3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Dióhéjban ezek történtek az elmúlt órákban az orosz-ukrán háborúban.

  • Az Agence France-Presse szerint az orosz védelmi minisztérium helyi tűzszünetet hirdetett csütörtökön, hogy lehetővé tegye a civilek evakuálását Ukrajna ostromlott kikötővárosából, Mariupolból.
  • A Biden-kormányzat állítólag 180 millió hordó olaj kibocsátását fontolgatja a következő hónapokban a Stratégiai Kőolajtartalékból. Ha megerősítik, ez lesz a legnagyobb kiadás a tartalék 1974-es létrehozása óta.

Ukrán katonák egy megsemmisült orosz páncélozott harci jármű roncsa előtt a Kijevtől mintegy 400 kilométerre, délnyugatra fekvő Trosztyanecben. Fotó: MTI/EPA
Ukrán katonák egy megsemmisült orosz páncélozott harci jármű roncsa előtt a Kijevtől mintegy 400 kilométerre, délnyugatra fekvő Trosztyanecben. Fotó: MTI/EPA

  • A Fehér Ház szerint értesülései szerint Vlagyimir Putyin és tábornokai közötti feszültség van, mert az orosz elnök úgy érzi, saját hadserege félrevezette.
  • John Kirby, a Pentagon szóvivője egyetért azzal, hogy "az a tény, hogy Putyin nem feltétlenül érti teljesen, miért mondanak csődöt lyen mértékben az erői Ukrajnában, kicsit kellemetlen."
  • Az orosz katonák véletlenül lelőtték saját repülőgépeiket, és időnként megtagadják, hogy engedelmeskedjenek a parancsoknak – közölte a brit kiberhírszerző ügynökség, a GCHQ.
  • Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kétségbe vonja Oroszország azon állításait, miszerint enyhítik a harcokat országában, és ezt a keleti kitörési ágban, az ukrán Donbászban végrehajtott „új csapások” előfutárának nevezte.
  • Az orosz rubel árfolyama az ukrajnai háború kezdete körüli szintre emelkedett, ami kérdéseket vet fel a világhatalmak példátlan szankcióinak hatékonyságával kapcsolatban.
  • Oroszország továbbra is megengedi az európai országoknak, hogy euróval, és ne rubelekkel fizessenek a gázért, ahogyan korábban fenyegetőzött - mondta a német kormány.
  • Pénteken újra elkezdődnek az interneten a béketárgyalások Oroszország és Ukrajna között – közölte David Arakhamia ukrán tárgyaló.
  • A brit szankciós listán szereplő nyolc orosz oligarcha Vlagyimir Putyinnal való kapcsolata miatt „arany vízumot” kapott, hogy Nagy-Britanniában élhessen. Az Egyesült Királyság kormánya elismerte, hogy a személyek megkapták a jogot, hogy az Egyesült Királyságban éljenek, miután megígérték, hogy legalább 2 millió fontot fektetnek be a vitatott első szintű befektetői vízumrendszer keretében .
  • A Google fenyegetéselemző csoportjának jelentése szerint a közelmúltban orosz hackerek próbáltak behatolni a NATO hálózatába és néhány kelet-európai ország hadseregébeA jelentés nem tért ki arra, hogy mely hadseregek célpontjai voltak a Google által „hitelesítő adatokkal való adathalász kampánynak”, amelyet a Coldriver vagy Callisto nevű oroszországi csoport indított.
  •  Szlovákia a titkosszolgálatok információi alapján bejelentette, hogy kiutasít 35 orosz diplomatátAz EU-tagországok Belgium, Hollandia, Írország és Csehország egyaránt bejelentették a kémkedéssel gyanúsított orosz diplomaták kiutasítását.
  • Szergej Lavrov orosz külügyminiszter szerint Oroszország elfogadhatatlannak tartja az USA vagy a NATO katonai infrastruktúrájának jelenlétét az Afganisztánnal határos országokban – írja a Tass orosz állami sajtóorgánum.
  • Legalább egy évbe telhet, amíg Ukrajnában népszavazást tartanak a semlegességről - ez a háború befejezésének kulcsfontosságú orosz követelése - véli Ukrajna küldöttségének vezetője az Oroszországgal folytatott béketárgyalásokon.

(The Guardian és BBC)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Senki nem tudja, mi jöhet a magyar benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 15. 10:34
Jelenleg elképzelhetetlen, merre indulnak el az árak a következő napokban.
Makro / Külgazdaság Ketyeg az óra: a kormány hazahozna minden EU-s pénzt, felülvizsgálják a kiemelt beruházásokat
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 14. 17:44
Ezek voltak a kormányszóvivői tájékoztató legfontosabb témái.
Makro / Külgazdaság Megint sokkal drágább lesz a tankolás
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 14. 12:27
Ezúttal mindkét üzemanyagtípusnál jelentősebb emelés érkezik.
Makro / Külgazdaság Kapitány István döntött: kirúgta a Posta vezérét is
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 14. 11:29
Láng Géza utódját még keresik.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter: „Nem abból a kőbányából érkezik a paksi beruházásra a több tonna kő, amire sokan gondolnak”
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 17:30
Magyar Péter miniszterelnök és két szakember tartott sajtótájékoztatót a paksi helyzettel kapcsolatban. Arról is beszélt, hogy a két beruházásról döntöttek a Duna vízszintjének megemelése érdekében.  
Makro / Külgazdaság Mi vár az autósokra a benzinkutakon? Itt az előrejelzés
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 16:46
Péntekre sem érkezik újabb nagykereskedelmi árváltozás.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter: újra apadásnak indult a Duna
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 16:02
Erről a kormányzati tájékoztatón beszélt.
Makro / Külgazdaság Új fejlemény az MNB-botrányban: dokumentumokat adtak át az ügyészségnek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 15:02
Az előző jegybanki vezetés idején történt ügyben.
Makro / Külgazdaság Teljesen leálíltják Románia egyetlen atomerőművét a vízállás miatt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 11:40
Túl alacsony a Duna, és a vízállás folyamatosan és jelentősen csökken. Románia jelentős, 2000 megawattot meghaladó áramimportra szorul a leállítás után az esti csúcsidőben.
Makro / Külgazdaság Nem tétlenkedett Krausz Ferenc: új vállalkozást alapított
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 10:42
Az államhoz kerülnek a Nobel-díjas fizikushoz, Krausz Ferenchez köthető Élvonal Alapítvány közfeladatai és a hozzá tartozó Molekuláris Ujjlenyomat Kutató Központ (CMF) – mindeközben a tudós egy hónapja már létre is hozott egy új vállalkozást.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG