2p

Mi és ki ránthatja ki a gödörből a magyar gazdaságot?
Elkerülhetőek még a megszorítások?
Kik állják a 14. havi nyugdíj cechét?

Online Klasszis Klub élőben Petschnig Mária Zitával!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. november 26. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A Munkástanácsok Országos Szövetsége 8 és 13 százalékos emelést javasolna.

A jövő évi minimálbér 8, a szakmai bérminimum 13 százalékos emelését javasolja a Munkástanácsok Országos Szövetsége. Ezzel a minimálbér 113 500 forint lenne, ami nettóban 10 százalékos emelést jelent, a szakmai bérminimum pedig 138 000 forint, ami nettóban 15 százalékos emelésnek felelne meg - tájékoztatta a szakszervezeti szövetség szerdán a Privátbankár.hu-t.

Megkezdődtek az egyeztetések

Az érdekképviselet közleménye szerint a Munkástanácsok kedden, a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumán - a résztvevők között egyelőre egyedüliként - előterjesztette javaslatait a 2016. évi minimálbér emelésekre.

Palkovics Imre, a Munkástanácsok elnöke indoklásában kifejtette, a javasolt emelési mérték az első érdemi lépést jelentené ahhoz, hogy a magyarországi minimálbér nettó összege belátható időn belül felzárkózzon a létminimum-számítások által kimutatott megélhetési költségekhez - hangsúlyozta a szövetség. A Munkástanácsok javaslata emellett kiemelt figyelmet fordít a szakképzett munkavállalók anyagi megbecsülésére, egyebek mellett azért, mert egyre nagyobb gondot jelent ebben a körben a munkaerőhiány.

A szakszervezet szerint nem lehet cél, hogy a szakképzett fizikai munkások és szellemi dolgozók csak az országhatártól nyugatra találjanak maguknak elfogadható anyagi megbecsülést, a hazai vállalkozók és a Magyarországra érkező befektetők pedig már csak képzetlen vagy betanított munkásokat találjanak az országban - fogalmaznak a közleményben.

Az ekkora mértékű béremelést már nem biztos, hogy beveszi a külföldi kézben lévő élelmiszer láncok gyomra: a kormány megemelné az üzletekben foglalkoztatottak minimális számát, így a hipermarketek kénytelenek lehetnek a jövőben a vártnál több embernek, magasabb fizetést adni.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Valamit elfelejtett a magyar kormány az amerikai szankciókkal kapcsolatban?
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 18:07
Papír nincs, mentesség van? Valami nem áll össze az orosz olajra vonatkozó amerikai szankciók ügyében.
Makro / Külgazdaság Eljárás indult Magyarországgal szemben a Mohu-koncesszió miatt
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 16:54
Az Európai Bizottság felszólító levelet küldött a magyar kormánynak: gond van a Mohu-koncesszióval, a kiberbiztonsági törvényekkel és az autópálya-matricával is.
Makro / Külgazdaság Egyre nagyobb a nyomás Zelenszkijen: bekeményített az USA
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 15:49
Eleshet az amerikai fegyverszállítmányoktól és hírszerzési információktól Ukrajna, ha nem írja alá a 28 pontos békeszerződést – írja a Reuters. Az amerikaiak azonban egy olyan korábbi ukrán védelmi miniszterre hivatkoznak, aki közölte: nem vett részt a béketerv kidolgozásában.
Makro / Külgazdaság Mit gondol, kik gyártják a legtöbb fegyvert a világon?
Bózsó Péter | 2025. november 21. 15:07
A fegyvergyárak Európa-szerte szorgosan működnek, a megrendelések száma növekszik, az exportengedélyek pedig történelmi csúcsokat érnek el.
Makro / Külgazdaság Lesz megint mit a háborúra fognia a kormánynak
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 08:30
Bár a Központi Statisztikai Hivatal péntek reggeli közlése szerint a beruházások a harmadik negyedévben csak feleakkora éves mínuszban voltak, mint a másodikban, így sem tört meg a már közel három éve tartó negatív trend.
Makro / Külgazdaság Nem a rizsen múlt – Japánban 3 százalékra gyorsult az infláció októberben
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 08:01
Az ázsiai szigetországban 3 százalékra gyorsult az éves infláció októberben a szeptemberi 2,9 százalékról – áll a belügy- és kommunikációs minisztérium pénteki jelentésében.
Makro / Külgazdaság Trump nem lesz boldog? Évek óta nem volt ennyi munkanélküli az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2025. november 20. 16:58
Amerikai munkaerőpiaci adatok érkeztek.
Makro / Külgazdaság Váratlanul jó helyre került Magyarország egy listán
Privátbankár.hu | 2025. november 20. 14:31
Építőipar terén jó lett a magyar adat.
Makro / Külgazdaság Félelmetes pénzeket kerestek a milliárdosok egy év alatt is
Privátbankár.hu | 2025. november 20. 13:34
3,8 milliárd embert kiemelhetnének a szegénységből.
Makro / Külgazdaság A sötétben tapogatózhat a Fed karácsony előtt
Privátbankár.hu | 2025. november 20. 13:00
Az amerikai munkaügyi minisztérium nem közöl munkanélküliségi adatot októberről.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG