2p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Sokkal többet vásároltak Romániában.

A nyers adatok szerint júliusban 5,3 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom Romániában, míg a naptárhatással kiigazított adatok 4,5 százalékos növekedést mutatnak éves összevetésben – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).

A nyers adatok szerint az élelmiszerek, italok és dohányáru forgalmazásából származó árbevétel 1,8 százalékkal nőtt, a nem élelmiszer jellegű termékek és az üzemanyagok terén a növekedés 5,4, illetve 11,5 százalék volt.

A naptárhatástól megtisztítva a forgalom 0,5 százalékos növekedését mutatják az adatok az élelmiszerek terén, a nem élelmiszer jellegű termékek és az üzemanyagok esetében pedig 5,8, illetve 11,9 százalékos az emelkedés.

Júniushoz képest a nyers adatok szerint 7,1 százalékkal, a naptárhatástól és szezonálisan megtisztított adatok szerint pedig 0,3 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi árbevétel Romániában. Az év első hét hónapjában a nyers adatok szerint 3,1 százalékkal, míg a naptárhatástól megtisztított adatok szerint 3,5 százalékkal volt nagyobb a kiskereskedelmi forgalom, mint 2024 azonos időszakában.

Magyarországon a csütörtök reggel közzétett adatok szerint a tavalyi évhez képest 1,7 százaléos növekedést mért a KSH a kiskereskedelmi forgalomban júliusban, az előző hónaphoz viszonyítva azonban 0,5 százalékos volt a visszaesés.

(via MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Újra megnyílhat egy másik fontos pénzcsap is Magyarország számára
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 12:42
Az uniós pénzek mellett a Norvég Alap is újra érkezni kezdhetnek..
Makro / Külgazdaság Rendszerszintű egyenlőtlenségek jellemezték a magyar választást
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 12:26
Állítják a voksolást megfigyelő civil szervezetek.
Makro / Külgazdaság Mi lesz a Mol szerbiai bevásárlásával?
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 10:59
Egyeztettek a NIS-üzletről Belgrádban.
Makro / Külgazdaság 50 milliárd dollárnyi olaj veszett oda a közel-keleti válság miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 09:44
500 millió hordó tűnt el a világpiacról.
Makro / Külgazdaság Nem hiába kongatják a vészharangot? Már a német pénzügyminiszter is aggódik a kerozinhiány miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 16:37
Bajban lesz a légiközlekedés, ha nem gyorsul fel az átállás.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter elárulta: ebben a választókerületben a Tisza nem fogadja el a választási eredményt
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 15:22
A választókerületben, ahol egy másik Magyar Péter nevű jelölt is indult.
Makro / Külgazdaság Euró, uniós pénzek, védett árak és piaci bizalom: mi várható a gazdaságban a Tisza-kormánytól? Klasszis Podcast
Imre Lőrinc – Izsó Márton | 2026. április 18. 14:40
Több olyan vállalást is tett az április 12-i választáson kétharmados többséget szerző Tisza Párt, amelyek új korszakot nyithatnak a magyar gazdaságpolitika történetében. Ennek talán legszimbolikusabb lépése az euró bevezetése lenne, ami ebben a ciklusban biztosan nem, inkább a 2030-as évek elején valósulhatna meg – mondta el a Klasszis Podcast legújabb epizódjában Nagy János, az Erste makrogazdasági elemzője. 
Makro / Külgazdaság Vészesen fogynak a tartalékok, de az olcsó benzin velünk marad
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 11:24
Erre számíthatunk az üzemanyagoknál.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter bejelentette: megvan, ki lehet a Tisza Párt frakcióvezetője
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 09:47
Eddig a fővárosi frakciót vezette.
Makro / Külgazdaság Tovább emelkedett a Tisza Párt mandátumainak száma, megfordult az állás
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 09:11
A külképviseleti és átjelentkező választókon múlt az eredmény.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG