3p

Egy svájci lap szerint nem őrizték megfelelően II. Erzsébet királynő végrendeletét, mert több részlet is a nyilvánosságra került. Ezek szerint András hercegre a botrányai miatt semmit nem hagyott

Még el sem temették II. Erzsébetet, de már most azt találgatják, hogy a királyi család mely tagjai részesülhetnek mesés örökségéből. A famíliától származó végrendeletek mindegyikét szigorúan bizalmasan kezelik, lepecsételik és egy széfben tartják. A bíróság nemrég döntött arról, hogy kilencven éven át kell lakat alatt tartaniuk az iratokat. Legutóbb Fülöp hercegé, most pedig II. Erzsébeté került be a széfbe, ahol már harminc végrendelet található. 

Mélységesen megbántódott András hercegen a királynő. Fotó: Depositphotos
Mélységesen megbántódott András hercegen a királynő. Fotó: Depositphotos

Egy svájci lap, a Schweizer Illustrierte szerint azonban valahogy mégis kiszivárgott II. Erzsébet végakarata, amelyben a következők állnak: 

  • Katalin hercegné örökölte a királynő ékszereinek nagy részét,
  • Harry herceg és Meghan Markle megkapta a Frogmore Cottage-ot, ahol már korábban is laktak,
  • Vilmos herceg és családja kapja a Windsor-kastélyt (ezen a birtokon élnek jelenleg is, az Adelaide Cottage-ban).

A felsorolásból nem csak a királynő többi gyermeke, de András herceg is kimaradt, aki nem kevés álmatlan éjszakát okozott a királyi családnak. II. Erzsébet fiát összefüggésbe hozták az emberkereskedelem miatt rács mögé került Jeffrey Espteinnel. Sőt egy amerikai nő, Virginia Roberts Guiffre szexuális zaklatással vádolta meg, bírósági ügy lett belőle, azonban mire sor került volna az esküdtszék előtti tárgyalásra, sikerült peren kívül megegyezniük. Addigra viszont II. Erzsébet már komoly döntést hozott az ügyben, és elvette András hercegtől katonai címeit, illetve királyi rangjait, amelyeket azóta sem kapott vissza.

Tehát nem lenne meglepő, ha a királynő kizárta volna őt a végrendeletéből, de a kiszivárgott információk valójában nem említik a kedvezményezettek között Eduárd wessexi grófot sem, aki II. Erzsébet legfiatalabb gyermeke, vagy egyetlen leány gyermekét, Anna hercegnőt sem. 

A legnagyobb örökség mindenesetre természetesen legidősebb fiára, III. Károly királyra száll, akinek nejével, Kamilla királynéval együtt a Clarence házból be kell költöznie a Buckingham-palotába. A királyi rezidencia azonban jelenleg felújítás alatt áll, így minden bizonnyal ez a folyamat is el fog húzódni egy darabig.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Fejbe lőttek egy kiugró ukrán képviselőt - Putyin elutazott
Privátbankár.hu | 2023. december 6. 20:01
A szerdai az orosz-ukrán háború 651. napja volt. Esti hírösszefoglaló. 
Makro / Külgazdaság Kongatják a vészharangot: kemény lépésre szánta el magát az ENSZ főtitkára
Privátbankár.hu | 2023. december 6. 19:37
Ez egyértelmű jele annak, hogy nagyon nagy a baj.
Makro / Külgazdaság Csak hiszi a magyar kormány, hogy minden kérdést megválaszolt az uniós pénzekhez
Privátbankár.hu | 2023. december 6. 18:12
Hiába mondott mást a miniszter. 
Makro / Külgazdaság Óriási fegyverraktárat találtak Gázában
Privátbankár.hu | 2023. december 6. 16:55
Legalábbis az izraeli hadsereg beszámolója szerint.
Makro / Külgazdaság Svéd NATO-csatlakozás: ez kell ahhoz, hogy a törökök igent mondjanak
Privátbankár.hu | 2023. december 6. 16:16
A török elnök elismételte a feltételt.
Makro / Külgazdaság Csalódás: jött egy rossz hír Amerikából
Privátbankár.hu | 2023. december 6. 15:28
A munkaerőpiaci számok gyengébbek lettek a vártnál.
Makro / Külgazdaság Ebből baj lesz: Joe Biden történelmi mélypontra kerülhetett
Kollár Dóra | 2023. december 6. 15:01
December az amerikai politika szempontjából is jelentősnek bizonyult, ugyanis most jutottunk el arra a pontra, hogy kevesebb, mint egy év van hátra addig, míg választásokat rendeznek az Egyesült Államokban. A lecke tehát fel van adva Joe Bidennek – de mennyivel áll jobban vagy rosszabbul, mint elődei?
Makro / Külgazdaság Matolcsy Györgyék ezen nem vesztek össze
Privátbankár.hu | 2023. december 6. 14:47
Nem volt vita a Monetáris Tanács ülésén.
Makro / Külgazdaság Erdogan nemet mondott Izrael nagy tervére a Gázai övezetben
Privátbankár.hu | 2023. december 6. 14:31
A török elnök tiszteletlennek tartja a javaslatot.
Makro / Külgazdaság Putyin nem lesz boldog: csúnyán borsot törtek az orra alá
Privátbankár.hu | 2023. december 6. 13:40
Bár a svédeknek várniuk kell a NATO-csatlakozásra, addig nyélbe ütöttek egy másik megállapodást.
Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Munkatársakat keresünk!

Online lapcsaládunk bővítéséhez újságírókat, szerkesztőket keresünk.

Részletek

Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Professzionális online sales és marketing vezetőt keresünk!

Részletek

hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG