Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
3p
Az amerikai elnökválasztási kampány eljutott arra a pontra, amikor a média minden apró kis információt előkotor a múltból.
Donald Trump bejelenti, hogy beszáll a Republikánus Párt hivatalos elnökjelöltségéért folytatott küzdelembe 2015. június 16-án New Yorkban. (MTI/EPA/Justin Lane)

A The Washington Post birtokába jutott egy 1991-ben készült hangfelvétel, amelyen bizonyos John Miller néven bemutatkozó, magát Donald Trump szóvivőjének mondó férfi Trump nőügyeiről beszél egy újságírónak. A Post ugyanakkor azt állítja, hogy az állítólagos szóvivő maga Donald Trump. A republikánusok várható elnökjelöltje váltig cáfolja, hogy a manószalagon megőrzött hang az övé volna, de valljuk be, tényleg elég feltűnő a hasonlóság.

Minden apró kis titok kiderül

A The Washington Post állítólag húsz riporterét állította rá, hogy Trump múltjában kutakodjanak: az üzleti és a magánéleti múltjában egyaránt. Így került elő a vitatott magnószalag is: ezen a negyedszázaddal ezelőtti szalagon - amelyről nem derült ki, hogy kinél volt eddig, és a lap hogyan jutott hozzá - a Trumpnak tulajdonított hang azt állítja, hogy ő nem más, mint Trump szóvivője, és a milliárdos szerelmi hódításairól tájékoztat egy újságírót, a többi között arról, hogy az akkoriban a második házasságában élő milliárdosnak a felesége mellett még három barátnője is van.

Trump most több televíziós műsorban is cáfolta, hogy kiadta volna magát a saját szóvivőjének, és tulajdonképpen ő tájékoztatta volna a sajtót a magánélete intimitásairól. "Most hallok erről az egész történetről először, ez a hang még csak nem is hasonlít az enyémre, sok, nagyon sok ember próbál meg utánozni engem, elhihetik" - fogalmazott a várható elnökjelölt az NBC televízió egyik műsorában.

Gyönyörű nők mindenütt

A The New York Times című lap szombati száma is Trump korábbi magánéletével foglalkozik. A lap munkatársai a szépségkirálynő-választások egykori szereplőit keresték fel, ötven interjút készítettek, hogy kifaggassák őket Trump valahai viselkedéséről. Az ingatlanmágnás ugyanis az amerikai szépségkirálynő-választás vetélkedősorozatának tulajdonosa, és ekként részt vett a zsűrizésben is. A hosszadalmas riportból az derül ki, hogy a milliárdos soha nem vetette meg a szép nemet, de akadtak nők, akiket lekezelt, vagy akikkel tiszteletlenül beszélt.

Egykori munkatársnői arról is beszéltek, hogy a hivatalos értekezleteket Trump gyakran megszakította, hogy a résztvevőkre tegyen megjegyzést; vagy a nők csinosságát dicsérte, vagy arra hívta fel a figyelmüket, hogy meghíztak.

A The New York Times nagy riportja a kampányban gyakran hangoztatott állítást lett volna hivatott alátámasztani, miszerint Donald Trump nőgyűlölő, aki semmibe veszi a női nemet. Ám a megkérdezettek között nem egy nő volt, aki elmondta: Trump bátorította őt a karrierre, sőt, olyan állásba, olyan pozíciókba juttatta, amelyeket általában férfiak szoktak betölteni. Jill Martin, aki Trump cégénél dolgozik, például így fogalmazott a Timesnak: "szerintem félreismerik és tévesen jellemzik őt. Számomra például olyan helyzetet teremtett, amelyben kiválóan végezhetem a munkámat és ugyanakkor elég időt tölthetek a családommal is."

Donald Trump egyébként a kampányban - miközben megsértette a korábban szintén a republikánusok elnökjelöltségéért küzdő Carly Fiorinát és a Fox televízió egyik műsorvezetőnőjét -, gyakran utalt arra, hogy elnökké választása a nők számára is előnyös lenne, hiszen üzletemberként segítette a karrierre vágyó nőket. S mindig hangsúlyozta azt is, hogy tiszteli a női nemet.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ez fájni fog Giorgia Meloninak – a híd túl messze volt
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 4. 13:26
Nem lehet védelmi költésként elszámolni a Szicíliára vezető hidat.
Makro / Külgazdaság Vakarhatják a fejüket az elemzők: mi történt az európai boltokban?
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 4. 12:58
Horvátország, Észtország és Németország a sor végén, Litvánia pedig az elején.
Makro / Külgazdaság Összekalapozott újabb 65 milliárd forintot a magyar kormány
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 4. 12:43
De kicsit drágábban, mint korábban.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter külön is veri Orbán Viktort, mégsem lehet teljesen nyugodt
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 4. 10:49
A legújabb kutatás szerint népszerűbb a Tisza elnök, miniszterelnöknek is többen látnák szívesen, de Orbán Viktor is találhatott reményt kelőt adatot.
Makro / Külgazdaság Bezzeg Románia? Irigykedhet a magyar kormány ezekre az adatokra
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 4. 09:21
Sokkal többet vásároltak Romániában.
Makro / Külgazdaság A fogyasztók sem segítettek az Orbán-kormánynak
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 4. 08:30
A kiskereskedelem ugyan az előző hónapokhoz képest jobban nőtt éves szinten, de nem annyira, mint amennyi szükséges lenne a kormány éves GDP-növekedési céljainak teljesüléséhez.
Makro / Külgazdaság Tovább csökkentek az amerikai gyáripari megrendelések
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 3. 17:22
Az elemzők által vártnál némileg kisebb mértékben csökkent a gyáripari megrendelések értéke júliusban havi szinten az Egyesült Államokban – derült ki a washingtoni kereskedelmi minisztérium statisztikai intézete, a Census Bureau szerdán közzétett adataiból.
Makro / Külgazdaság Nem jött jó hír az amerikai 30 éves jelzáloghitelek kamatáról
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 3. 15:50
Az Egyesült Államokban csaknem öthavi mélypontra csökkent a 30 éves jelzáloghitelek kamata az augusztus 22-én záródott héten – közölte az amerikai jelzáloghitelező bankok szövetsége (Mortgage Bankers Association of America – MBA) szerdán.
Makro / Külgazdaság Felsőbb fokozatba kapcsolt a japán gazdaság
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 3. 15:29
A japán gazdasági teljesítmény gyorsuló ütemben nőtt augusztusban az S&P Global Market Intelligence gazdaságkutató intézet kompozit beszerzésimenedzser-indexének (BMI) végleges értékei alapján.
Makro / Külgazdaság Trump döntheti be idén a magyar GDP-t
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 3. 15:14
Nem éppen rózsás megállapításokat közölt a magyar gazdaság helyzetével kapcsolatban a Nemzetközi Valutaalap. A három éve stagnáló gazdaság, az elszabaduló infláció és a magas költségvetési hiány a jelenlegi alappályán is kihívások elé állítják Magyarországot. Ha pedig Donald Trump és a vámháború is bedurvul, akkor egyenesen eltűnne az idén várt, meglehetősen szerény növekedés is.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG