2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Nem jó irányba tart a munkaerőpiac.

Németországban csökkent a vállalatok foglalkoztatási hajlandósága augusztusban a müncheni egyetem ifo gazdaságkutató intézetének felmérése szerint.

Az ifo intézet (ifo Institut – Leibniz-Institut für Wirtschaftsforschung an der Universität München e.V.) honlapján olvasható összefoglaló alapján a német vállalatok új munkavállalók felvételi terveit számszerűsítő mutató, az ifo „foglalkoztatási barométere” a júliusban jegyzett 94,0 pontról 93,8 pontra csökkent augusztusban.

A munkaerőpiac továbbra is válságban van – nyilatkozta Klaus Wohlrabe, az ifo felmérésekért felelős vezetője. A stagnáló gazdaság óvatos személyzeti tervezésre készteti a vállalatokat – tette hozzá.

Nincsenek jó hírek a németországi munkaerőpiacról
Nincsenek jó hírek a németországi munkaerőpiacról
Fotó: Pixabay

Az ifo felmérése szerint a feldolgozóipar foglalkoztatási barométere az előző havi mínusz 18,1 pontról mínusz 17,1 pontra emelkedett augusztusban, ami azt jelenti, hogy az iparban továbbra is számos vállalat készül arra, hogy kevesebb munkaerővel kell beérnie a jövőben.

A foglalkoztatási barométer a kereskedelemben mínusz 14,0 pontról mínusz 11,8 pontra emelkedett augusztusban, az ágazatban továbbra is csökken a létszám, de kisebb mértékben, mint a közelmúltban.

A szolgáltatóipari szektorban ugyanakkor kissé romlott a helyzet: a foglalkoztatási barométer az előző havi plusz 0,5 pontról mínusz 1,4 pontra süllyedt, augusztusban ismét negatív tartományba került.

A német építőiparban is kissé romlott az indikátor augusztusban az előző havihoz képest, az ifo közleménye szerint az építőipar várhatóan nagyjából változatlan szinten tartja munkaerő-állományát a következő hónapokban.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Futószalagon gyártják Oroszországban az atomerőműveket – a megrendelőnek örök hűséget kell fogadni
Elek Lenke | 2026. augusztus 30. 16:54
Soha nem látott mértékben bővíti a Roszatom a külföldi megrendeléseinek számát. 
Makro / Külgazdaság Magyarország kimaradt a vaskos üzemanyagár-emelkedésből
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 30. 16:39
Szinte az egész unióban vaskos volt a drágulás múlt hónapban.
Makro / Külgazdaság Trumpnak ez az egy dollár fáj legjobban, mindent megtesz, hogy visszaszerezze
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 30. 11:19
Még a legnagyobbakkal is egy asztalhoz ülhet hamarosan az amerikai elnök. Le akarja szorítani a háborúja miatt elszálló üzemanyagárakat.
Makro / Külgazdaság Ma végre kiderül, rátalál-e Európára ez a fontos szigetország
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 30. 09:49
Pár óra múlva jönnek az eredmények a referendumot követően.
Makro / Külgazdaság A vártnál korábban sikerült: jó hírt hozott Paksról Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 17:37
A fenékküszöb már szombaton összeér.
Makro / Külgazdaság Bemondtak egy összeget: sokmilliárdos kiesést okoz a Brexit
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 16:42
Iparági elemzők szerint évente csaknem 12 milliárd font exportkiesést okoz a brit gazdaságnak a Brexit.
Makro / Külgazdaság Eldurvult a vámvita: nem akármilyen figyelmeztetést adtak ki az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 14:40
A pánikszerű vécépapír-felvásárlástól tartanak.  
Makro / Külgazdaság 100 ezer dollárt kaszált Trump beszédein a Fehér Ház szemfüles dolgozója
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 11:52
Trump beszédeinek előzetes ismeretéből csinált pénz a Fehér Ház egyik volt alkalmazottja.
Makro / Külgazdaság Vagyonvisszaszerzés: a magyarok többsége hat évnél gyorsabban eredményeket vár az NVVH-tól
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 09:35
Megjelent az Europion új kutatása, amelyben Unger Anna Róza személyéről és a hivatal munkájáról is kérdeztek.
Makro / Külgazdaság Ők szerzik vissza a vagyonokat: közzétették az Unger Anna és Tasnády Katalin megválasztásáról szóló döntést
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 09:03
A péntek esti Magyar Közlönyben jelent meg az Országgyűlés erről szóló határozata, amelyet Forsthoffer Ágnes házelnök, és az Országgyűlés két jegyzője jegyez.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG