3p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Satufékre lépett a Gazprom, a G7 országai árplafot akarnak bevezetni az orosz olajra, az oroszok nukleáris terrorizmussal vádolják Ukrajnát. Az elmúlt órák háborús történései.

  • A Gazprom bejelentette, hogy a turbinák károsodására hivatkozva nem indul újra szombaton az Északi Áramlat 1-es vezetékeA Gazprom vezérigazgatója, Alekszej Miller jelezte, hogy a Siemens a szankciók miatt nem tudja a javítást elvégezni. Az Európai Bizottság főszóvivője, Eric Mamer azt mondta, hogy a Gazprom leállásának nem ez az igazi oka. 

  • A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség vezetője, Rafael Mariano Grossi, hazatért a zaporizzsjai atomerőműben tett látogatásáról, a csapat hat szakértője a helyszínen maradt, hogy folytassák a munkát. Újságíróknak azt mondta, hogy a misszió a jövő hét elejére elkészíti a jelentését az eredményekről. Grossi elmondta, hogy az atomerőművet több sérülés is érte, s hogy a hadműveletek fokozódnak az üzem térségében, „ami nagyon aggasztó”. A katonák nem voltak elérhetők, amikor azt kérte, hogy hadd beszéljessenek velük az irányítóközpontról.

Diákok egy kijevi iskolában rendezett tanévnyitó ünnepségen 2022. szeptember 1-jén. Fotó: MTI/EPA
Diákok egy kijevi iskolában rendezett tanévnyitó ünnepségen 2022. szeptember 1-jén. Fotó: MTI/EPA

  • Ukrán tisztviselők a NAÜ-vel megosztott információk manipulálásával és eltorzításával vádolták meg Oroszországot. Az állami tulajdonban lévő ukrán Energoatom üzemeltetője szerint az orosz tisztviselők „mindent megtesznek, hogy a NAÜ ne ismerje meg a dolgok valós helyzetét. 

  • A G7 pénzügyminiszterei bejelentették, hogy árplafont terveznek bevezetni az orosz olajra. Közleményükben kifejtették, hogy a felső határt úgy alakítanák ki, hogy „Oroszország ne tudja finanszírozni háborúját”. A Kreml azt mondta, hogy az árplafon bevezetése orosz megtorlást váltana ki. Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője szerint, ha a G7 vezetői előállnak ezzel, az a globális olajpiac destabilizálódásához vezetne. 

  • Az ukrán hadsereg azt állította, hogy az orosz erők „jelentős veszteségeket” szenvedtek Herszon déli régiójában a hét elején indított kijevi ellentámadásban. A dél-ukrán katonai parancsnokság szóvivője szerint Ukrajna sikerei meglehetősen meggyőzőek, és hamarosan további pozitív hírek várhatóak. A nyugati tisztviselők is azt állítják, hogy az ukrán csapatok Herszon környékén több ponton is visszaszorították az orosz erőket. Becsléseik szerint körülbelül 20 ezer orosz katona tartózkodik a déli régió zsebében, de arra figyelmeztetnek, hogy még túlkorai lenne azt mondani, hogy működik-e az ukrán ellentámadás. 

  • Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter „nukleáris terrorizmussal” vádolta meg Ukrajnát. A zaporizzsiai oroszbarát megbízott hatóságok azzal vádolják Kijevet, hogy megpróbált kémeket csempészni a NAÜ ellenőrző csoportjába, akik újságíróknak adták ki magukat.

  • A magát Donyecki Népköztársaságnak kikiáltó állam vezetője, Denis Puszilin megismételte az orosz invázió expanziós katonai céljait. „A mi feladatunk az összes város felszabadítása, amelyet az oroszok alapítottak az Orosz Birodalom idején, és a Szovjetunió alatt fejlődtek ki hatalmas országunk segítségével. Ez nemcsak Donbasz, hanem annál sokkal nagyobb terület" - jelentette ki. (The Guardian)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Már három ebola-vakcinán dolgoznak gőzerővel
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 17:27
Több új vakcinát fejlesztenek az ebola ritka fajtájának leküzdésére, amely már közel 250 ember halálát okozta.
Makro / Külgazdaság Franciaországban robbanás előtt a mesterséges intelligencia beruházások
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 17:03
A Franciaországban kilencedik alkalommal megrendezett, külföldi befektetéseknek szentelt Choose France elnevezésű rendezvényen rekordösszegű, mintegy 93 milliárd euró értékben jelentenek be beruházásokat az adatközpontok, a mesterséges intelligencia (MI) és a logisztika területén, amelyek 15 ezer új munkahelyet teremtenek – közölte hétfőn Emmanuel Macron francia államfő, az általa kezdeményezett és elnöksége idején utolsó alkalommal tartott eseményen.
Makro / Külgazdaság Ezt nem árt tudnia, ha Spanyolországba készül
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 16:14
Spanyolországban az előző havival azonos ütemben, 3,2 százalékkal nőttek a fogyasztói árak éves szinten májusban – derült ki a spanyol statisztikai hivatal (Instituto Nacional de Estadística – INE) előzetes adataiból.
Makro / Külgazdaság Kicsit komorabb lett az üzleti hangulat májusban
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 14:59
Ez derül ki a hétfőn megjelent Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított májusi értékéből.
Makro / Külgazdaság Sulyok Tamás üzent Magyar Péternek
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 14:35
A köztársasági elnök reagált Magyar Péter sajtótájékoztatóján elhangzottakra. 
Makro / Külgazdaság Nem gondolná, melyik város került be a legjobban kereső városok közé
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 13:54
Budapest? Sopron? Győr? Nem biztos, hogy ott kell keresni a legmagasabb fizetésből élő honfitársainkat, ahol elsőre gondolnánk! A kereseti adatok mától településszinten is elérhetők a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) térképes interaktív felületén (TIMEA).
Makro / Külgazdaság Meglépik: éjszakai szesztilalom köszönt erre a fővárosra
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 12:22
Részlegesen már tesztelték, és nem várnak tovább az egész városra vonatkozó tiltással.
Makro / Külgazdaság Most érkezett: elégedett Varga Mihállyal Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 12:01
Több fontos információt is megosztottak egymással a felek.
Makro / Külgazdaság Tapsikolni fog, ha megnézi az üzemanyagok új árát
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 11:39
Keddtől ismét változás várja az autósokat a töltőállomásokon.
Makro / Külgazdaság 2024 óta nem látott fejlemény történt a Lidl, a Penny és az Aldi boltjaiban
Kollár Dóra | 2026. június 1. 05:44
Ezúttal is csökkenő árszínvonal volt a jellemző a diszkontokban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG