rezsim tovább zaklatja és elnyomja a békés tüntetőket, a demokratikus ellenzéket, újságírókat, szakszervezeti tagokat, aktivistákat, jogvédőket és a fehérorosz lakosságot" - hangoztatta Antony Blinken.

Szvjatlana Cihanouszkaja ellen kedden kezdődött meg Minszkben - távollétében - a bírósági eljárás, amelyet a Litvániába menekült ellenzéki vezető bohózatnak, illetve showműsornak nevezett. További négy, ugyancsak külföldre menekült ellenzéki politikus - Szvjatlana Cihanouszkaja korábbi kampánymenedzsere, Marija Moroz, illetve az ellenzéki koordinációs tanács három elnökségi tagja, Olha Kovalkova, Paval Latuska és Szjarhej Dilevszki - ügyét is ebben a perben tárgyalják.

A 2020-as fehérorosz elnökválasztáson az ellenzék szerint meghamisították az eredményeket, és jelöltjük, Szvjatlana Cihanouszkaja legyőzte az országot csaknem három évtizede uraló Aljakszandr Lukasenkát. Szvjatlana Cihanouszkaja a választást követően az ellenzék több vezető tagjával együtt külföldön keresett menedéket, miközben a hatóságok több mint 35 ezer embert őrizetbe vettek, köztük számos ellenzékit. A Vjaszna fehérorosz jogvédő szervezet szerint jelenleg több mint 1400 politikai fogoly ül fehérorosz börtönökben.

(MTI)
 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Becsörtet a Tűz Ló, de előtte még megpihen a világgazdaság
Imre Lőrinc | 2026. február 18. 05:44
Amilyen mozgalmasan indult az év a világgazdaságban, olyannyira lelassulhatnak az események a következő néhány hétben. Beköszöntött ugyanis a kínai holdújév, ami fennakadásokat okozhat a globális értékláncokban. Kínában nemcsak a Tűz Ló éve veszi kezdetét, hanem az új ötéves terv is, ami a korábban megszokotthoz képest gyengébb növekedési számokat hozhat magával.
Makro / Külgazdaság Hidegzuhany Németországban – túl nagy volt a várakozás
Privátbankár.hu | 2026. február 17. 13:09
Németországban és az euróövezetben is romlottak a gazdasági várakozások februárban. 
Makro / Külgazdaság Kiderült, hogyan változnak az árak a kutakon
Privátbankár.hu | 2026. február 17. 10:58
Stabilak a hazai üzemanyagárak.
Makro / Külgazdaság Kiderült, mennyit köszönhet a magyar gazdaság a Nestlének
Privátbankár.hu | 2026. február 17. 09:58
Adók és járulékok befizetése által 13,5 milliárd forinttal növeli a magyar költségvetés bevételeit.
Makro / Külgazdaság A vezérigazgatók bíznak cégük idei növekedésében
Privátbankár.hu | 2026. február 17. 07:00
21 országban 1200 döntéshozó részvételével készült nemzetközi felmérés.
Makro / Külgazdaság Felszabadítaná a Mol az olajtartalékot, a kormányhoz fordultak
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 17:52
Indokoltnak látják.
Makro / Külgazdaság Brutális számok: Putyin vasmarka is kevés lehet, hogy ezt megfogja
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 12:28
Hiába az erőskezű vezető, úgy néz ki lejtőre került az orosz gazdaság.
Makro / Külgazdaság Zelenszkijék miatt Szijjártó Péternek azonnali segítség kell
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 07:29
Szorít az idő, az újraindítás elmaradt, ezért üzent a magyar külügyi vezető.
Makro / Külgazdaság A héten kiderül, mennyit kerestünk 2025-ben
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 16:01
A jövő héten közli a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a keresetek tavaly decemberi és a lakásépítések, építési engedélyek tavalyi I-IV. negyedévi statisztikáit.
Makro / Külgazdaság Újabb akadály hárult el az Ukrajnának nyújtandó hitel elől?
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 16:41
Megegyezett az ukrán kormány és az IMF.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG