2p

Meggyilkolt újságírók miatt kérték számon az oroszokat.

Az Emberi Jogok Európai Bírósága keddi ítéletében elmarasztalta Oroszországot két dagesztáni újságíró meggyilkolásával kapcsolatos eredménytelen hatósági vizsgálat miatt - közölte a strasbourgi székhelyű testület.

Brutálisan hosszú nyomozás

Egy helyi hetilap főszerkesztő-helyetteseként dolgozó Ahmednabi Ahmednabijevet autójában lőtték le egy Mahacskalához, a dagesztáni tartomány fővárosához közeli faluban 2013-ban, miután korábban már túlélt egy merényletet. Hadzsimurad Kamalovval Mahacskalában lévő irodája mellett végeztek 2011-ben. A két áldozat korábban halálos fenyegetéseket kapott.

Elítélték az oroszokat. Fotó: Depositphotos
Elítélték az oroszokat. Fotó: Depositphotos

Az Ahmednabi Ahmednabijev meggyilkolásával kapcsolatos nyomozás, amelyet öt alkalommal felfüggesztettek, majd újraindítottak, az EJEB rendelkezésére álló információk szerint még mindig folyamatban van. Hadzsimurad Kamalov halálával összefüggésben négy férfit ítélt el egy orosz bíróság 2022-ben gyilkosságért.

A meggyilkolt újságírók rokonai az EJEB-hez fordultak azzal érvelve, hogy az orosz hatóságok elmulasztották megvédeni az áldozatok életét, és nem folytattak hatékony nyomozást haláluk körülményeinek kivizsgálására.

A strasbourgi testület ítéletében megállapította, hogy Oroszország megsértette az emberi jogok és alapvető szabadságjogok védelméről szóló európai egyezményt, és összesen 46 ezer euró kárpótlást ítélt meg az áldozatok rokonai javára.

(MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ukrajna nem kap magyar gázt – mégis, mi történt?
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 16:56
Szerda óta nincs gázszállítás Magyarország irányából Ukrajnába.
Makro / Külgazdaság Így alakulnak az árak a húsvét alatt a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 14:03
Így alakulnak az árak Nagypénteken a benzinkutakon.
Makro / Külgazdaság Megint bezsákolt 115 milliárdot a magyar kormány, de jóval többet is kaphatott volna
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:16
Rövid távra drágábban, hosszabb távra viszont olcsóbban hiteleznek a magyar államnak a befektetők az előző aukcióhoz képest.
Makro / Külgazdaság Csehországban is hozzányúlnak a benzinárhoz
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:03
Maximalizálják a nyereséget, a jövedéki adót pedig csökkentik – mire lesz elég?
Makro / Külgazdaság Leírta a rettegett szót a Bank of America
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:52
Az iráni háború miatt újra feljeslik a láthatáron a stagfláció réme.
Makro / Külgazdaság Gulyás Gergely: a közvélemény-kutatás mint szakma halott
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:42
Csütörtökön vélhetően az utolsó előtti Kormányinfó volt a választások előtt, amelyen természetesen szóba kerültek az elmúlt napok botrányai is. 
Makro / Külgazdaság Gazprom: újabb dróntámadás a Török Áramlat ellen
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:26
Meddig jöhet még az orosz gáz a vezetéken?
Makro / Külgazdaság Többen maradtak munka nélkül Ausztriában
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 11:57
Az egy évvel ezelőtti adatokhoz képest nőtt a munkanélküliség, pedig sokan lekerültek a listáról egy hónap alatt.
Makro / Külgazdaság A Publicus olyat mért, amit még eddig soha
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 08:57
Az új kutatásuk szerint már nemcsak többen szavaznának a Tiszára, de többen is gondolják, hogy Magyar Péter pártja nyerhet.
Makro / Külgazdaság Átvágnák a gordiuszi szorost az Öböl menti országok
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 08:29
Támadt egy ötletük, hogyan kerüljék ki a könnyen lezárható átjárót.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG