2p

Kína részvételével tárgyalna az ukrán elnök a békéről. Tovább barátkozik Putyin és Kim Dzsongun. Reggeli háborús hírek.

  • A davosi Világgazdasági Fórumra érkező Volodimir Zelenszkij arra kért svájci diplomatákat, hogy szervezzenek egy magas szintű békekonferenciát, amelyen Kína is képviselteti magát.
  • A brit védelmi minisztérium szerint Oroszország „jelentősen eltúlozza” a fegyveres erőkhöz csatlakozó emberek számát, a besorozottak pedig aránytalanul nagy számban kerülnek ki az ország elmaradottabb, szegényebb régióiból.
  • Több mint 200 ukrán hadifoglyot ítéltek hosszú börtönbüntetésre orosz bíróságok, vannak köztük olyanok is, akik életfogytig tartó büntetést kaptak. Az orosz források szerint 242 hadifogoly ellen hoztak ítéletet a megszállt ukrán területeken.
  • A Kreml tájékoztatása szerint Oroszország minden területen fejleszti kapcsolatait „partnerével”, Észak-Koreával. Tegnapi hírek szerint Vlagyimir Putyin és Kim Dzsongun hamarosan újabb személyes találkozót tartanak, miután tavaly ősszel találkoztak. Oroszország rengeteg tüzérségi lőszert kap Észak-Koreától, illetve az elmúlt napokban arra vonatkozó bizonyítékok is előkerültek, hogy az oroszok észak-koreai ballisztikus rakétákat is bevetettek Ukrajna ellen.

  • Finnországban azt fontolgatják, hogy megtiltják az orosz állampolgároknak, hogy ingatlant vásároljanak az ország területén. A finn védelmi miniszter szerint a döntés már idén tavasszal megszülethet a kérdésben.
  • Az ukrán haderő tájékoztatása szerint csapataik „aktív védekezést” folytatnak a front teljes szakaszán, miközben az orosz erők több irányban is nyomást fejtenek ki rájuk. Olekszandr Szirszkij főparancsnok-helyettes szerint céljuk az, hogy „tartsuk a pozícióinkat, és maximális veszteségeket okozzunk az ellenségnek”.
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Tapasztalt segítőt kaphat maga mellé Kapitány István
Privátbankár.hu | 2026. május 15. 15:50
Az MVM korábbi vezérigazgató-helyettese, Tótth András lehet az energetikai államtitkár a Portfolio szerint. Korábban az EON-nál is szerzett tapasztalatot, most pedig Paks II. ügyével is foglalkoznia kell, ha valóban ő lesz a pozícióban.
Makro / Külgazdaság Beindult a tőzsdén a Mol, már a 4000 forintot közelíti az árfolyam
Privátbankár.hu | 2026. május 15. 14:43
Több mint 2,5 százalékos erősödés után 3968 forinton áll péntek délután a Mol árfolyama. A vezető részvényeknél azonban vegyes a kép: a Richter több mint 1,5 százalékot gyengült. 
Makro / Külgazdaság Jelentős a külföldi „hot money” jelenléte a forintpiacon
Privátbankár.hu | 2026. május 15. 14:13
Barlai Róbert támogatja az euró bevezetését Magyarországon, de az edigi árfolyammozgás okait szerinte nem lehet figyelmen kívül hagyni. Az új kormány részéről hiányolja a megtakarítási intézkedéseket, és arról beszélt: az uniós források hazahozatala önmagában nem megoldás.
Makro / Külgazdaság A reptér állami visszavásárlását is megvizsgálja majd a Tisza-kormány?
Privátbankár.hu | 2026. május 15. 11:15
Orbán Viktor az állami vagyon megmentésének egyik zálogának nevezte, ám szakértők és a vele nem egy táborba tartozó politikusok ezt másként látják.
Makro / Külgazdaság Újra levelet írt a Mol – szerintük lesz elég üzemanyag
Privátbankár.hu | 2026. május 15. 09:58
Mint korábban laptársunk, az Mfor.hu megírta, május 11-én még arról ment ki értesítés, hogy hamarosan korlátozásokra lehet számítani, pár napon belül elfogyhat a stratégiai készletből származó üzemanyag. Ehhez képest a Telex cikke szerint az ópusztaszeri kormányülés után, de Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter újabb készletintézkedése előtt arról értesítette a Mol a partnereit, hogy „újra elérhetővé vált stratégiai tartalékból származó, ”(MSZKSZ)„ jelöléssel megkülönböztetett normál dízel és normál benzin termékek vételezési lehetősége.”
Makro / Külgazdaság 12 közgazdász a védett üzemanyagár ellen
Privátbankár.hu | 2026. május 15. 09:08
Bár az esti órákban Kapitány István energetikai és gazdasági miniszter újabb 575 millió liter üzemanyagot szabadított fel a biztonsági kőolajtermék-készletből, közgazdászok szerint ez hosszabb távon súlyosabb problémát idézhet elő, ha folytatódik. Tartanak attól, hogy megismétlődik a 2022-es időszak, amikor üzemanyaghiány lépett fel. Arra kérik a minisztert, hogy szüntesse meg a védett árak intézményét. 
Makro / Külgazdaság Újra „jóárasított” üzemanyag érkezik a magyar kutakhoz
Privátbankár.hu | 2026. május 15. 07:11
Megvan Kapitány István első komoly döntése. Az energetikai és gazdasági miniszter este megjelent rendelete alapján, a kormány 575 millió liter üzemanyagot szabadít fel a biztonsági kőolajtermék-készletből. Így marad „jóárasított” a hazai üzemanyag. 
Makro / Külgazdaság Magyar Péter bejelentette: megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel, indulnak a vizsgálatok
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 17:19
Megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel, teljes körű vizsgálat indul minden területen – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
Makro / Külgazdaság Kármán András speciális jogköröket kapott a nehéz költségvetési helyzet miatt
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 16:52
Megszületett az erről szóló határozat.
Makro / Külgazdaság Kapcsoljuk Szalay-Berzeviczy Attilát – a Klasszis Klub stúdiójában
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 15:12
A Budapesti Értéktőzsde volt elnökével való beszélgetést fél 4-től a Klasszis Média YouTube-csatornáján és lapunk Facebook-oldalán közvetítjük.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG