3p
Sokaknak okozott fejfájást, hogy lassan futottak össze az információk a digitális felületen.

Komoly nehézségekkel küzdött a NAV online felületén, a papír alapú bevallás benyújtását követően még heteken keresztül lehetőség volt az online felület módosítására is, ezért úgy tűnik, hogy az információk csak lassan futottak össze a NAV rendszerében – hívta fel a figyelmet a Crowe FST.

Az adóhatóság 2017 óta elkészíti a magánszemélyek adóbevallásának tervezetét a rendelkezésére álló adatok alapján. Ha az adózónak a munkaviszonyon túl is volt bármilyen egyéb jövedelme, annak mindenképpen ki kell egészítenie tervezetét, hogy ne essen el bizonyos kedvezményektől. Önkéntes pénztárba történő befizetés esetén legalább a pénztár kiválasztása szükséges volt.

Nem fizetett a cég – a NAV vitte el a gumikat

Csaknem 240 millió forint értékű árukészletet foglalt le a Nemzeti Adó és Vámhivatal egy olyan cégnél, amelynek jelentős adó- és köztartozása volt. Részletek >>>

Komoly gondot okozott az is, hogy a külföldi munkáltató magyar alkalmazottjánál – ahol havonta kellett kitölteni és beküldeni az „08INT” nyomtatványt –, nem kerültek be az adatok a bevallási tervezetbe. A nemzetközi adótanácsadó és könyvvizsgáló bérszámfejtési igazgatója szerint összességében elmondható, hogy a bevallási tervezet online módosítási lehetőségei meglehetősen korlátozottak és nehézkesek voltak.

Sokat bukhatnak a családok

Mitrik Kornélia szerint komoly problémát okozott az adózóknak, hogy az online felület nem vált módosíthatatlanná a papíron benyújtott bevallás feldolgozása után, vagyis úgy tűnik, hogy az információk lassan futottak össze.

A családi adókedvezmény feltüntetésénél is akadtak hibák: a tervezetben gyakran lemaradt a január hónap, de olyan esetek is előfordultak, amikor csak a januártól – áprilisig tartó időszakra volt meg a kedvezmény, az év többi részére viszont nem, miközben a munkáltatói igazoláson a teljes évi kedvezmény szerepelt. Ezek az adminisztrációs hibák egy gyerek esetén havi tízezer, de háromnál már százezer forint kiesést jelentenek – tették hozzá.

Úristen, jön az adóellenőr! Mit tegyek?

Jön az új adótörvény, több és alaposabb vizsgálatra számíthatnak a magyar cégek. Mi ilyenkor a teendő? Tovább >>>

Aki nem módosította tervezetét, annak május 22-ével véglegessé vált a bevallása. Bizonyos esetekben azért nem lesz végleges, mert az adóhatóság további adatokat vár az adózótól. Ilyen esetekben a határidőn túl is benyújtható a bevallás, ugyanakkor érdemes ezzel egy időben igazolási kérelmet is benyújtani a késedelem magyarázatával. A későbbiekben a bevallást önellenőrzéssel is lehet módosítani, ha kiderül, hogy abban nem szerepelt minden adat – mondta Mitrik Kornélia.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Megvan a válasz: ennyi napra elegendő az ország üzemanyag-tartaléka
Privátbankár.hu | 2026. április 30. 15:32
Töltik vissza a készleteket. 
Makro / Külgazdaság Nem nyúlt a kamatokhoz az EKB
Privátbankár.hu | 2026. április 30. 15:18
Maradt a 2 százalékos betéti ráta. 
Makro / Külgazdaság Újabb rossz hír Európából: gyenge lett a GDP
Privátbankár.hu | 2026. április 30. 13:45
A vártnál lassabb ütemben nőtt az euróövezeti GDP az első negyedévben.
Makro / Külgazdaság A Közel-Kelet fűti az európai inflációt: 3 éve nem láttunk ilyen adatot
Privátbankár.hu | 2026. április 30. 13:00
A várakozásokat is felülmúlta a drágulás üteme az euróövezetben: az áprilisi infláció 3 százalékra, 2023 szeptembere óta a legmagasabbra gyorsult. A háttérben elsősorban az energiaárak drasztikus emelkedése áll, amit a közel-keleti feszültségek fűtenek.
Makro / Külgazdaság Vakarják a fejüket az elemzők a friss GDP-adat láttán
Privátbankár.hu | 2026. április 30. 12:40
Bár a vártnál erősebben kezdte az évet a magyar gazdaság, a 2026-os előrejelzéseket ez nem módosítja felfelé. A Tisza-kormánytól várható élénkítés hatásait ugyanis az iráni háború keresztülhúzhatja.
Makro / Külgazdaság Aggódhatnak az állásukért az állami cégek NER-es vezérei
Privátbankár.hu | 2026. április 30. 10:45
Főleg Kapitány István és Vitézy Dávid dönthet a sorsukról.
Makro / Külgazdaság Besegített az erős forint, de így sem örülhetünk ennek az adatnak
Privátbankár.hu | 2026. április 30. 10:00
Márciusban a külkereskedelmi termékforgalom aktívuma 924 millió euró volt, 773 millió euróval romlott az egy évvel korábbihoz mérten. Euróban kifejezve az export értéke 3,6 százalékkal, az importé 11 százalékkal nőtt – jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Makro / Külgazdaság Varga Mihály az MNB-alapítványokról: „Igyekszünk menteni, ami ebből menthető”
Privátbankár.hu | 2026. április 30. 09:10
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) reputációját helyre kell állítani, a rendőrségi ügyekben a jegybank készen áll arra, hogy segítsék az igazságszolgáltatás munkáját. Emellett szeretnék a feleslegessé vált ingatlanjaikat értékesíteni – egyebek mellett ezekről beszélt Varga Mihály jegybankelnök.
Makro / Külgazdaság Most jött: több mint három éve nem láttunk ilyen GDP-számot Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. április 30. 08:30
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) első becslése szerint 1,7 százalékkal bővült a GDP idehaza az első negyedévben, 2025 azonos időszakához viszonyítva. Ennél magasabb, éves szintű növekedési ütemet legutóbb 2022 harmadik negyedévében láttunk.
Makro / Külgazdaság Erre az uniós pénzre is óriási szüksége lenne Magyarországnak
Privátbankár.hu | 2026. április 30. 08:05
A magyar védelmi ipar jelenleg még nem tekinthető kellően versenyképesnek a nemzetközi hadiipari beszállítói piacon, ami indokolttá teszi a célzott, hozzáadott értékre épülő specializációt – írja a GKI Gazdaságkutató Zrt. friss elemzésében. A finanszírozási környezet – különösen a SAFE-program forrásainak elérhetősége és azok stratégiai, állami koordinációja – meghatározó lesz abban, hogy a magyar védelmi ipar képes-e a következő évtizedben érdemi növekedési pályára állni.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG