2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Recesszió jöhet, de némi derűlátásra is van ok a tekintélyes gazdaságkutató intézet szerint.

Lassult az euróövezet gazdasági teljesítményének zsugorodása novemberben az S&P Global Market Intelligence gazdaságkutató intézet nem végleges, szerdán ismertetett beszerzésimenedzser-indexének (BMI) tanúsága szerint.

Novemberben a feldolgozóipari és szolgáltatóipari adatokat összesítő kompozit beszerzésimenedzser-index (BMI) előzetes értéke 47,8 pontra, két hónapja a legmagasabb szintre emelkedett az októberi 47,3 pontról. Szakértők romló mutatóra, 47 pontra számítottak novemberre.

A BMI 50 pont feletti értéke a vizsgált gazdasági tevékenység teljesítményének növekedését, 50 pont alatti értéke pedig a zsugorodását jelzi.

Az index összetevői közül a szolgáltatóipari BMI novemberben megegyezett az októberi 48,6 ponttal, így magasabb lett a várt 48 pontnál.

Az euróövezet feldolgozóipari beszerzésimenedzser-indexe az októberi 46,4 pontról 47,3 pontra, kéthavi csúcsra emelkedett, míg az elemzők véleményének átlagában romló mutató, 46 pont szerepelt.

Chris Williamson, az S&P Global Market Intelligence vezető közgazdásza az adatokat kommentálva elmondta, hogy az üzleti aktivitás novemberi folytatódó csökkenése tovább növeli annak az esélyét, hogy az eurózóna gazdasága recesszióba süllyed. A folyó, negyedik negyedév eddig megismert adatai alapján a GDP negyedéves ütemű zsugorodása meghaladja a 0,2 százalékot.

A szakértő szerint a novemberi PMI-adatok mindazonáltal némi derűlátásra adnak okot, különösen, ami az átfogó indexet illeti. A legbíztatóbb, hogy enyhülnek a kínálati korlátok, és javul a beszállítói teljesítmény az euróövezet feloldozóipari központjában, Németországban. Ezen felül a meleg időjárás enyhítette az energiahiánnyal kapcsolatos félelmeket a téli hónapokban.

(MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Jött egy utolsó bombahír a magyar boltokból április előtt
Gáspár András, Valkai Nikoletta | 2026. március 9. 05:46
Alig egy héten belül kikerül a bázisból az árrésstop előtti világ, de március elején még újabb jelentős éves árcsökkenésről számol be a Privátbankár Árkosár – a történelmi csúcshoz képest ugyanis sokkal jobban állunk. Az előző hónaphoz képest ugyanakkor emelkedtek az árak, a hipermarketek között pedig döbbenetesen kicsi lett a különbség.
Makro / Külgazdaság Virágzik az orosz plasztikai sebészet
Elek Lenke | 2026. március 8. 13:46
Még az Egyesült Államokból is érkeznek beavatkozásokra.
Makro / Külgazdaság Dagad a pénzszállítós botrány: megszólalt az ukrán bank
Privátbankár.hu | 2026. március 8. 13:16
A szállítmányra még csütörtökön csapott le a TEK.
Makro / Külgazdaság Lejárt a határidő: hét országos pártlistát jelentettek be
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 18:09
Négy évvel ezelőtt hét pártlistát jelentettek be és végül hat szerepelt a szavazólapon.
Makro / Külgazdaság Elájul, ha meglátja, mennyit keres Lionel Messi
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 12:52
Évi 70 és 80 millió dollár közötti pénzt keres.
Makro / Külgazdaság Még a választás előtt megpróbálják eladni a Nemzetgazdasági Minisztérium épületét
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 10:58
Ez eddig a negyedik árverés és a negyedik kikiáltási ár: 35,1 milliárd forint.
Makro / Külgazdaság Leminősítette Budapest besorolását a Moody's
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 09:36
Legutóbb decemberben rontották a főváros osztályzatait.
Makro / Külgazdaság Felháborította Szijjártó Pétert az Európai Unió válasza az orosz olaj ügyében (frissítve)
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 15:52
A magyar kormány a szlovákkal közösen az Európai Bizottsághoz fordult a leállított Barátság kőolajvezeték és az orosz olajszállítások miatt, de Szijjártó Péter szerint felháborító válasz érkezett.
Makro / Külgazdaság Hidegzuhany az Egyesült Államokban, beszakadt a munkaerőpiac
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 15:30
Az Egyesült Államokban februárban váratlanul 92 ezerrel csökkent a foglalkoztatottak száma, a munkanélküliségi ráta pedig 4,4 százalékra emelkedett.
Makro / Külgazdaság Mindenki a Közel-Keletre figyel, de eközben így áll a venezuelai helyzet
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 14:00
Az Egyesült Államok és Venezuela megállapodott a diplomáciai és konzuli kapcsolatok újbóli felvételéről – erről a BBC számolt be.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG