3p

De azért jöttek külföldiek is, főleg Budapestre és a Balatonhoz.

A vendégéjszakák száma 2021 februárjához képest több mint ötszörösére nőtt, 2019 azonos hónapjához mérten 33 százalékkal csökkent az idei év második havában. A belföldi vendégek által a kereskedelmi szálláshelyeken  (szállodákban, panziókban, kempingekben, üdülőháztelepeken, valamint közösségi szálláshelyeken) eltöltött éjszakák száma – elsősorban a járványügyi korlátozások miatti alacsony bázis következtében – 2022. februárban több mint négyszeresére nőtt 2021 azonos hónapjához viszonyítva, azonban 26 százalékkal elmaradt a Covid19-járvány kitörése előtti, 2019. februári értéktől - közölte a KSH.

Van, ahol még viseli a védőmaszkot a személyzet. Fotó: HEPA/FLORIAN WIESER
Van, ahol még viseli a védőmaszkot a személyzet. Fotó: HEPA/FLORIAN WIESER

Idén februárban az előző év azonos hónapjához képest a belföldi vendégek száma öt és félszeresére, a vendégéjszakáké több mint négyszeresére növekedett. A vendégek száma 274 ezer, az eltöltött vendégéjszakáké 597 ezer volt. Az éjszakák 81 százalékát szállodákban töltötték, számuk az egy évvel korábbihoz viszonyítva mintegy hatszorosára emelkedett.

A panziókban és a közösségi szálláshelyeken a forgalom 1,7, illetve 1,2-szeresére nőtt a tavaly februárihoz képest. A legnépszerűbb turisztikai régió a Balaton volt, ahol a belföldivendég-éjszakák ötödét regisztrálták.

 A külföldi vendégek száma több mint kilencszeresére, a vendégéjszakáké hétszeresére emelkedett. A szálláshelyekre érkezett 194 ezer vendég összesen 485 ezer vendégéjszakát töltött el. A legnépszerűbb turisztikai régió a Budapest–Közép-Duna-vidék volt, ahol a külföldivendég-éjszakák közel kétharmadát regisztrálták.

Az összes bruttó árbevétel folyó áron több mint öt és félszeresére, 23 milliárd forintra növekedett. Széchenyi Pihenőkártyával a kereskedelmi szálláshelyeken több mint tizenháromszor annyit, összességében 1,5 milliárd forintot fizettek a kártyatulajdonosok.

Most februárban 1782 kereskedelmi szálláshely, köztük 698 szálloda és 711 panzió volt nyitva a hónap egy részében vagy egészében. Az összes vendégéjszaka 55 százalékát belföldi vendégek töltötték el.

Az év első két hónapjában az előző év azonos időszakához képest a kereskedelmi szálláshelyeken négyszeresével több, összesen 2 millió vendégéjszakát regisztráltak. A belföldi vendégek háromszorosával, a külföldiek közel hatszorosával több (1,1 millió, illetve 932 ezer) vendégéjszakát töltöttek a kereskedelmi szálláshelyeken. A kereskedelmi szálláshelyek összes bruttó árbevétele folyó áron több mint ötszörösével nőtt, és 46 milliárd forintot tett ki. 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Csípős üzenetben tette helyre a Mol a Janafot
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 13:57
Tranzitdíjakról ír a magyar olajvállalat.
Makro / Külgazdaság Soha nem volt még ilyen drága olajat és gázt szállítani – jönnek a horrorárak?
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 12:27
Kilőttek a szállítási árak, a hajók és az áru hiánya miatt nem csak a Közel-Keletről szállított áruért kell a többszörösét fizetni.
Makro / Külgazdaság Ismét rontották a magyar gazdaság kilátásait, a közel-keleti háború is visszahúzhat
Imre Lőrinc | 2026. március 3. 11:45
A hétvégén kirobbant közel-keleti háború is veszélyezteti a magyar gazdaság idei évre várt növekedési ütemét. A KSH részletes, 2025-ös GDP-adatát követően az elemzők nem túl optimisták, sőt, az ING Bank 1,7 százalékra rontotta az idei előrejelzését.  
Makro / Külgazdaság A benzinnél csak a dízel drágul majd jobban szerdától
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 10:41
Az egyik ok: a forint árfolyama pedig közelít a 330-hoz a dollárral szemben.
Makro / Külgazdaság Megjöttek a részletek, már tisztán látni, hogy mi zajlik a magyar gazdaságban
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 08:30
Enyhén gyorsuló GDP-növekedést mért második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal a tavalyi negyedik negyedévet illetően. A 2025-ös, egész évre vonatkozó mutató ugyanakkor nem változott: a GDP a nyers adatok esetében 0,4 százalékkal, a szezonálisan és naptárhatással kiigazított adatok szerint 0,3 százalékkal múlta felül az előző évit.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter bejelentésének sokan fognak örülni
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 08:16
A Flydubai délután már Magyarországra is járatot indít.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij megszólalt: Orbán Viktor látja, hogy mi történik a csővel a föld alatt?
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 07:26
Nem lehet műholdról látni a Barátság kőolajvezeték irányítóközpontját?
Makro / Külgazdaság GKI-elemzés: jót tett a forinterősödés az inflációnak
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 07:01
A GKI elemzése szerint a forint 2025-ben végbement erősödése mérsékelte a fogyasztóiári-ndexet, ugyanakkor ez a hatás nem azonnali.
Makro / Külgazdaság Hernádi Zsolt: Folyamatos a tárgyalás az ukránokkal
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 06:41
A Mol elnök-vezérigazgatója szerint a vezeték nem sérült.
Makro / Külgazdaság Donald Trump nagyot üt Indián az iráni csapásokkal, de nem ezért tüntetnek
Bózsó Péter | 2026. március 2. 18:31
India számos részén tüntetésekre került sor, ahol az emberek gyászolták Ali Khamenei ajatollah, Irán legfelsőbb vezetőjének halálát, és elítélték a gyilkosságot. Delhiben is fokozták a biztonsági intézkedéseket, miközben az ország gazdasága felkészül a háború súlyos negatív hatásaira.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG